آیا محصولات لبنی قیمت بیشتری خواهند داشت؟


یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ – ۱۹:۱۳

لبنیات

تهران (پانا) – مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر فرآورده های اساسی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد ۴ فرآورده لبنی کنترل شده تحت کنترل بازار و حتی سایر محصولات لبنی افزایش قیمت نخواهد داشت.

به گزارش ایرنا، مسعود امرالهی درباره نامه اخیر انجمن لبنیات مبنی بر عدم امکان واگذاری ۵۰ درصد از تولیدات خود به چهار گروه لبنیات تحت کنترل مراکه، افزود: امروز در جلسه ای که نمایندگانی از مشتریان و پشتیبانی محصول داشتند. سازمان، فروشگاه های زنجیره ای، اتاق بازرسی گروه ها و سوپرمارکت های استان تهران، مشکل حاشیه سود تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مورد تجزیه و تحلیل و انتخاب قرار گرفت.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر فرآورده های اساسی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص ابلاغ ترتیب سود بین تولیدکنندگان و توزیع کنندگان گفت: بر اساس این دستور مقرر شد تولیدکنندگان اقدام به توزیع کنند. ۵۰ درصد از تولیدات خود را برای تولید چهار نوع لبنیات، مدیریت بازار، و توزیع کنندگان برای تکمیل عرضه، نیاز بازار محصولات را با نرخ از پیش تصویب شده به مشتریان ارائه می کنند.

وی بیان کرد: در واقع مشکل اصلی تولیدکنندگان شیر میزان سود بین تولید و توزیع بود که با دخالت دولت و تحلیل قیمت ها حل شد. علاوه بر چهار نوع فرآورده شیر، کنترل قیمت سایر محصولات شیر ​​افزایش نخواهد یافت.

وی همچنین گفت: بر اساس مصوبه دولت، شهروندان شیر پاستوریزه را ۹۰۰ گرم به قیمت ۱۵ هزار تن، شیر کم چرب ۱۸ هزار تن، پنیر یوف را ۴۰۰ گرم را ۳۷ هزار و ماست را ۲.۵ کیلوگرم به قیمت ۴۹ هزار و ۸۰ خریداری کنند. روش قبلی خرید از فروشگاه ها و فروشگاه های آنلاین در سراسر کشور.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی از شهروندان کشور خواست گرانی یا کمبود فرآورده های شیر در بازار را جهت پیگرد قانونی به شماره تلفن ۱۲۴ جامعه تعزیرات اطلاع دهند. علیه کسانی که قانون را زیر پا می گذارند.