آیا زمستان برای اگزما مضر است؟ گزینه های خود را بشناسید


اگزما چیست؟

اگر تا به حال دچار قرمزی و خارش پوست شده اید که گاهی اوقات شعله ور می شود، ممکن است شرایطی به نام درماتیت آتوپیک یا اگزما داشته باشید. محدودیت سنی مشخصی برای اگزما وجود ندارد و در کودکان شایع است. اگزما معمولاً طولانی مدت است و معمولاً در افراد مبتلا به آسم شایع است. اگر چه شایع نیست، حملات تشدید اگزما می تواند همراه با تب باشد. در حال حاضر هیچ درمان شناخته شده ای برای اگزما وجود ندارد، اما کنترل برخی عوامل می تواند به تسکین خارش کمک کند و از شیوع بیماری های جدید جلوگیری کند.

چگونه می توانم اگزما را کنترل کنم؟

در حالی که اگزما هیچ درمان شناخته شده ای ندارد، چند چیز وجود دارد که می توانید امتحان کنید. هیدراته نگه داشتن پوست به پیشگیری از این وضعیت کمک می کند. علاوه بر این، اجتناب از صابون‌های تند و استفاده از کرم‌های دارویی می‌تواند به جلوگیری از شعله‌ور شدن کمک کند.

تصفیه کننده های هوا نیز برای کمک به تسکین اگزما و علائم آن شناخته شده اند. اگر به دنبال چیز خوب هستید تصفیه کننده هوا برای اگزما ما این راهنما را از Air Purifier Mag توصیه می کنیم. ترکیبی از هوای تمیز و مرطوب و یک رژیم مراقبت از پوست می تواند به پیشگیری از اگزما کمک کند.

آیا زمستان اگزما را تشدید می کند؟

بله، طبق گزارش ها و مطالعات پزشکی متعدد، زمستان به عنوان کاهش دهنده رطوبت هوای بیرون و داخل خانه شناخته شده است. هوای خشک همراه با سرما دستور العملی برای فاجعه بر روی پوست است.

اگر قبلاً مبتلا به اگزما تشخیص داده شده‌اید و مشکلات تنفسی مانند آسم دارید، استفاده از این روش‌ها می‌تواند کمک زیادی به تضمین یک زندگی سالم و ایمن کند. آب و هوای خشک همچنین تعداد آلرژن های داخلی را افزایش می دهد که می تواند منجر به علائمی مشابه علائم اگزما شود.

التهاب پوست همچنین پوست را در معرض آلرژن های بسیار بیشتری نسبت به یک فرد قرار می دهد.

تشخیص زودهنگام این بیماری بسیار مهم است تا بتوانید درمان را شروع کنید. اگر هیدراتاسیون منظم و سایر اقدامات خودمراقبتی کمکی نکرد، پزشک ممکن است یک یا چند درمان زیر را پیشنهاد کند:

در اینجا چند نکته برای کنترل علائم اگزما وجود دارد. افراد مختلف درجات مختلفی از قرار گرفتن در معرض آلرژن ها را دارند و این نکات ممکن است با درجات مختلفی از موفقیت کار کنند.

از دارو استفاده کنید

برخی از کرم‌ها و پمادهای بدون نسخه می‌توانند برای پوست آسیب‌دیده معجزه کنند و به مرطوب نگه داشتن پوست کمک کنند، اما کرم‌های حاوی داروهایی مانند مهارکننده‌های کلسینورین فقط باید پس از مشورت با متخصص استفاده شوند.

از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری کنید

هنگام استفاده از هر دارویی، باید از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید شدید خودداری کنید، و حتی زمانی که از هیچ دارو یا پماد استفاده نمی کنید، اجتناب از نور مستقیم خورشید می تواند به کاهش التهاب و کاهش علائم اگزما کمک کند.

آنتی بیوتیک را امتحان کنید

پزشک بهتر می تواند تشخیص دهد که آیا عفونت باکتریایی است یا اگزما. بیشتر عفونت‌های باکتریایی را می‌توان با آنتی‌بیوتیک‌ها درمان کرد، اما به دلیل عوارض جانبی بالقوه جدی، استفاده از داروها برای مدت طولانی ادامه نمی‌یابد.

دوپیکسنت

سازمان غذا و دارو اخیراً تزریق بیولوژیکی به نام دوپیلوماب (Dupixent) را تایید کرده است. اگر فکر می کنید اگزما به شدت کیفیت زندگی شما را مختل می کند و مایلید داروی جدید را امتحان کنید، می توانید Dupixent را امتحان کنید، اما در حالی که مطالعات نشان داده است که این دارو بی خطر است، اما بسیار گران است.

مرتب مرطوب کنید

بهترین گزینه برای مقابله با اگزما مراقبت از پوست است. هرچه محافظت بهتری داشته باشند، احتمال شعله ور شدن آلرژن های شما کمتر می شود. برای نتیجه بهتر می توانید انواع مرطوب کننده های دارویی را امتحان کنید.

از مرطوب کننده استفاده کنید

اگر هوای داخل خانه بیش از حد خشک است و مشکلات پوستی زیادی ایجاد می کند، سرمایه گذاری روی یک مرطوب کننده کامل خانه می تواند کمک زیادی به شما کند. مرطوب‌کننده‌های کل خانه، سطح رطوبت داخل خانه را تحت کنترل نگه می‌دارند و به محض اینکه سطح رطوبت به زیر درصد معینی رسید، شروع به کار خواهند کرد.

تماس با حیوانات خانگی را محدود کنید

حیوانات خانگی به دلیل شوره و سایر مواد حساسیت زا که می توانند حمل کنند، باعث ایجاد حملات آلرژیک می شوند. در حالی که یک تصفیه کننده هوا می تواند بیشتر این آلرژن ها را فیلتر کند و همچنین می تواند میکروب ها را خنثی کند، محدود کردن قرار گرفتن در معرض حیوانات خانگی بهترین گزینه برای مقابله با اگزما است.

متخصصان چه می گویند؟

آلرژی ها و حساسیت ها موضوعات بحث انگیزی هستند که بسیاری از متخصصان پزشکی حول آن تقسیم می شوند. وقتی برخی معتقدند که آنها افسانه هستند، کسانی که آنها را تجربه کرده اند مخالفت می کنند. کاهش تماس با ذرات بیولوژیکی خارجی و استفاده از مرطوب‌کننده‌ها روشی عالی برای محافظت از خود در برابر اگزما است، اما برای نتایج موثرتر و محیطی امن‌تر در داخل خانه، متخصصان پزشکی توصیه می‌کنند هوای داخل خانه مرطوب و عاری از مواد حساسیت‌زا باشد.

می‌توانید در صورت نیاز روی یک دستگاه تصفیه هوا یا مرطوب‌کننده هوا سرمایه‌گذاری کنید، زیرا این دو دستگاه به درمان اگزما کمک می‌کنند. اجتناب از نور خورشید و تماس مستقیم با حیوانات خانگی و دور نگه داشتن هوای داخل خانه از مواد آلرژی زا چند اقدامی است که می تواند به بهبود چشمگیر کیفیت زندگی کمک کند و همچنین به کنترل باقی ماندن حملات آلرژی کمک می کند.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و اظهارات در این نشریات صرفاً مربوط به نویسندگان و همکاران است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. برای انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر