آموزش: ثبت نام دانش آموزان تحت واکسیناسیون نیست/ ۴۹ درصد معلمان مدرک تحصیلی سه را کسب نکرده اند – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; سخنگوی وزارت آموزش و پرورش امروز با بیان اینکه نیازی به واکسیناسیون دانش آموزان نیست، گفت: آموزش و پرورش ثبت نام دانش آموزان در مدارس را مشروط به واکسیناسیون نکرده است.

وی گفت: ۸۰ درصد دانش آموزان هر دوز واکسن را دریافت کردند. در میان کارکنان وزارت بهداشت، ۴۹ درصد دوز سوم دریافت نکرده اند.

صادق ستاری فرد با اشاره به مصوبه سال گذشته ستاد مقابله با کرونا مبنی بر لزوم واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله، افزود: دانش آموزان بدون واکسیناسیون پاسخ مثبتی داشته اند هرچند وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت نیز همکاری لازم را داشته اند. خیلی خوب.”

وی ادامه داد: آموزش و پرورش ۹۲۷ مورد از امکانات ورزشی خود را به عنوان پایگاه واکسیناسیون در اختیار وزارت بهداشت قرار داده است تا مردم به راحتی به خدمات واکسیناسیون دسترسی داشته باشند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۹۵ درصد جامعه سنتی نوبت اول و ۹۰ درصد دوز دوم را دریافت کردند، گفت: ۵۱ درصد از افراد با سنت ثالثاً و اخیراً با دریافت دوز مصرفی نوبت دوم را دریافت کردند. مصوبه ستاد کرونا و پیشنهاد وزارت بهداشت، بودجه چهارم به توصیه فرهنگیان داده شده است.

ستاری فرد یادآور شد: در سال ۱۴۰۰ پذیرفته شد که دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله فقط ۲ دوز واکسن دریافت کنند که با استقبال خوبی مواجه شد. ۹۲% دانش آموزان در گروه سنی مذکور دوز اول و ۸۰% نوبت دوم را دریافت کردند و نسبت بالایی از افراد جامعه نیز واکسینه شدند. لذا با توجه به تعداد بالای واکسیناسیون در جامعه و دانش آموزان مدارس بازگشایی شدند.

وی افزود: ایران یکی از آخرین کشورهایی بود که آموزش چهره را احیا کرد و برای مهر امسال نیز تلاش می کنیم وسایل بهداشتی مورد نیاز مدارس به ویژه هوایی که وارد اتاق می شود را تامین کنیم تا اگر با موج جدیدی آمدیم. . ما می توانیم موضوع را مدیریت کنیم و به آموزش واقعی برگردیم.

فالای وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تمامی مدارس ابتدایی تا متوسطه دوم در ۲۳ فروردین امسال افتتاح شد، گفت: با توجه به هماهنگی وزارت بهداشت و سایر دستگاه های خدمات رسان امیدواریم در مهرماه این پیک را پشت سر بگذاریم و موفق شویم. با هیچ مشکلی مواجه نیست هر گونه مشکل

وی با بیان اینکه برای ثبت نام دانش آموزان کارت واکسیناسیون و واکسیناسیون اجباری وجود ندارد، گفت: آموزش و تامین سلامت حق دانش آموزان است. بنابراین توصیه ما این است که دانش آموزان براساس مصوبات ستاد ملی کرونا واکسینه شوند، اما هیچ الزامی برای این امر وجود ندارد و ثبت نام دانش آموزان در مدارس را مشروط به تزریق نکرده ایم.