11
شهریور

آیا رنگ آمیزی غذا برای کودکان بی خطر است؟ این همون چیزیه که باید بدونید.


آیا رنگ خوراکی برای کودکان مضر است؟ آیا رنگ مصنوعی کودکان را هیجان زده می کند؟ در اینجا حقایقی وجود دارد که باید بدانید!

آیا فرزند شما تا به حال زبانی آبی با رنگ آبنبات چوبی یا زرد سرد و شیرین داشته است؟ و آیا تا به حال کمی مضطرب شده اید و از خود پرسیده اید که آیا این رنگ های روشن خطرناک نیستند یا مضر ، به خصوص پس از خواندن مطالبی ترسناک در مورد رنگ ها در اینترنت؟

من قبلا همین احساس را داشتم. رنگ های خوراکی مدت ها بحث برانگیز بوده است و هنوز جنجال ، سردرگمی و اطلاعات غلط در اطراف آنها وجود دارد. بنابراین من تحقیقاتی را انجام دادم تا به پاسخ هایی که همه ما نیاز داشتیم برسیم.

رنگ خوراکی مصنوعی چیست؟

دو نوع رنگ به غذا و نوشیدنی اضافه می شود:

 1. رنگهای مصنوعی رنگهای مصنوعی هستند و بیش از 150 سال است که در مواد غذایی وجود دارند. نه رنگ مصنوعی برای استفاده در غذا توسط FDA تأیید شده است ، اما قرمز 40 ، زرد 5 و زرد 6 رنگهایی هستند که در اکثر مارک ها بیشتر یافت می شوند.
 2. رنگ خوراکی طبیعی از گیاهان شامل سبزیجات و میوه ها ، مانند آب میوه (قرمز یا صورتی) و زردچوبه (زرد) گرفته شده است.

چگونه می توان تشخیص داد که یک محصول رنگی است؟

لیست موارد را مشاهده کنید. همه رنگهای غذایی مصنوعی باید با نام آنها به همراه یک عدد (مانند “قرمز 3” یا “آبی 2”) ذکر شوند. اگر محصول دارای رنگ طبیعی باشد ، ممکن است لیست چیزی مانند “عصاره پاپریکا (رنگ)” باشد. در اینجا بخش سخت اما مهم وجود دارد: اگر در لیست عناصر فقط “رنگهای مصنوعی” یا “رنگهای اضافه شده” را مشاهده می کنید ، این بدان معناست که یک رنگ طبیعی وجود دارد – و در این مورد ، “مصنوعی” به معنای رنگهای اضافه شده است که در ابتدا نیستند.

توضیحات لازم رنگهای روغن مصنوعی

کدام یک از غذاهای زیر حاوی رنگ خوراکی مصنوعی است؟

غذاهای رنگی غیر طبیعی (فکر کنید شیرینی ها و نوشیدنی های رنگ روشن) اغلب حاوی رنگ های مصنوعی هستند. اما رنگهای مصنوعی نیز می توانند در مکانهای جالبی مانند وافل سرد ، ترشی ، سس سالاد ، خمیر کیک وانیلی و مارشمالو سفید باشند.

در ایالات متحده ، موها بیش از پنج برابر دهه 1950 مصرف می شود و کودکان رنگ بیشتری نسبت به بزرگسالان مصرف می کنند. این امر منطقی است ، زیرا بسیاری از “غذاهای کودک” اغلب رنگی هستند ، مانند غلات و نوشیدنی های میوه ای با رنگ روشن. محبوب ترین غذاها و نوشیدنی ها برای کودکان ، گفت: محققان، دیا:

 • میوه یک نوشیدنی خوشمزه است
 • بستنی و بستنی
 • میوه / غذای میوه ای چسبناک
 • جوش شیرین
 • انجماد و سرخ کردن (مانند کاشت)
 • آردهای مختلف
 • ماست

رنگ غذا در دارو چطور؟

حتی اگر غذاهای رنگی نمی خرید ، ممکن است فرزندتان دارو مصرف کند. این رنگ اغلب برای تهیه یک شیرینی شیرین که شبیه رنگ مناسب است استفاده می شود (مانند دارویی که با انگور بنفش طعم دار شده است).

در مصاحبه ای که در سم شناسی مواد غذایی و شیمیایی، محققان سطح رنگ غذا را در مکمل ها و داروها اندازه گیری کردند. آنها دریافتند که ویتامین ها و قرص ها منبع خوبی برای کودکان نیستند. اما مسکن ها و شربت های سرفه / سرماخوردگی / عدم تحمل – در برخی موارد ، در سطوح بالاتر از “مصرف قابل قبول” FDA قرار دارند.

در واقع ، آنها دریافتند که خوردن عدد 40 می تواند دو برابر میزان قابل قبول برای برخی مسکن ها و سه برابر میزان مجاز برای شربت های سرفه / سرماخوردگی / حساسیت باشد. اگر می خواهید از رنگ اجتناب کنید ، شمع ها را بخوانید ، به دنبال گزینه های بی رنگ برای داروهای ارزان قیمت باشید و از پزشک خود در مورد داروهای تجویزی سوال کنید.

آیا رنگ غذا واقعاً از روغن ساخته شده است؟!

بله ، اما این همان خوردن روغنهای اساسی نیست – که یک تاکتیک رایج ترساندن است که در آنجا پیدا خواهید کرد. پیچیده تر از آن. روغن منبع کربن ، هیدروژن و اکسیژن است ، بنابراین این مولکول ها از روغن استخراج می شوند ، تصفیه شده و برای استفاده در غذا و نوشیدنی ها به پودر یا مایع تبدیل می شوند. به نظر می رسد این یک فرایند دیوانه کننده است ، اما سایر محصولاتی که ممکن است بیشتر از آنها استفاده کنید – مانند ویتامین ها ، لثه ها و برخی داروها – با این مولکول ها از روغن تهیه می شوند.

برای مشاهده نتایج به پایین بروید!

آیا رنگ مصنوعی مواد غذایی مضر است؟

FDA گفت بیان می کند که رنگ خوراکی – مانند همه افزودنی های غذایی مورد تأیید آنها – بی خطر است. اما FDA چند نکته دارد:

 • زرد 5 می تواند باعث خارش و خارش برخی از افراد شود.
 • قرار گرفتن در معرض کارمین / کوچینئال ، رنگ قرمز ساخته شده از حشرات ، می تواند در برخی افراد واکنش های آلرژیک ایجاد کند. بنابراین این رنگ ، حتی یک رنگ “طبیعی” ، به طور خاص در لیست عناصر ذکر خواهد شد.
 • رنگهای مصنوعی می توانند بر رفتار کودکان تأثیر بگذارند. FDA می گوید اگرچه شواهدی وجود دارد که نشان می دهد اکثر کودکان تحت تأثیر عوارض جانبی قرار نمی گیرند ، اما برخی از کودکان ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به آنها باشند.

گروه حمایت از مصرف کننده مرکز علوم برای منافع عمومی (CSPI) همچنین نشان داد که رنگهای زرد 5 و زرد 6 (دو مورد از رایج ترین رنگهای غذایی) ممکن است آلوده به بنزیدین ، ​​یک ترکیب مرتبط با سرطان باشند. اگرچه FDA بنزیدین را مورد بررسی قرار می دهد ، CSPI می گوید محدودیت های ایمنی تعیین شده برای کودکانی که رنگ بیشتری دارند و اندام کوچکتری دارند مناسب نیست.

آیا جایگزین رنگ به کودکان احساس راحتی می دهد؟

برای چندین دهه ، محققان رنگ و رفتار کودکان را مورد مطالعه قرار داده اند. در دهه 1970 ، Ben Feingold ، متخصص آلرژی کودکان ، رژیم غذایی را برای مشکلات رفتاری و شناختی کودکان ایجاد کرد که باعث ایجاد رنگ (به علاوه سایر افزودنی های غذایی مانند شیرین کننده های مصنوعی و برخی از مواد نگهدارنده) شده بود که امروزه نیز توسط برخی از والدین مورد استفاده قرار می گیرد.

از آن زمان ، برخی از مطالعات مانند رابطه بین رنگ و رفتار را نشان داده اند:

 • تجزیه و تحلیل نظرسنجی در سال 2012 به این نتیجه رسیدند که حدود هشت درصد از کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی / نقص توجه / بیش فعالی دارای علائم ایجاد شده یا بدتر از رنگ هستند. هشت درصد از کودکان مبتلا به تمام بیماری ها در ایالات متحده کار می کنند نزدیک به یک میلیارد این ممکن است رنگ را تحت تأثیر قرار دهد
 • بررسی انگلستان 2007 دریافتند که زیرمجموعه ای از کودکان خردسال (از جمله کودکان بدون تشخیص ADHD) تنها در یک ساعت پس از نوشیدن یک نوشیدنی رنگی بی حالی ، اختلال عملکرد و بیش فعالی را نشان می دهند. (برخی از این مطالعه انتقاد کردند زیرا این نوشیدنی همچنین حاوی مواد نگهدارنده بود که ممکن است بر کودکان نیز تأثیر بگذارد.)
 • گزارش جدیدی از EPA کالیفرنیا او به این نتیجه رسید که رنگ مصنوعی مواد غذایی می تواند باعث افسردگی و سایر مشکلات عصبی مانند بی توجهی و بیقراری در برخی از کودکان شود-و به نظر نمی رسد که کودکان درک یکسانی از رنگ غذا داشته باشند.
آب میوه برای بچه ها

اما چرا برخی از بچه ها اینقدر به رنگ غذا حساس هستند (و برخی دیگر حساسیت ندارند)؟

هیچ کس به طور دقیق نمی داند ، اما محققان برخی از آنها را پیدا کرده اند:

 • رنگ آمیزی می تواند باعث آزاد شدن هیستامین در سلول ها شود که می تواند بر مغز تأثیر بگذارد.
 • “رنگ” می تواند از روده “خارج” شده و وارد بدن شود (مفهوم کلی “خروج مایع” بحث برانگیز است).
 • غذاهای رنگی معمولاً بیشتر پردازش می شوند و ممکن است کودکان به غذاهای کم ارزش و ناسالم واکنش نشان دهند.

چند رنگ برای بچه ها خیلی سنگین است؟

محققان گفتند که کودکان در این مطالعه بیشتر 50 میلی گرم یا بیشتر از این رنگ را نشان دادند (اگرچه برخی از کودکان کمی تحمل نمی کنند). در اینجا چند نکته برای نوشیدن یک نوشیدنی معمولی آمده است (منبع: شیوع رنگهای تقلبی مواد غذایی در نوشیدنیهای پرمصرف و تاثیر بالقوه آن بر رفتار کودکان):

 • لیموناد صورتی: 0.2 میلی گرم
 • لیمو لیمو Gatorade: 3.4
 • سبز پانچ هاوایی: 19 میلی گرم
 • پرتقال پاوارد: 22.1 میلی گرم
 • پرتقال خرد شده: 33.6 میلی گرم
 • توت فرنگی نارنجی Sunny D: 41.9 میلی گرم

در اینجا نکاتی در مورد هر وعده غذایی در مورد رژیم معمولی آمده است (منابع: تعداد رنگ خوراکی و قند اضافه شده در غذاها و شیرینی هایی که معمولاً کودکان مصرف می کنند):

 • نوار توت فرنگی NutriGrain: 2.5 میلی گرم
 • آب میوه (1 کیسه): 3.7 میلی گرم
 • بستنی Fla-vor-Ice Ice Red: 3.8 میلی گرم
 • بستنی Coldstone Creamery نعنا (پیمانه 1): 6.0 میلی گرم
 • مخلوط فلفل قرمز Duncan Hines: 9.5 میلی گرم
 • مایع گیلاس PopTart: 10.1 میلی گرم
 • Jell-O نارنجی: 12.2 میلی گرم
 • کراکر پنیر و بادام زمینی (8 عدد کراکر): 14.4 میلی گرم
 • حلقه میوه: 14.6 میلی گرم
 • پوست میوه: 19 میلی گرم
 • قرمزی قرمز (کوچک): 22.4 میلی گرم
 • کوکی توت فرنگی ویفر (3): 24.2 میلی گرم
 • اسکیتلز (1 بسته): 33.3 میلی گرم
 • تریکس: 36.4 میلی گرم
 • عصاره Cap’n Crunch از انواع توت ها: 41.3 میلی گرم

آیا این رنگها در اتحادیه اروپا ممنوع نیست؟

خیر ، اما علائم هشداردهنده ای در مورد محصول وجود دارد. چشم با استانداردهای تغذیه سروکار دارد (نسخه FDA در اتحادیه اروپا) در سال 2010 نیاز به برچسب هشدار برای محصولات رنگی داشت. علامت هشداردهنده چنین است: “ممکن است بر کار و ذهن کودکان تأثیر بگذارد”. بسیاری از شرکت ها برای جلوگیری از علائم هشدار دهنده به استفاده از رنگ های طبیعی (مانند آب میوه و آناتتو) روی آورده اند.

در سال 2011 ، FDA انتخاب کرد که آیا نیاز به برچسب های هشدار دهنده مشابه در ایالات متحده دارد یا خیر ، اما آنها تصمیم گرفتند شواهد کافی نیست (8-6 رای در مقایسه با برچسب ها-اجماع نیست). این کمیته گفت تحقیقات بیشتری در مورد اینکه آیا رنگ خوراکی برای کودکان بی خطر است یا خیر لازم است. سناتور ایالت کالیفرنیا اخیراً لایحه ای ارائه کرده است به شمع های هشدار دهنده بر روی غذاها و نوشیدنی های رنگی در کالیفرنیا نیاز دارد.

اما چرا همه شرکت ها از رنگ های طبیعی استفاده نمی کنند؟

رنگهای مصنوعی ارزان هستند ، استفاده از آنها آسان است و رنگ ثابت را ارائه می دهند. از آنجا که رنگهای طبیعی از گیاهان می آیند ، انواع متنوع تری وجود دارد و رنگها معمولاً کمتر زنده و ظریف تر هستند.

آیا باید از رنگهای تقلبی مواد غذایی اجتناب کرد؟

برخی از والدین از افزودنی هایی مانند رنگ های مصنوعی و شیرین کننده های مصنوعی اجتناب می کنند و این یک گزینه مناسب است. هدفی برای غذا جز رنگ وجود ندارد و بسیاری از شرکت ها به دلیل نیاز مصرف کننده به رنگ های گیاهی روی آورده اند. بنابراین پیدا کردن نسخه رنگی طبیعی از چیزی مانند ماست طعم دار آسان تر از همیشه است.

اگر می پرسید آیا رنگ بر رفتار فرزند شما تأثیر می گذارد یا نه ، آنها را بردارید و ببینید آیا تفاوت هایی را مشاهده می کنید یا خیر. من با والدینی صحبت کردم که بعد از اجتناب از رنگ متوجه تغییر شده بودند و با بقیه که تغییر نکردند.

این کاری است که من انجام می دهم

شخصاً ، من محصولات رنگی زیادی نمی خرید زیرا گزینه های رنگی زیادی وجود دارد. اما من در جشن ها یا بستنی های گاه به گاه کیک تولد نمی دهم. اگر فکر می کردم رنگ بچه ها به راحتی لمس می شود ، کار دیگری انجام می دادم.

آیا کودکان مبتلا به ADHD باید از رنگ گربه اجتناب کنند؟

برخی از کودکان مبتلا به ADHD ممکن است از غذاهای بی رنگ سود ببرند. دیگران ممکن است تفاوت را احساس نکنند. در مورد آن بیشتر بخوانید: آیا رژیم غذایی برای ADHD وجود دارد که واقعاً جواب دهد؟

من این کاپ کیک ها را با رنگ خوراکی طبیعی درست کردم ، و آنها عالی بودند!

چگونه می توانید بدون رنگ مصنوعی مواد غذایی به نتیجه برسید؟

نتایج محصولات غذایی رنگی طبیعی را بررسی کنید.

آیا می توانم برای خودم رنگ غذایی طبیعی تهیه کنم؟

آره! ایناهاش 3 روش برای ایجاد یک پالت رنگ طبیعیبه و در اینجا دستور تهیه آن وجود دارد البته فراستینگ بری صورتیبه