آیا قالب زدن شما را بیمار می کند؟


شنبه ۲۱ ژوئن ۱۴۰۱ – ۰۱:۳۲

pic.twitter.com

تهران (پانا) – همه ما می دانیم که کپک برای زندگی مضر است و از خوردن غذاهای کپک زده پرهیز می کند، اما واقعا چرا کپک برای بدن مضر است؟

به گزارش ایرنا، فرض کنید وقتی کیک مورد علاقه خود را که نیمی از آن را خورده ایم کپک می بینیم از صبحانه لذت می بریم. ما قطعا باید از خوردن آن اجتناب کنیم. اما در مورد مقدار کپکی که ناخواسته می خوریم و در بدن ما وجود دارد چه می شود؟

نترس

بسیاری از افراد سالم می توانند به طور تصادفی کپک بخورند. هیچ مشکل سلامتی نداشتند و اتفاق بدی برایشان نیفتاد. با این حال، وضعیت سلامتی شما به سیستم ایمنی بدن و نوع کپکی که می خورید بستگی دارد.

قالب چیست؟

کپک یک قارچ نامرئی است که می تواند روی چوب، کاغذ، فرش، مواد غذایی و مصالح ساختمانی مانند ساختمان رشد کند. همه گونه ها برای رشد به آب یا رطوبت نیاز دارند. کپک می تواند در هر جایی که رطوبت و اکسیژن وجود داشته باشد رشد کند. بیش از ۳۰۰۰۰۰ گونه قارچ وجود دارد که هر کدام کپک مخصوص به خود را تولید می کنند. بر خلاف باکتری ها، کپک ها ساختارهای سلولی زیادی دارند و برای تشخیص آنها به میکروسکوپ نیاز دارند. کپک مانند تارهای ریشه ای است که در زنجیره غذایی نفوذ می کند. کپک مانند قاصدک در هوا حرکت می کند و غذا و چیزهای دیگر را آلوده می کند. کپک یک ماده طبیعی فاسد شدنی است. اگر میوه ای فاسد داشته باشید، در نهایت می پوسد. کپک در مکان های گرم و مرطوب رشد می کند، اما این بدان معنا نیست که در یخچال شما رشد نمی کند. کپک بسیار هوشمند است و می تواند در برابر مواد آرایشی ضد عفونی کننده مانند نمک و شکر مقاومت کند.

انواع خوب و بد قالب

همه کپک ها بد نیستند. البته برخی از آنها می توانند بسیار مفید باشند. پنی سیلین، یک آنتی بیوتیک نجات بخش، از کپک پنی سیلیوم ساخته می شود. برخی از پنیرهای تخصصی نیز از قالب تهیه می شوند و با قیمت های بالایی به فروش می رسند.

مقاومت در برابر قالب

برخی افراد در برابر کپک مقاوم هستند. کپک می تواند باعث استفراغ، اسهال یا سردرد شود. قسمت های پنهان قالب می تواند در تمام قسمت های خانه کمین کرده و شما را بیمار کند. اگر سابقه بیماری هایی دارید که سیستم ایمنی بدن شما را تضعیف می کند، کپک می تواند سلامت شما را در معرض خطر زیادی قرار دهد.

برخی از گونه ها مواد سمی تولید می کنند

بسیاری از انواع مایکوتوکسین ها یا سمومی تولید می کنند که می توانند شما را بسیار بیمار کنند. به عنوان مثال، کپک تولید شده توسط باکتری آسپرژیلوس می تواند باعث آفلاتوکسیموز شود، نوع خطرناکی از کپک که می تواند باعث مسمومیت شدید یا آسیب شدید کبدی شود. این نوع کپک در کمین غلات چرب مانند بادام زمینی، آفتابگردان و دانه های پنبه، ادویه جات ترشیجات، ترشیجات و آجیل است. این مایکوتوکسین ها در حیوانات باعث سرطان می شوند و در انسان می توانند باعث سرطان کبد شوند.

نحوه برخورد با غذاهای کپک زده

ما اغلب وسوسه می شویم که قسمت پوسیده را برداریم و از بقیه غذا استفاده کنیم. اما باید بدانیم که خطر کپک زدن لازم نیست و باید غذاهای کپک زده را از بین ببریم. علاوه بر خطر عفونت، غذاهای کپک زده طعم خوبی ندارند. بیشتر غذاهای کپک زده نرم هستند و طعمی شبیه خاک یا گرد و غبار دارند. نکته: هرگز قالب را بو نکشید تا مطمئن شوید کپک زده است. بوییدن می تواند باعث مشکلات تنفسی شود.