آیا رژیم غذایی پدر بر جنسیت کودک شما تأثیر می گذارد یا تأثیر می گذارد؟

گاهی اوقات افرادی با من تماس می گیرند و می پرسند که اگر این زوج قصد دارند بچه دختر یا پسر بچه دار شوند، پدر آینده چه چیزی باید بخورد. به عنوان مثال مواردی مانند: “اگر می خواهیم دختر بچه دار شویم، شوهرم باید چه بخورد یا در رژیم غذایی خود قرار دهد؟” یا «ما بچه پسر می‌خواهیم، ​​مرد باید از چه غذاهایی پرهیز کند تا ما را دختر باردار نکند؟» سعی می کنم در مقاله زیر به این نوع سوالات پاسخ دهم.

مردی که قصد باردار شدن دارد باید رژیم غذایی متعادل و سالمی داشته باشد: به خوبی شناخته شده است که مردانی که قصد باردار شدن دارند باید از لباس های زیر تنگ، جکوزی و سونا و مواد مخدر اجتناب کنند. دلیل این امر این است که همه این موارد بر سلامت و حجم اسپرم مرد تأثیر می گذارد. یک رژیم غذایی سالم همراه با این است. یک مرد باید یک رژیم غذایی متعادل و سالم داشته باشد تا بتواند اسپرم سالمی داشته باشد. با این حال، رژیم غذایی او بر جنسیت نوزاد (یا اینکه شما پسر یا دختر دارید) تأثیر نمی گذارد، به همان روشی که رژیم غذایی زن یا مادر آینده تأثیر می گذارد.

رژیم غذایی مرد یا پدر مهم است. اما این مثل رژیم غذایی مادر روی پسر یا دختر بودن شما تاثیری ندارد: کاملاً شناخته شده است که رژیم غذایی مادر آینده می تواند بر جنسیت کودک او تأثیر بگذارد. زنانی که رژیم غذایی اسیدی تری دارند، شانس دختردار شدن را افزایش می دهند، در حالی که آنهایی که رژیم غذایی قلیایی بیشتری مصرف می کنند، شانس پسردار شدن را افزایش می دهند.

دلیل این امر این است که این تغییرات در رژیم غذایی محیط واژن و PH زن را نیز تغییر داده یا تحت تاثیر قرار می دهد. اگر آن محیط قلیایی است، برای Y یا پسر تولید کننده اسپرم دوستانه تر است. اگر اسیدی باشد، برای همان اسپرم‌های Y بسیار سخت است، اما برای اسپرم‌های X (یا آن‌هایی که بچه‌های دختر تولید می‌کنند) دوست است.

بنابراین، منطقی است که تعجب کنیم که آیا این موارد مشابه زمانی که رژیم غذایی پدر یا مرد اسیدی یا قلیایی است درست است. قانع‌کننده‌ترین سؤال احتمالاً سؤالی مانند این است: اگر مردی غذاهای اسیدی مصرف می‌کند، آیا این بدان معناست که او اسپرم X یا دختر بیشتری تولید می‌کند؟ و اگر از رژیم قلیایی استفاده کند، آیا این به اسپرم پسر مزیتی می دهد یا مزیتی؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که این را نشان دهد. در واقع، مطالعاتی انجام شده است تا ببینند آیا مردانی که به باردار شدن بیشتر از یک جنسیت نسبت به جنسیت دیگر کمک کرده‌اند، حاوی تعداد بیشتری از یک نوع کروموزوم اسپرم هستند یا خیر. به عبارت دیگر، مردانی که همه پسر داشتند مورد آزمایش قرار گرفتند تا مشخص شود که آیا کروموزوم‌های اسپرم Y بیشتری دارند یا خیر. و مردانی که دختر بچه دار شده بودند غربالگری شدند تا ببینند آیا اسپرم آنها حاوی تعداد X بیشتری است یا خیر. بررسی ها نشان داد که اینطور نیست. در واقع، اکثر مردان تقریباً تعداد X و Y را در تمام طول یکسان داشتند.

تمرکز بر رژیم غذایی مادر، زمان بندی او و موقعیت جنسی: شکی نیست که شما می توانید و باید آنچه را که می توانید در مورد رژیم غذایی پدر کنترل کنید. غذاهای سالم می توانند به اسپرم سالم کمک کنند. اما از نظر انتخاب یک رژیم غذایی اسیدی یا قلیایی، این کار به بهترین وجه با خانم یا مادر انجام می شود. این تغییرات می تواند بر پسر یا دختر بودن زوجین تأثیر بگذارد.

نکته دیگری که باید در نظر گرفت زمان وقوع همان تصور است. تصوری که قبل از تخمک گذاری زن اتفاق می افتد، زمان بندی است که احتمال دختر را بیشتر می کند. باردار شدن بعد از تخمک گذاری به نفع پسر است. پوزیشن های جنسی که استفاده می کنید نیز می تواند تفاوت ایجاد کند. اما، زمانی که با دو والدین سالم سروکار دارید و هر سه روش (رژیم غذایی، زمان بندی، و موقعیت) را با هم ترکیب می کنید، این زمانی است که به خود بهترین فرصت را می دهید تا بر جنسیت فرزندتان به عنوان یک زوج تأثیر بگذارید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر