آخرین تیر ترکش اروپایی ها برای “احیای برجام”!اتحادیه اروپا آخرین تلاش خود را برای نجات توافق هسته ای ایران و شکستن بن بست ناشی از درخواست تهران از واشنگتن برای خروج سپاه پاسداران از لیست گروه های تروریستی به کار می بندد. بورل در حال بررسی سناریویی است که به موجب آن نام کلیت سپاه از لیست گروه های تروریستی خارج می شود، اما بخشی از آن همچنان در این لیست باقی می ماند. اروپا در حال حاضر مشغول رایزنی با واشنگتن برای پذیرفتن این طرح است و بعید نیست که مورا در سفر به تهران حاوی پیام های مهمی از جانب آمریکایی ها باشد، در هر حال این آخرین شانس برای احیای برجام خواهد بود.

نواندیش: اتحادیه اروپا آخرین تلاش خود را برای نجات توافق هسته ای ایران و شکستن بن بست ناشی از درخواست تهران از واشنگتن برای خروج سپاه پاسداران از لیست گروه های تروریستی به کار می بندد.

 

به گزارش آریا سعادتمند از سرویس بین الملل نواندیش، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، به فایننشال تایمز گفت که او به دنبال یک «راه میانی» برای پایان دادن به بن‌بستی است که بیش از یک سال تلاش‌های دیپلماتیک اروپا برای احیای برجام را تهدید می‌کند.

 

او گفت که انریکه مورا، مذاکره‌کننده اتحادیه اروپا برای گفتگو درباره این موضوع به تهران سفر می کند و این آخرین تیر ترکش اروپا برای احیای توافق است.

 

بورل در حال بررسی سناریویی است که به موجب آن نام کلیت سپاه از لیست گروه های تروریستی خارج می شود، اما بخشی از آن همچنان در این لیست باقی می ماند. اروپا در حال حاضر مشغول رایزنی با واشنگتن برای پذیرفتن این طرح است و بعید نیست که مورا در سفر به تهران حاوی پیام های مهمی از جانب آمریکایی ها باشد، در هر حال این آخرین شانس برای احیای برجام خواهد بود.

 

 

سریعترین رژیم لاغری