آیا فرزندان وزیر ارتباطات زارع پور تابعیت استرالیایی دارند؟


عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پست اینستاگرامی خود در واکنش به اخبار ایران اینترنشنال نوشت: دیشب یکی از دوستانم لینک تصویری از خانواده ما در یکی از دانشگاه های استرالیا را برای من فرستاد که به نظر می رسد از آن استفاده شده است. یک ضد شورش و گفت که فرزندان من حق دارند شهروند استرالیا شوند. به این گونه گزارشات نادرست نباید پاسخ داد اما به احترام همشهریان عزیز فکر کردم توضیحی بنویسم.

وی افزود: با دیدن گزارش، خاطراتم از دوران تحصیل در استرالیا برایم تداعی شد. در سال ۱۹۹۰ زمانی که من برای تحصیل در دانشگاه نیو ساوت ولز، سیدنی، یکی از ۵۰ دانشگاه برتر جهان، با ویزا رفتم، یک فرزند داشتیم. با تلاش شبانه روزی و به لطف خداوند توانستم دکتری مهندسی کامپیوتر را در مدت سه سال به پایان برسانم و یک سال تحصیل پزشکی را در همان دانشگاه به پایان برسانم.

وزیر ارتباطات گفت: الحمدلله در آن سه سال علاوه بر ده جایزه علمی و پژوهشی که دریافت کردم، پایان نامه دکتری من را نیز به عنوان یکی از سه مقاله اصلی دانشگاه انتخاب کرد. تصویر بی کیفیتی که این وبسایت منتشر کرد مربوط به انتخاب یکی از پروژه های تحقیقاتی من به عنوان مبتکر سال UNSW بود که با خانواده ام برای دریافت حقوق و اتفاقا این خانواده کنار هم ایستادیم. حضور بسیاری از دانشجویان و اساتیدی که با آنها دیدار کردند، مورد استقبال قرار گرفت.

زارع پور گفت: در دوران تحصیل خداوند به خانواده ما دو فرزند دیگر عطا کرد. پس از شنیدن این که به خانواده ما و دو فرزند آخر گفته اند که شما تابعیت غیرایرانی دارید، بچه ها خندیدند. به خصوص که دو کودک دبستانی به عنوان موضوع گزارش شده بودند، برای آنها جالب و خنده دار بود، زیرا طبق قوانین استرالیا از سال ۱۹۸۶، آنها به فرزند دارنده ویزای تحصیلی تابعیت نمی دهند مگر اینکه ده سال در استرالیا زندگی کرده باشند. و زمانی که فرزندانم دو و چهار ساله بودند برگشتیم.

وی تاکید کرد: من یک کرد ایرانی هستم و متولد اسلام آباد غرب هستم، همه اعضای خانواده ما حتی یک ثانیه تابعیت جمهوری اسلامی ایران را با تابعیت هیچ کجای دنیا عوض نمی کنند. من یک بچه ایرانی مغرور هستم. هیچ یک از اعضای خانواده من حتی بستگان درجه یک آنها در هیچ جای دنیا به جز ایران تابعیت ندارند. به نظرم ملکه باید بخواهد ساکن اسلام آباد غربی شود، بعد از اینکه هوا سردتر شد و اروپا دوباره به سمت هیزم سوزی رفت و جنگل های زاگرس پر از چوب شد. فرض کنید چوب نداریم که آنها را بسوزانیم. با تشکر از همه دوستانی که در این مورد پیام های خنده دار ارسال کردند.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: متولیان امر جایگاه مدیران رسانه های داخلی را نیز مد نظر داشته باشند.