آیا توانبخشی کار می کند؟ نرخ موفقیت در دوره توانبخشی را درک کنید – وبلاگ Credihealth


Rehab اغلب به عنوان یک سرویس بهداشتی لوکس برای کسانی که توانایی پرداخت آن را دارند اشتباه گرفته می شود. اما گستره کامل حقیقت بسیار فراتر از افکار فرد است. این نه تنها برای افرادی که دارای بیماری های مزمن هستند، بلکه یک سرویس بهداشتی اصلی برای کسانی است که به آن نیاز دارند.

در سراسر جهان، حدود ۱.۸ میلیون بزرگسال با اعتیاد به کوکائین دست و پنجه نرم می کنند و به نظر می رسد که این تعداد هر سال افزایش می یابد. توانبخشی موفق به معنای چیزهای زیادی است و فقط به معنای “درمان” نیست. عواملی مانند پیشرفت در بسیاری از زمینه های زندگی هنگام اندازه گیری میزان موفقیت آشکار می شوند.

اگر فردی هستید که جستجو می‌کنیدبازپروری مواد مخدر در نزدیکی منسپس وقت آن است که به میزان موفقیت بازتوانی برای داشتن یک زندگی سالم توجه کنید. در ادامه بخوانید:

نتایج اعتیاد چگونه اندازه گیری می شود؟

اعتیاد فقط یک اختلال مصرف مواد نیست. بلکه یک بیماری مزمن است که نیاز به توجه فوری شما دارد. از آنجایی که اعتیاد بر مغز تأثیر می گذارد، فقط درمان دارد و هیچ درمانی ندارد. به یاد داشته باشید که هیچ دستورالعمل جهانی پذیرفته شده ای برای درمان های توانبخشی وجود ندارد زیرا هر داروی توانبخشی نزدیک من نتایجی را در مورد آنچه که به عنوان درمان تعریف می کند دریافت می کند.

بنابراین، نتایج مثبت نیاز به یافتن بهترین و مورد اعتماد است که یک فرد را درمان می کند و نه فقط برای سوء مصرف مواد. به عنوان فردی که تحت درمان قرار می گیرد، در اینجا معیارهای اندازه گیری درمان را که باید بدانید توسط دفتر سیاست ملی کنترل دارو ارائه شده است.

 1. باید مصرف مواد را کاهش دهد و شکاف طولانی تری در عود ایجاد کند.
 2. بهبود سلامت جسمانی با مراجعه کمتر به پزشک.
 3. بهبود وضعیت شغلی یا تحصیلی.
 4. بهبود ایمنی با جراحات کمتر یا تصادفات رانندگی.
 5. بهبود روابط با دوستان و عزیزان.
 6. بهبود خلق و خو، سلامت روان و ویژگی های شخصیتی.
 7. استعداد ارتکاب جرم کمتر و ارتقای وضعیت حقوقی است.

آمار بازپروری مواد مخدر که باید بدانید

به دست آوردن خوانش دقیق موفقیت بر اساس درمان توانبخشی به طور موثر آسان نیست. بنابراین، باید آمار را به عنوان یک راهنمای سریع در نظر بگیرید. انواع مختلف درمان بسته به شرایط داده شده متفاوت است. بیایید با جزئیات به میزان موفقیت بازپروری دارو نگاهی بیندازیم.

 1. بیمارانی که تحت درمان با کمک دارو، همچنین به عنوان MAT شناخته می شوند، بهبود عمده ای را برای کمتر از سه ماه نشان نمی دهند. آن دسته از بیمارانی که بیش از سه سال MAT دریافت می کنند، عود کمتری نشان می دهند و میزان موفقیت قابل توجه است.
 2. افرادی که مدت طولانی‌تری تحت درمان قرار می‌گیرند، تا پنج برابر بیشتر از مصرف مواد مخدر هوشیار بمانند.
 3. مصرف هروئین در افرادی که داروهای MAT مصرف می‌کردند تا ۹۰ درصد کاهش یافت. علاوه بر این، درمان سرپایی ۳۵ درصد و درمان بستری تا ۶۵ درصد درصد موفقیت را دارد.
 4. وقتی صحبت از اعتیاد به متماد به میان می‌آید، مشخص می‌شود که ۶۱ درصد به احتمال زیاد ظرف یک سال عود خواهند کرد و این تعداد در پایان ۵ سال پس از درمان به ۷۳ درصد افزایش می‌یابد. این مطالعه همچنین نشان داد که ۳۳ از ۱۰۰ بیمار که در مراکز توانبخشی اقامتی شرکت کردند به مدت سه ماه و ۱۴ بیمار پس از یک سال هوشیار ماندند. این موارد به حمایت طولانی مدت و مراقبت های پس از آن برای نتایج موثر اشاره دارد.
 5. میزان موفقیت اعتیاد به کوکائین کمی آزاردهنده است زیرا هیچ داروی مورد تایید FDA وجود ندارد. درمان‌های متداول شامل درمان‌های رفتاری است و این درمان معمولاً به افراد با نشانه هوشیار ماندن احترام می‌گذارد که بیماران می‌توانند آن را برای دریافت کوپن رستوران یا بلیط سینما مبادله کنند. ۴۲ درصد از بیماران معتاد به کوکائین در یک سال قبل از بررسی سلامتی ۵ ساله، برگشتند، که ۲۵ درصد از آنها به مصرف مکرر آنها اعتراف کردند. اما نتیجه برای کسانی که تحت درمان طولانی مدت اقامتی قرار گرفتند، بهتر بود.
 6. مطالعات نشان می‌دهد که مدل ماتریکس در مورد اعتیاد به متاتیک بسیار تاثیرگذار است. برنامه سه ماهه ترکیبی از مشاوره و رفتار درمانی برای کنترل علائم شدید است. ۶۰ درصد از بیمارانی که در درمان شرکت کردند به مدت ۶ ماه بدون مسمومیت بودند.

انواع مختلف برنامه های توانبخشی کدامند؟

برنامه های بازپروری مواد مخدر یک ضرورت برای کمک به بیمار در غلبه بر اعتیاد به مواد موذی است. انواع مختلفی از برنامه‌های بازپروری مواد مخدر وجود دارد که هر فرد می‌تواند انتخاب کند، اما بر اساس سطح اعتیاد یا نیازهای او تعیین می‌شود.

• برنامه های سرپایی

برنامه های سرپایی جلسات درمانی هفتگی همراه با مشاوره گروهی را ارائه می دهند. در مقایسه با برنامه های بستری یا اقامتی شدت کمتری دارد.

• درمان بستری

درمان بستری هفته ها یا ماه ها طول می کشد تا تکمیل شود. این یک شکل مهم و قوی از برنامه بازپروری مواد مخدر است که به بیماران کمک می کند تا از سوء مصرف مواد کناره گیری کنند. بیماران باید حداقل ۳۱ روز را در بازتوانی بگذرانند و تحت مشاوره های فشرده قرار گیرند.

• درمان مسکونی

این نوع دیگری از برنامه بازپروری است که بسته به نیاز بیمار به طور متوسط ​​دو تا سه ماه ادامه دارد. این برنامه تماماً در مورد تکیه بر مشاوران همتا برای دریافت کمک، هوشیار ماندن و بهبود است.

• برنامه های سم زدایی

برنامه های سم زدایی یکی از بخش های مهم روند بهبودی برای هر مورد اعتیاد به مواد مخدر. برنامه سم زدایی برای کمک به بیماران طراحی شده است که به تدریج به زندگی عادی خود به دور از سوء مصرف مواد برگردند و در روزهای آینده کاملاً تمیز یا هوشیار بمانند.

هر یک از این درمان ها رتبه های موفقیت متفاوتی دارند و از فردی به فرد دیگر متفاوت است. به طور کلی، این معادل ۳۰ درصد میزان موفقیت است.

آیا داروی توانبخشی ارزشش را دارد؟

اگرچه آمار و حقایق ممکن است در مورد بهبودی اعتیاد به مواد مخدر دلسرد کننده به نظر برسند، اما شرکت در یک برنامه از بسیاری جهات مفید است. افرادی که برنامه های توانبخشی را دنبال می کنند به احتمال زیاد در آینده وضعیت سلامت و اجتماعی پایداری خواهند داشت. همچنین در کارشان بهتر عمل می کنند و این باعث افزایش درآمد آنها می شود. اگر خواهان درمان لوکس و اجرایی سوء مصرف مواد هستید، پس Balance Luxury Rehab UK بهترین گزینه است

خط پایین

انتخاب بهترین برنامه توانبخشی برای سوء مصرف مواد ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. حداقل شامل نیازهای شما، سطح اعتیاد و اختلالات همزمان می شود. درمان توانبخشی ابزارهای قابل توجهی را برای بیماران برای درک اعتیاد ارائه می دهد و لزوم کنار آمدن با زندگی روزمره بدون درمان سریع دارویی را القا می کند. به طور کلی، کلید یک تجربه درمانی موفق فقط پرهیز نیست، بلکه کیفیت زندگی است.

در نهایت، آنچه مهم است این است که آیا برنامه بازپروری مواد مخدر مثبت است و بر زندگی فرد با سلامتی تأثیر می گذارد. حتی اگر احتمال عود وجود داشته باشد، بسیاری از مردم به امید داشتن یک زندگی هوشیار به درمان اعتماد می کنند.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر