آیا دندان های من زیر روکش دچار پوسیدگی می شوند؟ – وبلاگ Credihealth


بسیاری از مردم از لبخند خود ناراضی هستند. داشتن دندان های تغییر رنگ یا آسیب دیده می تواند به طور مستقیم بر اعتماد به نفس فرد تأثیر بگذارد. ونیرهای دندانی بیشترین درخواست را برای درمان زیبایی دندان در نظر می گیرند زیرا به بهبود ظاهر دندان ها کمک می کنند. اما آیا روکش از دندان ها محافظت کامل می کند؟ آیا هنوز می توانید حفره های دندانی زیر این روکش ها ایجاد کنید؟

در مقاله زیر به طور کلی روکش های دندانی و اینکه آیا دندان های زیر روکش سالم و بدون پوسیدگی باقی می مانند؟

چشم انداز کلی روکش چینی

روکش‌های چینی ورقه‌های نازک سفارشی هستند که از چینی ساخته می‌شوند. آنها برای اصلاح اندازه، شکل یا رنگ دندان ها استفاده می شوند، در حالی که به سطح جلویی چسبانده می شوند تا لبخندی زیبا با ظاهری طبیعی داشته باشند.

پس از مشاوره اولیه با شما دندانپزشک مقرون به صرفه در Chandler AZ، مقدار کمی از ساختار دندان شما را جدا می کنند تا فضایی برای روکش ها ایجاد شود. پس از آن، یک قالب با استفاده از قالب گیری سنتی یا اسکن سه بعدی برای کمک به تکنسین دندانپزشکی در ساخت روکش های شما. در مرحله آخر، ورقه های چینی به سطح جلویی دندان ها چسبانده می شود.

آیا دندان های زیر روکش همیشه بدون پوسیدگی باقی می مانند؟

این یک سوال رایج است که اغلب از بیمارانمان پرسیده می شود، پاسخ کوتاه بله است، متأسفانه دندان های پوشیده شده با پرسلن هنوز در معرض پوسیدگی هستند.

پرسلن ماده ای بسیار بادوام است، بنابراین خود پوسیدگی ندارد، اما در دندانی که با این روکش پوشانده شده است، حفره ایجاد می شود.

موارد زیر رایج ترین دلایل بروز چنین مشکلی هستند:

  • نصب نامناسب روکش‌ها می‌توانند فضایی بین دندان و روکش ایجاد کنند، در نتیجه باکتری‌ها و ذرات غذا به صورت مخفیانه وارد می‌شوند که در نهایت منجر به ایجاد حفره می‌شود.
  • پوسیدگی در پشتاز آنجایی که روکش‌ها فقط قسمت جلوی دندان‌ها را می‌پوشانند، قسمت‌های پشتی بدون محافظت باقی می‌مانند، بنابراین در برابر پوسیدگی دندان آسیب‌پذیرتر می‌شوند.
  • داشتن روکش برای مدت طولانیونیرها باید به طور متوسط ​​ده سال دوام بیاورند و نگه داشتن آنها بیشتر از آن باعث شل شدن آنها می شود که در آن پلاک و غذا جمع می شود و شروع به حمله به دندان زیرین می کند.
  • پوسیدگی از قبل موجودداشتن روکش روی دندان پوسیده نه تنها پوسیدگی را درمان نمی کند، بلکه محیط مناسبی را برای پیشرفت پوسیدگی فراهم می کند.

چگونه می توانید از دندان های پوشیده شده با روکش مراقبت کنید؟

پس از نصب روکش های خود، باید از آنها مراقبت کنید تا تا حد امکان در وضعیت خوبی قرار گیرند.

اولا، دندانپزشک زیبایی خود را عاقلانه انتخاب کنید، پزشکی که تجربه فشرده روکش را دارد، بنابراین از این طریق خدمات عالی به شما ارائه می شود.

ثانیاً با مسواک زدن دو بار در روز، استفاده از نخ دندان برای تمیز کردن بین دندان ها و استفاده از دهانشویه ضد عفونی کننده، مراقبت مناسب از دندان را انجام دهید. همه اینها احتمال ایجاد حفره های دندانی را کاهش می دهد.

سرانجام، برای ارزیابی وضعیت روکش‌ها و دندان‌های زیر آنها، به طور منظم پیگیری دندان‌پزشکی خود را انجام دهید. در صورتی که دندانپزشک شما متوجه علائم اولیه پوسیدگی شود یا اینکه روکش شما چسبندگی ضعیفی داشته باشد، می تواند آن را زودتر تعمیر کند تا از پیشرفت وضعیت جلوگیری کند.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر