آزمایش‌های پزشکی که زنان باید هر سال انجام دهند – بلاگ Credihealth


این مهم است که بدانید آزمایش‌های منظم چقدر برای سلامتی شما حیاتی هستند – پزشکان از داده‌های آزمایش‌ها برای کمک به شما در حفظ سلامت استفاده می‌کنند. آزمایش‌های بالینی مختلفی وجود دارد که باید برای به‌روز ماندن در مورد سلامت خود برنامه‌ریزی کنید – وزن، فشار خون، کلسترول و آزمایش‌های دندانی تنها تعدادی از آنها هستند. همچنین زنان باید آزمایش‌های بیشتری را برای کمک به شناسایی نشانه‌های مشکلات پزشکی بالقوه انجام دهند، برخی از این آزمایش‌ها شامل تست پاپ اسمیر، آزمایش سرطان تخمدان و غیره است. در حالی که تست های سالانه مهم هستند، شما باید در مورد هر آزمون خاصی که ممکن است نیاز داشته باشید اطلاعات کسب کنید. ما در زندگی روزمره به اندازه کافی با خطر مواجه می شویم و حتی هنگام رانندگی به محل کار در معرض خطرات احتمالی درگیر شدن در خرابی ماشین و غیره هستیم. در واقع، حتی یک رویداد لذت بخش مانند تعطیلات در لاس وگاس (https://www.ladahlaw.com/faq/is-las-vegas-dangerous)، می تواند شما را در معرض خطر آسیب های بدنی قرار دهد. نکته این است که شما همچنین باید خود را برای هر گونه بیماری یا آلرژی معاینه کنید تا حداقل با کارهایی که تا حدودی تحت کنترل ما هستند برای پیشگیری از خطر آسیب و مرگ خود را کاهش دهید. در زیر برخی از آزمایشات پزشکی که زنان باید هر سال انجام دهند ذکر شده است. همچنین مطمئن شوید که این آزمایشات را توسط موسسات مجاز و معتبری مانند Dr. آزمایشگاه مسیر، سلامت اعتباری، و غیره.

پاپ اسمیر

طبق USPSTF، از سن ۲۱ سالگی و تا ۶۵ سالگی، باید به طور مرتب آزمایش پاپ اسمیر را انجام دهید. در تست پاپ اسمیر، پزشک از اسپکولوم برای گشاد کردن کانال واژن استفاده می‌کند، سلول‌های دهانه رحم را با یک برس می‌گیرد و آن سلول‌ها را برای تغییراتی که ممکن است باعث سرطان دهانه رحم شود، بررسی می‌کند. اگر ۳۰ سال یا بیشتر دارید، اگر آن را با غربالگری HPV ترکیب کنید، که یک بیماری مقاربتی است که می تواند باعث سرطان دهانه رحم شود، می توانید آزمایش را در فواصل منظم انجام دهید.

تست بیماری های مقاربتی (STD).

بیماری های مقاربتی ممکن است بدون علامت باشند، به این معنی که شما می توانید آن را به شریک زندگی خود یا در صورت بارداری، به نوزاد متولد نشده منتقل کنید. تمام خانم هایی که از ۱۳ تا ۶۵ سالگی فعالیت جنسی دارند باید به طور مداوم از نظر بیماری های مقاربتی غربالگری شوند. این امر به ویژه برای زنان زیر ۲۵ سال و سایر زنانی که شریک جنسی جدید یا چندگانه داشته اند بسیار مهم است.

سرطان پستان

هر چه زودتر سرطان سینه را کشف کنید، فرصت بهتری برای درمان آن خواهید داشت. سرطان های کوچک سینه کمتر به غدد لنفاوی و اندام های حیاتی مانند ریه ها و مغز سرایت می کنند. اگر در دهه ۲۰ یا ۳۰ خود هستید، چند متخصص پیشنهاد می کنند که پزشک معاینه پستان را به عنوان بخشی از چکاپ منظم هر سه سال یکبار انجام دهد. ممکن است به غربالگری های مکرر بیشتری نیاز داشته باشید، در صورتی که عوامل خطر اضافی را داشته باشید.

پوکی استخوان و شکستگی استخوان

پوکی استخوان حالتی است که در آن استخوان های فرد شکننده و ظریف هستند. بعد از یائسگی، خانم ها شروع به از دست دادن توده استخوانی بیشتری می کنند. اولین علامت یک استراحت طاقت فرسا پس از حتی یک زمین خوردن جزئی، ضربه یا پیچش غیرمنتظره است. در آمریکایی های بالای ۵۰ سال، این بیماری به بخش بزرگی از وقفه ها در زنان و ۱ از ۴ در میان مردان می افزاید. خوشبختانه، شما می توانید پوکی استخوان را پیشگیری و درمان کنید.

تست پوست

طبق توصیه انجمن سرطان آمریکا، زنان باید هر ماه پوست خود را در خانه معاینه کنند. پوست بدن خود را با احتیاط مرور کنید و هر خال جدید یا تغییر در خال های موجود را جستجو کنید، که می تواند نشانه های اولیه بیماری پوستی باشد. اگر شما در معرض خطر گسترده سرطان پوست هستید یا سابقه خانوادگی آن را دارید، آکادمی پوست آمریکا می گوید با پزشک یا متخصص پوست خود در مورد اینکه چند بار باید یک آزمایش در مطب انجام دهید صحبت کنید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر