آخرین برنامه مدیریت دیابت سنگاپور بیماران، پزشکان و مربیان سلامت را در یک پلت فرم به هم متصل می کندشرکت سلامت دیجیتال ConnectedHealth از یک برنامه مدیریت بیماری جدید رونمایی کرده است که بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ را هدف قرار می دهد که با کنترل ضعیف گلوکز خون کمتر از حد مطلوب است.

او چه کار می کند

روز چهارشنبه، این شرکت SugoSure را راه‌اندازی کرد، یک سرویس مبتنی بر اشتراک که پشتیبانی سلامت دیجیتال، نظارت از راه دور پزشک و مربیگری سلامت را ارائه می‌دهد.

این دارای رابط برای سه نوع کاربر است: یک برنامه مخصوص بیمار که برای ردیابی سطح قند خون و سایر شاخص ها استفاده می شود. پورتال اختصاصی پزشک برای نظارت از راه دور; پورتال Health Coach که در آن شاخص های بیمار بررسی می شود، برنامه های سبک زندگی تدوین می شود و بیماران و پزشکان مطلع می شوند.

یکی دیگر از ویژگی های اپلیکیشن بیمار SugoBot است، یک ربات چت که به کاربران در استفاده از اپلیکیشن کمک می کند.

SugoSure بر روی پلت فرم داده های بالینی مبتنی بر ابر توسط Connected Health اجرا می شود.

طبق یک بیانیه مطبوعاتی، این خدمات با مشارکت متخصصان خصوصی و پزشکان عمومی ارائه می شود. همچنین اشاره شد که حدود ۱.۷ میلیون دلار (۲.۳ میلیون دلار سنگاپور) برای طراحی، توسعه و آزمایش این برنامه جدید دیابت سرمایه گذاری شده است.

چرا مهم است

فدراسیون بین المللی دیابت اعلام کرد که آسیا بیش از نیمی از جمعیت جهان را مبتلا به دیابت است. به طور خاص در سنگاپور، حدود ۴۰۰۰۰۰ نفر مبتلا به دیابت هستند که انتظار می رود تا سال ۲۰۵۰ این رقم نزدیک به یک میلیون نفر افزایش یابد. دولت سنگاپور گزارش می دهد که مدیریت دیابت نوع ۲ به تنهایی در حال حاضر بیش از ۱ میلیارد دلار در سال برای کشور هزینه دارد، که از احتمال افزایش می یابد. بیش از ۲.۵ میلیارد دلار در سال در سه دهه آینده.

دکتر رونالد لینگ، مدیر عامل ConnectedHealth، خاطرنشان می کند که بسیاری از پزشکان عمومی از شیوه زندگی و حمایت تغذیه ای برای کمک به بیماران برای مدیریت شرایط خود به تنهایی استفاده نمی کنند. وی افزود که مدیریت ضعیف دیابت نوع ۲ می تواند منجر به عوارض جدی شود.

دکتر لینگ گفت: با رویکرد ساختارمند SugoSure و حمایت یک مربی سلامت، ممکن است خطرات عوارض طولانی مدت بالقوه کاهش یابد.

هدف SugoSure برای بیماران دیابتی زیر ۶۵ سال، افزایش کنترل گلوکز خون در عرض ۶ تا ۱۲ ماه است. این شرکت به اشتراک گذاشت که بر اساس آزمایش بتا، چندین کاربر که بیش از یک سال پیش برنامه را امتحان کردند، بهبود پایدار در قند خون و سبک زندگی خود را نشان دادند.

علاوه بر این، ConnectedHealth ادعا می کند که برنامه آن پنج عملکرد اساسی توصیه شده را پوشش می دهد – داروها، سطح گلوکز خون، فعالیت بدنی، رژیم غذایی و وزن – که برنامه های مدیریت دیابت باید طبق انجمن دیابت آمریکا و موسسه ملی بهداشت و مراقبت عالی بریتانیا ردیابی کنند. وی افزود که نظارت از راه دور این شاخص‌ها امکان نظارت دقیق بر پیشرفت بیمار و تشخیص زودهنگام و حل مشکلات را فراهم می‌کند.

این شرکت قصد دارد برنامه های مدیریت بیماری خود را بر اساس پلت فرم داده های بالینی خود گسترش دهد.

بازار عکس فوری

در تایوان، یک استارتاپ سلامت دیجیتال Health2Sync، یکی از توسعه دهندگان پیشرو برنامه دیابت در آسیا، اخیرا همکاری خود را با غول دارویی فرانسوی Sanofi گسترش داده است تا راه حل جدیدی برای مدیریت انسولین ایجاد کند. آنها در یک مطالعه اخیر خاطرنشان کردند که نیمی از مصرف کنندگان انسولین در آسیا به دلیل انطباق ضعیف پس از مداخله انسولین به هدف گلیسمی خود نرسیدند. Health2Sync گفت که راه حلی با استفاده از الگوریتم های کالیبراسیون برای تقویت ارتباط موثر بین ارائه دهندگان و بیماران ایجاد خواهد کرد. سانوفی پس از دریافت تاییدیه های نظارتی، این محصول آینده را در تایوان عرضه خواهد کرد.

جدیدترین نوآوری در مدیریت دیابت در منطقه آسیا و اقیانوسیه یک دستگاه پای هوشمند است که تغییرات دما را برای تشخیص عوارض پا در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ حس می کند. توسط محققان موسسه مهندسی زیستی اوکلند در دانشگاه اوکلند ساخته شده است. FootSense به عنوان یک مانیتور خانگی برای تشخیص علائم اولیه عوارض پای دیابتی با اندازه گیری بی نظمی دما طراحی شده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر