10
شهریور

آلودگی پلاستیکی در دریا بیداد می کند – در اینجا می توانید کاری انجام دهید


استقامت در چشم انداز نام تجاری HUM گنجانده شده است. ارزشی که ما متعهد به حرکت رو به جلو از طریق فعالیت ها و استراتژی های جدید با شرکای همفکر هستیم.

همانطور که در روز زمین 2021 اعلام کردیم ، HUM بسته بندی خود را به 100 درصد پلاستیک دریایی منتقل کرده است تا آلودگی پلاستیک و تأثیر خود ما بر محیط زیست را کاهش دهد.

امروز ، ما خوشحالیم که همکاری جدیدی را با بنیاد Surfrider ، یک سازمان غیرانتفاعی مردمی که به محافظت از اقیانوس ها ، امواج و سواحل برای همه از طریق یک شبکه فعال از فعالان اختصاص داده شده است ، اعلام کنیم. با هم ، ما شما را در مورد اثرات منفی آلودگی پلاستیک و چگونگی اقدام برای ایجاد تغییرات مثبت مطلع می کنیم.

درباره آسیب های مختلف آلودگی پلاستیک و نحوه محافظت از اشک های ما و به طور کلی محیط زیست بیشتر بدانید.

آلودگی میکروپلاستیک در تمیز کننده های ساحلی Surfrider

آلودگی پلاستیکی چیست؟

آلودگی پلاستیکی شامل تجمع مواد پلاستیکی در محیط است که می تواند بر منابع طبیعی ، حیات وحش و سلامت انسان تأثیر منفی بگذارد. پلاستیک ها نابود نشدنی هستند ، به این معنی که تمام پلاستیک هایی که تا به حال ساخته شده اند هنوز هم امروزه به نوعی – بیشتر به شکل آلاینده ها – وجود دارند.

تولید پلاستیک های بی نظیر بکر همراه با افزایش ترکیب این مواد در طول زمان تأثیر فزاینده ای دارد-به همین دلیل مهم است که در مورد مشکل بیشتر بدانیم و سپس اقدام کنیم.

چرا در مورد آلودگی پلاستیکی در دریا صحبت می کنیم

این یک چیز است که بدانیم آلودگی پلاستیکی در دریا یک مشکل بزرگ است ، اما برخورد با آمار مشکلات واقعی متفاوت است.

در اینجا برخی از حقایق و ارقام وجود دارد که ممکن است شما را شگفت زده کند:

 • دریا 71 درصد از خشکی را پوشش می دهد و 96 درصد از منابع آب را در اختیار دارد. با این حال ، سالانه 8 میلیون تن پلاستیک وارد دریا می شود که 80 درصد از زباله های دریایی را تهدید می کند که حیات و بقای گونه های دریایی را تهدید می کند.
 • هنگامی که پلاستیک به دنیای طبیعی وارد می شود ، به جای پردازش با چشم غیر مسلح ، بازیافت می شود ، یا به قطعات کوچکتر و کوچکتر – یا حتی قطعات کوچکتر از آنچه چشم غیر مسلح می بیند ، تجزیه می شود. این میکروپلاستیک ها در هوا ، خاک و حتی منبع آب ، غذا و بدن ما به پایان می رسند.
 • در یک مطالعه بین المللی ، دانشمندان دریافتند که آب بطری و آب آشامیدنی حاوی ریزپلاستیک ها هستند ، اما آب بطری حاوی مقدار بیشتری پلاستیک نسبت به آب بطری است.
 • هنگامی که میکروپلاستیک ها در بدن تجمع می یابند ، دانشمندان معتقدند که می تواند خطرات سلامتی مانند اختلالات غدد درون ریز و عدم تعادل هورمونی ، خطرات احتمالی برای اندام ها و سیستم های حیاتی را گزارش دهد. عملکرد سیستم ایمنی ، مشکلات جنسی و غیره.

همانطور که دیدیم ، جریان فعلی آلودگی پلاستیکی ناپایدار است زیرا یک اثر دومینو ایجاد می کند که محیط زیست ، منابع غذایی و آب جهان و سلامتی خود را به خطر می اندازد. بر اساس گزارش سال 2020 ، اگر اقدامات سختگیرانه تری انجام نشود ، میزان آلودگی پلاستیکی در دریا تا سال 2040 سه برابر می شود.

خبر خوب این است که نجات اقیانوس ها و کاهش مشکل آلودگی پلاستیکی نه تنها امکان پذیر است ، بلکه اگر در حال حاضر اقدامی انجام دهیم به راحتی به دست می آید. سازمانها و افراد هر دو قدرت ایجاد تغییر در طیف وسیعی از تغییرات را دارند که می تواند نتایج عالی را به همراه داشته باشد.

پروبیوتیک های HUM Gut Instinct در یک بطری پلاستیکی با دوام جلبک دریایی

تعهد HUM برای کاهش آلودگی پلاستیک

با استفاده از بسته بندی های پلاستیکی محدود در آب دریا ، هدف کوتاه مدت ما این است که تا پایان سال 6 میلیون بطری از آلودگی مشابه را نجات دهیم. تا آگوست 2021 ، خوشحال می شویم گزارش دهیم که 3،810،773 بطری انبار کرده ایم و در حال دستیابی به این نقطه عطف هستیم.

سپس ، در سال 2025 ، هدف ما این است:

 • از ورود معادل 50 میلیون+ بطری آب به دریا جلوگیری کنید
 • استفاده از پلاستیک های بکر را حذف کرده و پلاستیک های استفاده شده را به طور کامل در زنجیره تامین ما حذف کنید

پلاستیک های متصل به دریا در 30 کیلومتری ساحل یافت می شوند که زیرساخت بازیافت مناسبی در آن وجود ندارد ، بنابراین خطر آلودگی دریا را تهدید می کند. به زبان ساده ، کاربران محلی برای جمع آوری این زباله ها کار می کنند ، که پس از یک فرآیند سخت دوچرخه سواری برای ایجاد مواد اولیه اولیه انجام می شود. نتیجه: بطری های پلاستیکی قابل تبدیل به آب دریا می تواند نیاز به تولید پلاستیک بکر را کاهش دهد.

از آنجا که می دانیم اکثر پلاستیک های تولید شده در محیط باقی می مانند ، انتقال به پلاستیک های چسبیده به آب دریا تنها با استفاده از مواد شیمیایی و نه پلاستیک های جدید در داخل ، رد پا را کاهش می دهد.

در عین حال ، ما مشتاق هستیم که با بنیاد Surfrider همکاری کنیم تا تعهد و اهداف خود را به سطح بعدی برسانیم.

چرا ما با Surfrider کار می کنیم

با توجه به علاقه ما به حفاظت از اقیانوس ها در برابر آلودگی پلاستیکی ، طبیعی است که با بنیاد Surfrider برای پیشبرد این اهداف مشترک همکاری کنیم.

شبکه ملی و مردمی Surfrider داوطلبان را در جوامع سراسر کشور از طریق پاکسازی ساحل ، آزمایش آب و سایر برنامه ها و فعالیت ها درگیر می کند تا به آموزش عموم مردم کمک کند و در نهایت تغییرات سیاستی را برای حفاظت از منابع طبیعی ما در سال های آینده انجام دهد.

تیم Surfrider به اشتراک گذاشت: “شبکه فعالان Surfrider درک می کند که مردم باید چه تاثیری در تأثیرگذاری بر جهان اطراف خود داشته باشند.” “فلسفه HUM مبنی بر توانمندسازی همه برای شروع” از درون “یک ابزار م effectiveثر است که به همه ما کمک می کند تا تأثیر خود را بر محیط زیست درک کنیم و چگونه می توانیم در راه حل ها با یکدیگر همکاری کنیم. بنیاد Surfrider مفتخر است که این همکاری جدید را با HUM آغاز کرده است. Nutr برای افزایش حمایت و آگاهی در مورد مسائلی که بر اقیانوس ها و سواحل ما تأثیر می گذارد ، و نحوه برخورد هر یک از ما در مقابله با آلودگی پلاستیک. “

ما با هم امیدواریم نه تنها آگاهی از این مسائل فوری را افزایش دهیم ، بلکه شنوندگان خود را تشویق کنیم تا از هر طریق ممکن اقدام کنند.

زنی درپوش بطری را در دست دارد که ممکن است پلاستیک را در دریا آلوده کند

چگونه می توان آلودگی پلاستیکی را با اثرات ماندگار کاهش داد

در اینجا چند نکته نهایی در مورد چگونگی مقابله با آلودگی پلاستیکی برای محافظت از اقیانوس ها ، کره زمین و هر یک از ما آمده است:

این نکته ساده است ؛ اما شما قبلاً اولین قدم را در خواندن این مقاله برداشته اید!

1. درباره بحران آلودگی پلاستیک بیشتر بدانید

هر چه بیشتر تأثیر آلودگی پلاستیکی بر محیط زیست ، زندگی دریایی و سلامت شخصی خود را درک کنید ، بیشتر با پروژه پایداری بلند مدت خود پیش می روید. علاوه بر این ، ممکن است از شما الهام گرفته شود که آنچه را می بینید با دیگران به اشتراک بگذارید تا تأثیر منفی بر خودآگاهی و فعالیت داشته باشد.

البته ، ما نمی توانیم میزان مشکل را در این مقاله پوشش دهیم. با این حال ، ما شما را تشویق می کنیم تا اطلاعات و آمار و ارقام آلودگی و منبع قابل اعتماد اطلاعات پیشاهنگان مانند Surfrider را بخوانید تا تحولات را دنبال کرده و بیشتر بیاموزید.

2. استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف را کاهش دهید

روشهای زیادی برای گنجاندن این نکته در زندگی روزمره وجود دارد. اگرچه آنها ساده هستند ، اما توجه داشته باشید که این عادات می توانند تأثیر قابل توجهی در طول زمان داشته باشند.

در اینجا چند نکته برای محدود کردن استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف وجود دارد:

 • سعی کنید کیف خرید خود را که می تواند برای خرید مواد غذایی و سایر گردشها استفاده شود به همراه داشته باشید.
 • در صورت امکان ، محصولات و محصولات پولیش نشده را در بسته بندی شیشه ای یا آلومینیومی خریداری کنید ، برخلاف محصولات پلاستیکی. همچنین می توانید کیسه های قابل بازیافت بخرید که می تواند برای تولید میوه و سبزیجات تازه استفاده شود. همین امر در مورد جمع آوری کالاهای خشک از کوزه های بزرگ نیز صادق است. (پاداش: حتی می توانید در این بین پول نیز پس انداز کنید!)
 • از بازار کشاورزان محلی خود خرید کنید تا ردپای پلاستیک و کربن را با خود کاهش دهید.
 • هر روز یک بطری آب قابل استفاده مجدد برای خشک کردن انتخاب کنید. از فیلتر آب آشامیدنی برای نوشیدن آب تمیز بدون نیاز به خرید یک بطری استفاده شده استفاده کنید.
 • در صورت امکان ، نی های پلاستیکی را دور بیندازید یا آنهایی را که قابل استفاده مجدد هستند بخرید.
 • لیستی از پلاستیک ها را در خانه خود نگه دارید ، مانند کیسه های تک ، پلاستیک و موارد دیگر. در صورت امکان آنها را با سایر روش های قابل تعویض ، قابل شستشو و غیر پلاستیک جایگزین کنید.
 • از مارک هایی که مسئول محیط زیست هستند حمایت کنید و از فعالیت های آنها حمایت کنید. به همین ترتیب ، به مارک های مورد علاقه خود بروید تا آنها را تشویق کنید تا استقامت را در اولویت خود قرار دهند.

3. وارد سطح بزرگتری شوید

آخرین و مهمترین نکته این است که در اینجا می توانید اشتیاق خود را به سطح بعدی برده و تغییر بزرگی را به عنوان مشارکت ایجاد کنید:

 • با دسترسی به پاک کننده ها با یک فصل Surfrider محلی می توانید آلودگی پلاستیکی را در سواحل یا آبراه های محلی کاهش دهید. با دنبال کردن حساب اینستاگرام ما ، برای پاکسازی آینده HUM x Surfrider با ما همراه باشید و دوستان خود را به اشتراک بگذارید یا از رویدادهای نزدیک خود مطلع شوید! اگر هیچ فصل یا ساحلی در Surfrider در نزدیکی شما وجود ندارد ، می توانید در تمیز کردن آب ساحل محلی خود شرکت کرده و آنچه را که در داده های Surfrider مشاهده می کنید گزارش دهید.
 • از سیاست ها و قوانین حمایت کنید که با ارتباط با مقامات منتخب در موضوعاتی که بر آلودگی دریا و ضایعات پلاستیکی در منطقه شما تأثیر می گذارد ، به کاهش آلودگی پلاستیک کمک می کند. Surfrider این کار را به راحتی از طریق رایانه در مرکز Action Alert انجام می دهد.
 • با مثال راهنمایی کنید. همیشه در مورد بحران آلودگی پلاستیک بیاموزید و آنچه را که می آموزید با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید!

همانطور که می بینید ، راه های زیادی وجود دارد که همه ما می توانیم در کاهش آلودگی پلاستیک سهیم باشیم. با Surfrider ، ما امیدواریم که به جوامعی که با آنها کار می کنیم آموزش داده و الهام بخشیم و از شما دعوت می کنیم تا به این رویداد بپیوندید.