آیا مهدی طارمی، جهانبخش، حاج صفی و انصاری فرد از تیم ملی جدا می شوند؟ – پایگاه خبری مدرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; در فاصله کمتر از ۴ ماه تا شروع جام جهانی، تیم ملی فوتبال ایران روزهای شگفت انگیزی را سپری می کند. غفلت محض با استقلال فدراسیون فوتبال تشدید شد. هماهنگی مشخصی بین دو گروه ملی پوشان قوز بر قوز وجود داشت. عده ای از اسکوچیچ حمایت کردند و برخی دیگر به او حمله کردند. در نتیجه شرایطی ایجاد شده که هر چقدر مردم شعار وحدت و پایان دو گروه را سر دهند، هیچکس آنها را باور نمی کند. به نظر بعید است چنین وضعیتی بدون «قربانی» به پایان برسد. اگر دراگان اسکوچیچ همچنان روی نیمکت تیم ملی باشد و باید لیست نهایی تیم ملی را برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ آماده کند، ممکن است عکس اتفاقات این دوران را در زمان او نبینیم. انتخابات در واقع برآورد تصمیمات سرمربی کروات بسیار سخت است اما این احتمال جدی وجود دارد که ۲ مدیر تیم ملی قربانیان اصلی درگیری های اخیر خوانده شوند.

طارم و جهانبخش؟ خیلی آسان نیست

در چند روز گذشته شایعات زیادی مطرح شده بود که در صورت ماندن اسکوچیچ تا جام جهانی، مهدی طارمی و علیرضا جهانبخش را با خود به قطر نخواهد برد. با این حال باور اینکه سرمربی تیم ملی چنین تصمیمی بگیرد بسیار سخت است. شاید با روحیه خلق شده، بسیاری چنین انتظاراتی از اسکوچیچ داشته باشند. حتی داستان طارمی و اسکو را با داستان ام ژاک و اریک کانتونا مقایسه می کنند، اما به خوبی می دانیم که گرفتن چنین تصمیمی آسان نیست. طارمی را بهترین بازیکن حال حاضر فوتبال ایران می دانند و برای کارلوس کی روش با آن روحیه سرکش و تهاجمی سخت بود که از طرف او خط و نشان بکشد چه برسد به اسکوچیچ. علیرضا جهانبخش نیز که به نظر می رسد از دستیاران طارمی بوده و در اقدامات اخیر علیه کادر فنی نقش داشته است نیز زیر چاقو قرار دارد. شاید خلاص شدن از شر او آسان به نظر برسد، اما بعید است اسکو به این گزینه فکر کند. جهانبخش در طول این فصل بازیکن ثابت و مورد علاقه سرمربی کروات بوده و در دیدارهای مقدماتی ۵ گل برای تیم ملی به ثمر رسانده است.

حاج صفی و انصاری فرد؟ اصلا آسان نیست

از طرفی ۲ بازیکن مهم و با سابقه دیگر هم هستند که جزو لیدرهای تیم ملی محسوب می شوند و در کمال تعجب به شکلی غیرمنتظره از حریف اسکو حمایت می کنند. این دو نفر که پایگاه اجتماعی آنها را نمی توان با مهدی طارمی مقایسه کرد کریم انصاری فرد و احسان حاج صفی هستند. کسانی که با اتفاقات اخیر ممکن است رنگ جام جهانی را نبینند. هر دو بازیکن نقش بسیار کمرنگی در حرکت های فکری و تاکتیکی اسکوچیچ داشته اند و به نظر می رسد ریشه اختلاف آنها با سرمربی تیم ملی همین باشد. کریمی که اخیراً به اردوها دعوت نشد و در مورد حاج صفی بعید است که برکناری او با اعتراضات و مخالفت افکار عمومی زیادی مواجه شود. هر دو بازیکن ۳۲ ساله هستند و حالا رقبای جدی در تیم ملی دارند. کریم حتی در غیاب طارمی و آزمون هم بازی نکرد و حاج صفی معمولا در دیدارهای تیمش نیمکت نشین می شود. در نتیجه تعجبی ندارد که سرمربی کروات با حذف حریفان تیم و دادن فرصت حضور در اردو به دو بازیکن مورد اعتماد، تعداد حریفان تیم را کاهش دهد. آیا حاج صفی و انصاری فر مهمترین افرادی هستند که ۴ ماه دیگر از انتشار دوباره داستان پشیمان می شوند؟