آموزش طراحی اپلیکیشن موبایل یا طراحی سایت؟


با گسترش اینترنت و افزایش تعداد کسب و کارهای آنلاین، بسیاری می خواهند کسب و کار خود را دیجیتالی کنند. یکی از سوالات متداول این است که آیا باید اپلیکیشن موبایل طراحی کرد یا طراحی وب سایت را سفارش داد؟ کدام یک برای کسب و کار من مناسب است؟ پاسخ این سوال روشن نیست، بله یا خیر. پاسخ به عوامل زیادی به خصوص نوع کسب و کار بستگی دارد. در مرحله بعد، ما قصد داریم این دو مورد را به تفصیل توضیح دهیم تا به شما در تصمیم گیری کمک کنیم. انتخاب بین این دو می تواند دشوار باشد، هر دو رسانه برای انتقال اطلاعات و تبلیغ محصولات استفاده می شوند.

تفاوت بین اپلیکیشن موبایل و طراحی وب

 • طراحی دستگاه های تلفن همراه به پلت فرم بستگی دارد. این بدان معنی است که به روز رسانی جداگانه برای IOS و Android مورد نیاز است مگر اینکه از سیستم های هیبریدی استفاده شود.
 • سایت نیازی به کپی ندارد. آنها از طریق یک مرورگر وب قابل دسترسی هستند.
 • برنامه ها باید نصب شوند و در اپ استورها مانند اپ استور و بازار موجود هستند.
 • این سایت کاملا ریسپانسیو است و بر روی هر پلتفرم، دستگاه و نوع سیستمی کار می کند، بنابراین ساخت برنامه های وب سریع، آسان و بسیار مقرون به صرفه است.
 • وب سایت ها دارای مزیت سئو و نمایش در نتایج گوگل هستند، بنابراین تبلیغات آن راحت تر از تبلیغات اپلیکیشن است. برای وب سایت خود با سفارش سئو می توانید در پربازدیدترین وب سایت قرار بگیرید در حالی که برای اپلیکیشن باید هزینه بیشتری برای تبلیغات پرداخت کنید تا به این تعداد بازدید کننده برسد.
 • دستگاه های تلفن همراه از نظر ویژگی ها و عملکرد سریع تر و پیچیده تر هستند.
 • اینترنت برای وب سایت مورد نیاز است، در حالی که آفلاین برای دستگاه تلفن همراه امکان پذیر است.

مزایای داشتن یک وب سایت برای کسب و کار

کسب و کار آنلاین اگر وب سایت نداشته باشد و در نتایج گوگل نمایش داده نشود، جایی در دنیای دیجیتال ندارد. حتی اگر اپلیکیشنی را برای کسب و کار خود انتخاب کرده اید، خوب است یک صفحه فرود در وب برای معرفی اپلیکیشن خود برای کسب اطلاعات دیجیتال داشته باشید. در شرایط سخت کسب و کار امروزی، قرار گرفتن در نتایج گوگل (که همه هر روز حداقل یک کلمه را جستجو می کنند) بسیار مهم است. بنابراین سفارش طراحی سایت یک ضرورت محسوب می شود به نظر می رسد چیزی به نام یک شرکت موفق بدون ساختار خوب وجود ندارد. بنابراین، یک صفحه وب برای دیده شدن شرکت شما در اینترنت مهم است. دو مزیت اصلی انتخاب کمیسیون طراحی وب سایت:

قیمت مناسب و توانایی تولید تمامی مواد

یکی از مهم ترین دغدغه ها در تجارت مسائل مالی و هزینه هاست. با پرداخت هزینه یکباره برای طراحی سایت شما قادر خواهید بود آن را در تمامی دستگاه ها نمایش دهید و تقریباً هرکسی با هر نوع دستگاهی می تواند وب سایت شما را ببیند. همچنین با سئو می توانید در نتایج جستجوی گوگل باشید. حتی اگر یک وب سایت اختصاصی دارید، می توانید نسخه وب برنامه را داشته باشید که افرادی که برنامه های تلفن همراه را دوست دارند می توانند از آن استفاده کنند.

در ضمن برای توسعه اپلیکیشن باید برای تعداد کمی از بازدیدکنندگان هزینه بیشتری بپردازید. برای توسعه اپلیکیشن برای هر سیستم عامل (اندروید یا IOS) باید هزینه زیادی پرداخت کنید. همچنین، شما هیچ انتخابی برای برجسته شدن در نتایج جستجو ندارید.

دسترسی بیشتر به کاربران

یک وب سایت می تواند به شما کمک کند در مقایسه با یک برنامه تلفن همراه، به کاربران بیشتری دسترسی پیدا کنید. این به دلیل مزیت سئو است. به عنوان مثال برای شرکتی که دارای وب سایت و اپلیکیشن است، به طور متوسط ​​بازدیدکنندگان روزانه این سایت شامل ۷۰% و بازدیدکنندگان از اپلیکیشن شامل ۳۰% (۲۰% اندروید و ۱۰% IOS) از کل بازدیدکنندگان است.

مزایای داشتن اپلیکیشن برای کسب و کار

در حالی که بسیاری از صاحبان مشاغل فکر می کنند که طراحی اپلیکیشن موبایل برای استارتاپ ها بسیار گران یا غیرعملی است، یک اپلیکیشن موبایل می تواند به یک شرکت کوچک کمک کند تا مشتریان خود را جذب کرده و حضور پیدا کند و درآمدزایی کند و شهرت صنعت خود را افزایش دهد. این ابزار برای برقراری ارتباط با مشتریان و افزایش وفاداری مشتریان ایده آل است. دو مزیت اصلی برای انتخاب ترتیب کاربرد وجود دارد:

تمایز از رقبا

هزینه توسعه و طراحی اپلیکیشن موبایل برای یک شرکت گران است و اگر بودجه کافی دارید، می توانید از اپلیکیشن برای متمایز شدن و تبلیغ برند خود استفاده کنید. این می تواند مشتریان را جذب کند و موفق تر باشد و شما به عنوان اولین برند در حوزه کاری خود در ذهن مخاطبان قرار بگیرید.

تعامل با مشتری

با نصب اپلیکیشن موبایل توسط کاربر، برند شما و کسب و کار شما همیشه در دید کاربر قرار می گیرد و با قابلیت هایی مانند اعلان ها می توانید کاربر را بیشتر به سمت خود بکشانید. اغلب، برنامه نویسان استفاده از یک برنامه را بارها و بارها انتخاب می کنند. به همین دلیل می توانید بازدیدکنندگان زیادی را به سایت جذب کنید، اما ممکن است اکثر آنها بازدیدکننده باشند و تنها یک بار از سایت شما بازدید کنند، اما مشتریان وفاداری در اپلیکیشن خود داشته باشید.

طراحی سایت بهتر است یا اپلیکیشن موبایل؟

هیچ پاسخ روشنی برای این سوال وجود ندارد، زیرا انتخاب باید بر اساس نیازهای تجاری شما انجام شود. وقتی به برنامه ای نیاز دارید که آفلاین است و از ویژگی های برنامه مانند مکان استفاده می کند، برنامه های تلفن همراه بهتر هستند. وقتی می‌خواهید محصولی انعطاف‌پذیر ایجاد کنید و آن را به سرعت راه‌اندازی کنید و زمانی که قصد دارید برنامه‌تان را مرتباً به‌روزرسانی و به‌روزرسانی کنید، برنامه‌های وب بهتر هستند.

کدام یک برای کسب و کار شما بهتر است؟

بهترین حالت این است که هر دو را داشته باشید (هم وب سایت و هم اپلیکیشن). اما اگر می خواهید تنها یکی را انتخاب کنید، در بسیاری از کسب و کارهایی که تولید یا فروش می کنند، توصیه می شود پلن وب سایت سفارش دهید و در موارد خاص مانند ورزش یا نیاز به چند بار مراجعه به مشتری در روز، یک اپلیکیشن خوب است. . در زیر چند سوال وجود دارد که شما را راهنمایی می کند که کدام گزینه برای کسب و کار شما مناسب است. با این حال بدانید که حتی اگر اپلیکیشن موبایلی برای اپلیکیشن خاصی مثلا یک بازی دارید، بهتر است یک معرفی یک صفحه ای از بازی داشته باشید. به طور کلی، یک وب سایت مهم است و نشان دهنده هویت کسب و کار شما در اینترنت است.

سوالات چند گزینه ای

سوالاتی که باید قبل از ایجاد یک وب سایت یا برنامه پاسخ دهید:

 • آیا بودجه محدودی دارید؟ E -> مکان | نه -> برنامه

طراحی و توسعه وب سایت ارزان تر است زیرا شما فقط به یک محصول نیاز دارید، در حالی که طراحی اپلیکیشن موبایل باید برای هر پلتفرم توسعه یابد.

 • آیا می خواهید به کاربران بیشتری دسترسی پیدا کنید؟ E -> مکان | نه -> برنامه

وب سایت ها روی اینترنت هستند، بنابراین می توانید از SEO و Google Ads استفاده کنید و فرآیند تبدیل آسان است.

 • آیا به به روز رسانی ها و ویژگی های اضافه شده نیاز دارید؟ E -> مکان | نه -> برنامه

در مورد دستگاه های تلفن همراه، هر آپدیت باید توسط کاربران دانلود شود، اما در این سایت به راحتی انجام می شود.

 • آیا سرعت برای شما مهم است؟ بله -> برنامه خیر -> سایت

برنامه های تلفن همراه سریعتر هستند زیرا تنظیمات داده های کاربر را به صورت محلی در تلفن ذخیره می کنند.

 • آیا کاربر شما بیش از ۳ بار در روز از برنامه شما بازدید می کند؟ بله -> برنامه خیر -> سایت

چیزهایی مانند بازی‌ها، یادداشت‌ها، لیست کارهایی که باید انجام دهید، یادآوری‌ها، ساعت‌های زنگ دار، ایمیل یا رسانه‌های اجتماعی به عنوان یک ابزار توصیه می‌شوند زیرا در طول روز به طور مکرر از آن‌ها استفاده می‌شوند.

پایان

قبل از اینکه تصمیم به ساخت اپلیکیشن یا پیش سفارش طراحی وب سایت بگیرید، باید چند نکته را در نظر بگیرید. انتخاب بین برنامه های موبایل و وب سخت است. همه چیز به شما و کسب و کار شما بستگی دارد. در این پست ما همه جوانب مثبت و منفی را درک می کنیم. باید خودتان آنها را اندازه بگیرید. با پاسخ به این سوالات می توانید انتخاب خوبی داشته باشید اما اگر هنوز مطمئن نیستید می توانید از یک متخصص در زمینه وب سایت ها و اپلیکیشن ها مشاوره بگیرید.

مشاوره رایگان

شرکت راینیتا یک شرکت فناوری و فناوری اطلاعات است. Raynita اینجاست تا به شما کمک کند تا تجارت آنلاین خود را بسازید و رشد دهید. این شرکت خدمات مشاوره رایگان ارائه می دهد تا بتوانید سوالات خود را در هر زمینه ای با کارشناسان مربوطه مطرح کرده و بهترین انتخاب را داشته باشید. از طریق وب سایت مشاوره رایگان دریافت کنید Raynita.com درخواست خود را برای آزمون رایگان ثبت کنید یا با شماره تماس بگیرید ۲۲-۲۰ لطفا تماس بگیرید. در صورت ثبت درخواست، کارشناسان مجموعه ظرف یک روز کاری با شما تماس خواهند گرفت. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرکت Raynita، به وب سایت آنها مراجعه کنید.