آشنایی با انواع ترمیم دندان


داشتن دندان های سالم دغدغه بسیاری از افراد است. این روزها به دلیل بی توجهی مردم به مراقبت از دندان ها، شاهد پوسیدگی دندان های بسیاری از افراد در سنین پایین هستیم. به همین دلیل، آشنایی با روش های مختلف ترمیم دندان به ما کمک می کند تا بهترین راه حل را پیدا کنیم.

آشنایی با انواع ترمیم دندان

داشتن دندان های سالم دغدغه بسیاری از افراد است. این روزها به دلیل بی توجهی مردم به مراقبت از دندان ها، شاهد پوسیدگی دندان های بسیاری از افراد در سنین پایین هستیم. به همین دلیل، آشنایی با روش های مختلف ترمیم دندان به ما کمک می کند تا بهترین راه حل را پیدا کنیم.

اغلب دندان ها به یک دلیل بسیار ساده آسیب می بینند و آن وجود غذا بین دندان ها و خارج نشدن آن ها است. این غذای بین دندانی به مرور زمان پوسیده می شود و به محل رشد باکتری ها تبدیل می شود.

از آنجایی که محیط دندان تاریک و مرطوب است، زمینه رشد بسیاری از میکروارگانیسم ها را فراهم می کند و عدم توجه به نکات بهداشتی نیز روند پوسیدگی دندان را قوی تر می کند.

ارتودنسی دندان

یکی از راه های ترمیم و ترمیم دندان استفاده از ارتودنسی دندان است. ارتودنسی یکی از روش های زیباسازی و اصلاح دندان های کج است.

داشتن دندان های کج باعث می شود غذای شما سریعتر فاسد شود زیرا ممکن است تکه های غذا بین دندان ها گیر کند و متوجه نشوید.

در گذشته برای کجی دندان ها راه حلی وجود نداشت و بسیاری از افراد در این موضوع به شدت سردرگم بودند، اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی این موضوع برطرف شده است و می توانید دوباره دندان های کجی را صاف کنید. هزینه ارتودنسی دندان در مقایسه با سایر روش ها نسبتاً مقرون به صرفه است.

آشنایی با انواع ترمیم دندان

اگر دندان های کودک از دوران کودکی کج است، باید بدانید که نباید صبر کنید تا کودک جوان شود و به فکر اصلاح آن باشید، اما بهترین زمان برای درمان دندان بین ۵ تا ۱۰ سالگی است زیرا ریشه دندان ها آنجاست. که اصلا سخت نیست و ناراحتی و درد آن قابل اصلاح است.

دندانپزشکی یکی از پرکاربردترین شاخه های علم دندانپزشکی است که دندانپزشکان در صورت مشاهده عدم هماهنگی بین دندان ها و فک ها از این روش برای بهبود عملکرد خود استفاده می کنند. برای این کار باید با متخصص ارتودنسی مشورت کنید و با راهنمایی او نوع ارتودنسی مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

ایمپلنت های دندانی

گاهی اوقات دندان های ما غیر قابل ترمیم آسیب می بینند و بهترین راه حل کشیدن دندان است در این زمان تنها کاری که می توان انجام داد استفاده است. ایمپلنت های دندانی من.

ایمپلنت های دندانی تقریبا شبیه دندان مصنوعی است با این تفاوت که عمر طولانی دارد و کاملا شبیه دندان های واقعی است. ایمپلنت از چند قسمت از جمله یک قسمت فلزی تیتانیوم تشکیل شده است که به صورت ریشه در لثه قرار می گیرد و سپس تاجی روی آن قرار می گیرد.

خوشبختانه امروزه هیچ کس نگران دندان های از دست رفته خود نیست زیرا می تواند پروتز کامل استفاده ایمپلنت های دندانی طول عمر بالایی دارند و جزو دندان های دائمی ما محسوب می شوند.

برخی از افراد ممکن است از وارد شدن فلز به لثه خود احساس نگرانی کنند، اما باید بدانید که این روش برای بدن مضر نیست و لثه ممکن است پس از مدتی با فلز تیتانیوم تماس پیدا کند.

ایمپلنت های دندانی هیچ محدودیت سنی خاصی وجود ندارد و هر کسی که بتواند بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کند می تواند دندان های خود را کاشت کند. اگر فردی به سن رشد رسیده باشد می تواند به جای استفاده از دندان از دست رفته از ایمپلنت استفاده کند. به عنوان مثال، اگر کودکی که در دوران کودکی به دلیل تصادف دندان دائمی خود را از دست داده است، می تواند پس از رسیدن به سن ۱۶ سالگی از ایمپلنت استفاده کند.

آشنایی با انواع ترمیم دندان

روکش های دندان

روکش های دندان راه دیگری برای درمان دندان هایی است که قابل ترمیم نیستند. به عنوان مثال اگر دندان شما به شدت پوسیده شده باشد، نمی توان آن را پر کرد و باید از روکش دندان استفاده کنید.

برای استفاده روکش های دندان ابتدا باید ریشه دندان آماده شود و سپس روکش استفاده شود زیرا قرار دادن روکش بدون در نظر گرفتن ریشه باعث عفونت بیشتر و از دست دادن دندان می شود.

روکش های دندان تا حدودی عمر دندان را افزایش می دهد زیرا می تواند دندان را در برابر پوسیدگی محافظت کند اما این به این معنی نیست که برای همیشه ماندگار است زیرا زیر دندان پوسیده می شود یا اینکه دیرتر به درمان نیاز خواهد داشت. همچنین امکان ترمیم دندان با درمان ریشه یا پرکردن دندان وجود دارد و نیازی به روکش نیست.

روکش های دندان علاوه بر ترمیم دندان های آسیب دیده، روی ریشه دندان قرار می گیرد و از پوسیدگی بیش از حد دندان جلوگیری می کند.

پروتزها کاملا طبیعی به نظر می رسند زیرا با بقیه دندان ها مطابقت دارند و هیچ کس متوجه آن نمی شود، به همین دلیل است که بسیاری از افراد ترجیح می دهند از روکش استفاده کنند.

درباره دکتر مژگان آزادخواه

دکتر مژگان آزادخواه وی دندانپزشک فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی مشهد در سال ۱۳۷۵ با شماره نظام پزشکی ۵۷۶۸۸ دارای ۲۳ سال سابقه کار در زمینه دندانپزشکی و تجربه بالا و یکی از دندانپزشکان ترمیمی و زیبایی واقع در خیابان ونک می باشد. ملاصدرا تهران با فلوشیپ ترمیمی Esthetic.cosmetic در سال های ۱۳۸۷ و ۱۳۹۲ دوره دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی را نزد استاد دکتر دکتر گذراند. وکلا و آقای دکتر. یزدانی در سال ۱۳۹۲.

دکتر مژگان آزادخواه یکی از بهترین دندانپزشکان موجود در بخش دیجیتال می باشد که با معاینه فک بیمار و معاینه با نرم افزار بهترین مکانی است که می توانید در آن قرار دهید. وارد ایمپلنت را ارزیابی کرده و در مناسب ترین موقعیت قرار می دهد و با طراحی صحیح توسط نرم افزار در کمترین زمان بهترین روکش ها را در اختیار بیماران قرار می دهد.

تسریع در رفع تغییر رنگ قهوه ای تیره و تسریع در سفید شدن دندان ها از جمله مزایای روش های لیزری است.

برای دریافت ایمپلنت یا ارزیابی ارتودنسی رایگان، می توانید به دکتر دکتر مراجعه کنید. مژگان آزادخواه به آدرس www.drmojganazadkhah.com و یا با شماره های زیر تماس بگیرید.

۰۲۱۸۸۶۱۶۳۱۰

۰۲۱۸۸۶۰۵۵۴۱