آغاز به کار شورای جدید نمایشگاه


یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ – ۲۰:۴۸

نمایش صنفی

تهران (پانا) – جلسه شورای صنفی نمایش با حضور تمامی نمایندگان تشکل ها و صنعت سینما برگزار و فعالیت آن آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینما، جلسه شورای صنفی نمایش امروز یکشنبه ۳۰ خردادماه با حضور منوچهر شهسواری مدیرعامل خانه سینما، حبیب ایل بیگی معاونت معاینه و مراقبت برگزار شد. حبیب اسماعیلی نماینده کانون کارگردانان، همایون اسعدیان نماینده علی صباغ زاده نماینده علی صباغ زاده نماینده اتحادیه تهیه کنندگان، مرکز رضا زارعی هاشم میرزاخانمژاد کانون انجمن فیلمسازان، رضا سعیدی پور نماینده پرودالله فیلم سهرابی مدیرکل دفتر زنجیره تامین و اکران فیلم در سینما برگزار شد.

در این مراسم اعضای اصلی و سایر اعضای گروه فیلمبرداری توسط بازرس کل و سرپرستان سازمان معرفی و با معرفی اعضای جدید شورا و ابلاغ احکام معاونت و مدیریت با توجه به وضعیت فعلی فیلم و الزامات اکران و تهدیدات این امکان وجود دارد و در واقع جلوی سینما رخ داده است.

همچنین پس از اظهارنظر نمایندگان انجمن سینما، نمایندگان آژانس نیز نظرات و پیشنهادات خود را برای بهبود تولید و فیلمبرداری شنبه شنبه که در خانه سینما برگزار می شود، ارائه کردند.

بر اساس این گزارش، مشارکت دو سویه و سازنده بین سازمان ها و صنعت سینما، حمایت ویژه سازمان از نمایشگاه ها، دادگستری مرکزی برای تبعیض فیلم و… شورای جامعه در دوره جدید.

جلسه دادگاه جدید نمایشگاه به دلیل تاخیر در تشکیل نمایندگان تشکل ها به تعویق افتاد که سرانجام امروز یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ در حضور تمامی اعضای سالن سینما برگزار شد. همچنین در صورت نبود صنف نمایش، شورای سیاستگذاری عملیاتی به طور موقت مسئولیت تصمیم گیری در مورد اکران و تولید فیلم را بر عهده داشت که با تشکیل شورای انجمن از این پس وظیفه اصلی خود را انجام می داد. هدف (ارزیابی و استقرار. راه حل های موثر). در راستای نیازهای نمایشگاه، پیشنهاد حمایت از تماشای فیلم، برنامه ریزی برای اکران فیلم های تولید شده در دوران کرونا، تقویت و توسعه بازار سینمای ایران، صیانت از حقوق مخاطبان سینمای ایران، یادآور می شود. اولویت های خیالی ملی برای تدوین و سازماندهی سیاست های ارزیابی و… پرداخت خواهد شد.