آقاتهرانی: بزرگترین استفتاء امام در اسرائیل انجام می شود/ اگر قدر امام و رهبری را ندانیم خداوند این نعمت را از ما می گیرد/ می خواهند به زودی چند شهر را خراب کنند که یکی از آنها قم است – پایگاه خبری مدارا


بر اساس گزارش ها دکه روزنامه مدارا؛ حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی امروز ۱۴ خرداد، با گرامیداشت سی و سومین سالگرد رحلت رهبر معظم انقلاب اسلامی، حسینه ثارالله کرمان، گفت:

به گزارش ایسنا، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با یادآوری دوران شاه، افزود: در آن زمان اوضاع بسیار بد بود و هرکس از ترس جرأت می کرد حرف بزند، بسیار سخت بود. آن گاه امام عزیز قیام کردند؛ شجاعت و اسلام و اتحادش پایان ناپذیر بود.

آقاتهرانی ادامه داد: در آن زمان فضای فیزیکی بین امام و آن جوان بسیار زیاد بود، اما نامه‌های امام و پیام‌های ورود ایشان مورد توجه همه به‌ویژه جوان‌ها بود، زیرا این جوان در ذات ما پاک است. و دین بر اساس طبیعت پاک

وی با اشاره به اینکه انقلاب ما یک انقلاب جوانان است، افزود: اینکه به جوانان فرصت داده نمی شود بسیار اشتباه است. وقتی انقلاب شروع شد ما اصلاً چیزی از ولایت فقیه نمی دانستیم و ائمه درس خارج از فقه ولایت فقیه را تدریس می کردند.

رئیس کمیسیون فرهنگی کنفرانس گفت و گوی اسلامی ادامه داد: جوانان آن زمان می خواستند آموزه های ولایت فقیه که پیش از این جزو کتاب های درسی بود، وارد مطالعات دانشگاهی شود. کتاب «ولایت فقیه» برای تنبیه جوانان در دانشگاه توزیع شد.

آقاتهرانی در خصوص موضوع سقط جنین اظهار داشت: در موارد مختلف باید به افزایش جمعیت شیعه کمک کرد و تصمیم به سقط جنین یا کشتن یک کودک شیعه نباید راحت باشد.

وی با بیان اینکه در اسرائیل تحقیقات زیادی در مورد امام زمان(عج) انجام می شد، تصریح کرد: این یکی از واقعیت های دنیا علیه اسلام است. آنها اکنون به فکر تخریب شهرهای بیشتری هستند که یکی از آنها قم است و می خواهند زودتر حجاب و بداخلاقی را در این جوامع ترویج دهند.

رئیس کمیسیون فرهنگی کنفرانس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نقد امام شاه با نقد دیگران متفاوت است، گفت: مردم ما به واسطه وجود امام به این نتیجه رسیده اند که باید از حضرت عالی اقتدا کنند. رهبر در زمان غیبت امام.»

وی با تاکید بر اینکه پیروزی انقلاب اطاعت از اوامر رهبری بود، گفت: خدمتگزاری که امروز گوش به فرمان ولایت و رهبری نباشد وظیفه ما نیست، اگر از ولی فقیه حمایت کنیم موفق می شویم وگرنه شکست خواهد خورد.

آقای تهرانی درباره زندگی امام خمینی (ره) گفت: تمام ابعاد زندگی امام خمینی (ره) برای ما درس است. چقدر ایمانی عمیق قلبی داشت و ایمانی خداپسندانه.

رئیس کمیسیون ملی همایش مسلمانان مشورتی گفت: کشور ما روز به روز در حال پیشرفت است و اینطور نیست که امروز مثل دیروز باشد. برای اینکه مدیون شهدا و امام شهدا نباشیم باید راه شهدا را ادامه دهیم.

آقاتهرانی با تاکید بر اینکه باید تابع کار امام جامعه و انقلاب باشید، خاطرنشان کرد: دل به رهبر بدهید و روال اجرای دستورات استاد را دنبال کنید. آقا به حاج قاسم چیزهایی می گفت که آقاتهرانی نمی گفت چون حاج قاسم اهمیتش را می دانست و حرفشان را می گرفت.

او نشان داد که اگر قدر امام و رهبری را ندانیم، خداوند این نعمت را از ما می گیرد; حاج قاسم نیز که از رهبر و امام امت که مورد عشق دل و جان خداییان بود تشکر کرد، گفت: در این راستا.

گفتنی است این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه کرمان، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان، امیر غلام برگزار شد. -علیان فرمانده نظامی جنوب شرق کشور، سردار نظری جانشین رئیس جمهور سپاه ثارالله، نمایندگان مردم کرمان در همایش شورای اسلامی، مهدی بزمنده رئیس جهاد دانشگاهی جهاد دانشگاهی، جمعی از مسئولان برخی استان و اقشار مختلف استان جمعیت در حسینیه ثارالله کرمان برگزار شد.