آیا ارتباطی وجود دارد؟ Credihealth. وبلاگ


ریزش مو بخشی طبیعی از افزایش سن است و ژنتیک در درجه اول شروع و سرعت ریزش مو را تعیین می کند. از طرفی دکتر Manas SN عالیه جراح کاشت مو از Mysore، به بیماران در هر سنی کمک کنید تا خطوط موی خود را با استفاده از جایگزین‌های موی سفارشی بازیابی کنند. دکتر Manas SN موسس کلینیک Reniu و جراح معروف کاشت مو است. او با تجربه خود نتایج بسیار خوبی را به بیماران ارائه کرده است.

پلتفرم های بهداشتی مانند Lybrate، Practo و کلینیک ها آنها همچنین دکتر Manas SN را به عنوان بهترین جراح کاشت مو در میسور معرفی کردند. کلینیک رنیو بهترین کاشت مو را در میسور ارائه می دهد تا انتظارات شما از داشتن موهایی جوان تر را برآورده کند. پزشکان آنها در انواع روش های ترمیم مو به خوبی آموزش دیده و با تجربه هستند.

در حالی که ریزش مو، نازک شدن موها و کاهش خط مو از نظر پزشکی بعد از سن ۳۵ سالگی متوسط ​​است، دنیای پر استرس و سریع امروزی باعث ایجاد طاسی شدید و زودرس می شود که در بین بزرگسالان جوان نیز شایع تر است.

در این مقاله با ارتباط بین استرس و ریزش مو و همچنین نحوه جلوگیری و حتی معکوس کردن ریزش موی ناشی از استرس آشنا شوید.

چه چیزی باعث ریزش مو در هنگام استرس می شود؟

تلوژن افلوویوم اصطلاح پزشکی برای ریزش مو ناشی از استرس است. استرس چرخه طبیعی رشد و ریزش فولیکول های مو را مختل می کند و در نتیجه تلوژن افلوویوم ایجاد می کند.

طبق گفته Manas SN، پوست سر انسان به طور متوسط ​​حدود ۱۰۰۰۰۰ فولیکول مو دارد.

هنگامی که شما سالم هستید، بیشتر فولیکول های موی شما در مرحله آناژن قرار می گیرند، یعنی زمانی که موها خارج از آنها شروع به رشد می کنند.

موها در طول فاز تلوژن یا استراحت در رشته های نسبتا کمی باقی مانده از فولیکول ریخته می شوند.

بسیاری از موها به طور همزمان تحت استرس شدید یا مزمن به فاز تلوژن تبدیل می‌شوند که منجر به ریزش ناگهانی مو می‌شود که می‌تواند باعث نازک شدن قابل توجه موها شود.

در اینجا برخی از رویدادهای استرس زا که می تواند منجر به ریزش مو از این طریق شود آورده شده است:

 • تولد
 • اضطراب عاطفی، از جمله غم و اندوه
 • تب یا بیماری
 • عمل جراحی
 • کاهش وزن قابل توجه

آیا ریزش مو ناشی از استرس قابل برگشت است؟

خوشبختانه، به گفته دکتر Manas SN، جراح متخصص کاشت مو در Mysore، اکثر ریزش موی ناشی از استرس در صورتی موقتی و قابل برگشت است که فقط ناشی از استرس باشد و به دلیل عوامل دیگر نباشد. (مانند سایر شرایط پزشکی یا فرآیندهای طبیعی پیری).

از سوی دیگر، ریزش موی طولانی مدت ناشی از استرس می تواند باعث آسیب بی پایان به فولیکول های مو شود و ریزش مو را غیرقابل برگشت کند.

در اینجا چند پیشنهاد برای معکوس کردن ریزش موی ناشی از استرس وجود دارد:

 1. مقدار زیادی غذا را به روشی سالم بخورید.

دکتر Manas S.N.، متخصص برجسته کاشت مو در میسور، می‌گوید: «حتی اگر از دیدگاه شما اینطور نباشد، تغذیه نامناسب یا کمبود وزن استرس زیادی به بدن شما وارد می‌کند.

علل تلوژن افلوویوم رژیم غذایی سخت، گرسنگی و تغذیه نامناسب شناسایی شده است. وقتی بدن شما انرژی کافی از غذا دریافت نمی کند، عملکرد اندام های حیاتی و مغز را در اولویت قرار می دهد.

در طول تغذیه کم، عملکردهای کمتر فوری بدن مانند عملکرد تولید مثل، رشد مو و پاسخ سیستم ایمنی به عقب رانده می شوند.

در نتیجه، ضروری است که مطمئن شوید بدن شما کالری و مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت می کند.

علاوه بر این، غذای شما باید ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن برای رشد موهای سالم را تامین کند.

اطمینان حاصل کنید که غلات کامل، پروتئین و چربی های سالم مانند آجیل، دانه ها و آووکادو، و همچنین مقدار زیادی میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

 1. برای کمک به رشد و ترمیم فولیکول های مو، مکمل ویتامین مصرف کنید.

کمبودهای تغذیه ای می تواند ریزش موی ناشی از استرس را تشدید کند.

از آنجایی که دریافت تمام مواد مغذی مورد نیاز برای موهای سالم تنها از طریق رژیم غذایی می تواند دشوار باشد، می توانید مصرف مکمل ویتامین را برای کمک به جوانسازی مو در نظر بگیرید.

ویتامین های زیر بدن شما برای تولید موهای سالم نیاز دارد:

 • فلز روی
 • فریتین
 • ویتامین دی
 • ویتامین B12
 1. استرس روزانه خود را کنترل کنید.

در حالی که رویدادهای استرس‌زای عمده زندگی، مانند موارد فوق، باعث ریزش موی مرتبط با استرس می‌شوند، استرس مزمن نیز می‌تواند همین اثر را داشته باشد.

مهم نیست که استرس چقدر شدید است، نحوه برخورد با آن بر سلامت کلی شما، از جمله رشد مو تأثیر می گذارد. استراتژی های کاهش استرس را پیدا کنید که برای شما مفید است.

ذهن آگاهی، یادداشت روزانه، مدیتیشن، یوگا، فرآیند تنفس، گذراندن زمان در طبیعت و صحبت با یک درمانگر یا مشاور، همه گزینه ها هستند.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و اظهارات در این نشریات صرفاً مربوط به نویسندگان و مشارکت کنندگان است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. برای انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر