آزمون کارشناسی ناپیوسته و فنی و حرفه ای ۱۴۰۱ روز جمعه برگزار می شود.


یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۷:۰۷

دقایقی پیش از کنکور

تهران (پانا) – معاون آزمون های سازمان سنجش گفت: آزمون ویژه کارکنان دانشگاه های علمی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۴۰۱ و آزمون مربوط به آن برای مقاطع کارشناسی غیرمتوالی خواهد بود. جمعه چهارم شهریور برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان سنسه، حسن مروتی با اعلام این خبر افزود: برگه راهنما و کارت شرکت متقاضیان رشته های امتحانی با آزمون جهت مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی جامعه سنسه قرار می گیرد. . سه شنبه اول شهریور.

وی همچنین در مورد متقاضیان پذیرش بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی در این آزمون گفت: به متقاضیان رشته های اعلام شده بدون آزمون کارتی برای شرکت در آزمون داده نمی شود، اما این متقاضیان امکان مشاهده و از متقاضیانی که موفق به ثبت نام نشده اند، از اول تا چهارم شهریور ماه می توانند با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سانسه اطلاعات خود را مشاهده و ویرایش کنند. مهلت ثبت نام مجدد در رشته های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی و بدون آزمون از تاریخ اول تا چهارم شهریور ماه امکان پذیر است.

معاون آزمون های انجمن سراسری سنجش آموزش کشور در خصوص آزمون همکار ویژه دانشگاه های فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در سال ۱۴۰۱ نیز گفت: ۶۲ هزار و ۴۴۹ داوطلب در این آزمون شرکت کردند که از این تعداد ۳۶ هزار و ۹۸۳ نفر مرد هستند. . ۲۵ هزار نامزد زن هستند. ۴۶۶ نفر زن هستند و این آزمون در ۷۵ شهرستان و ۸۳ حوزه امتحانی در ۵ سازمان برگزار می شود.

مروتی همچنین گفت: ۱۱ هزار و ۱۵۳ داوطلب نیز در آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۱ ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۶۵۵۴ داوطلب مرد و ۴۵۹۹ داوطلب زن هستند که آزمون آنها در شهرستان های ۷۵ و ۷۷ محل در ۶ محل برگزار می شود.

معاون امور آزمون های انجمن سراسری سنجش آموزش کشور از متقاضیان شرکت در این آزمون ها خواست تا با تمرکز بر درگاه اطلاعیه انجمن کشوری، آگهی های منتشر شده را با دقت مطالعه کنند.