آیا می دانستید که اختلالات جنسی می تواند ازدواج شما را خراب کند؟ – وبلاگ Credihealth


اختلال عملکرد جنسی بهتر است به عنوان مشکلی توصیف شود که در هر زمانی در طول چرخه پاسخ جنسی شما اتفاق می افتد. از تجربه رابطه رضایت بخش یا لذت بردن از فعالیت جنسی جلوگیری می کند. معمولاً یک چرخه پاسخ جنسی مردان دارای چهار مرحله است – هیجان، فلات، ارگاسم و وضوح. چرخه پاسخ جنسی زن لزوماً مراحل یکسانی را دنبال نمی کند. تحقیقات نشان می دهد که اختلال عملکرد جنسی یک بیماری شایع است. اما به دلیل انگی که پیرامون آن وجود دارد، مردم آزادانه درباره آن بحث نمی کنند. اکثر زوج ها یا زندگی خود را در ازدواج های بدون جنسیت می گذرانند یا به دلیل این مشکل طلاق می گیرند. درک این نکته ضروری است که در اکثر موارد می توان اختلالات جنسی را درمان کرد. اگر شما یا شریک زندگیتان احساس می کنید که ممکن است مشکلات جنسی را تجربه کند – با پزشک خود صحبت کنید.

در اینجا اطلاعات ضروری در مورد اختلالات جنسی وجود دارد تا به شما کمک کند بیشتر در مورد این مشکل بدانید و بهتر در مورد آن بحث کنید.

انواع اختلالات جنسی و روش های مقابله با آنها

در ادامه به تشریح مشکلات رایج جنسی در مردان و زنان و نحوه رفع آنها می پردازیم.

  1. انزال زودرس یا تاخیری – انزال زودرس یک اختلال ارگاسم است که در آن مرد در نزدیکی خیلی زود ارگاسم را تجربه می کند. این منجر به نارضایتی هر دو طرف در طول رابطه جنسی می شود. پزشکان تکنیک “stop-start” را توصیه می کنند. این به روش تمرکز حواس اشاره دارد که در آن مرد خود را تحریک می کند. درست قبل از اینکه انزال اجتناب ناپذیر باشد، او تحریک را متوقف می کند و اجازه می دهد که میل کاهش یابد. او می تواند تا زمانی که میل بعدی اتفاق بیفتد به تحریک ادامه دهد و دوباره متوقف شود تا انزال به تاخیر بیفتد. زوج ها می توانند این تکنیک را در مقاربت خود بگنجانند.
    از سوی دیگر، دیر انزالی به روش های متفاوتی درمان می شود. در برخی موارد، تاخیر در انزال به مشکلات ناباروری مربوط می شود و توصیه می شود با پزشک مشورت کنید. یکی از روش های درمان تاخیر در انزال، استفاده از تحریک فوق العاده آلت تناسلی از طریق خود تحریکی و بعداً با تحریک متقابل توسط همسرتان است. پس از آن، می توانید در لحظه انزال وارد کردن را امتحان کنید.
  2. اختلال در نعوظ اختلال نعوظ به ناتوانی مرد در نعوظ در هنگام تحریک جنسی اشاره دارد. می توان آن را به عنوان یک اختلال برانگیختگی طبقه بندی کرد و انواع مختلفی از درمان های توصیه شده برای آن وجود دارد. داروهایی مانند مهارکننده های فسفودی استراز نوع ۵ یا PDE-5 می توانند به اختلال نعوظ کمک کنند. این داروها احتمال پاسخ نعوظ قوی به تحریک جنسی را افزایش می دهند. مردانی که به مهارکننده های PDE-5 حساس هستند ممکن است پمپ خلاء توصیه شود.
  3. واژینیسموس – انقباض غیرارادی عضلات واژن واژینیسموس نامیده می شود. این دخول را برای هر دو شریک سخت و دردناک می کند. پزشکان برای شل کردن عضلات واژن و رسیدن به نفوذ، استفاده از مربی های واژن یا انگشتان با ژل روان کننده را توصیه می کنند. بعداً، زن می‌تواند تصمیم بگیرد که برای فرآیند تحریک از شریک زندگی خود کمک بگیرد و آن را بخشی از پیش‌بازی و رابطه جنسی قرار دهد.
  4. دیسپارونی دیسپارونی به درد یا ناراحتی در هنگام تلاش برای مقاربت اشاره دارد. معمولاً دلیل آن علل ارگانیک است و ممکن است با صحبت با متخصص زنان و زایمان به درستی تشخیص داده شود. درمان توصیه شده مشابه درمان توصیه شده برای واژینیسموس است.
  5. فقدان برانگیختگی جنسی – در مردان، فقدان برانگیختگی جنسی مستقیماً با اختلال نعوظ مرتبط است. برعکس، فقدان برانگیختگی در زنان می تواند روانی، فیزیکی یا از دست دادن میل باشد. گاهی اوقات دلیل آن در جنبه های غیرجنسی رابطه نهفته است.

چه چیزی باعث اختلال در عملکرد جنسی می شود؟

اختلال عملکرد جنسی ممکن است ناشی از مشکلات جسمی یا روانی باشد. در زیر برخی از علل شایع اختلال عملکرد جنسی آورده شده است:

  • علل فیزیکی – تداوم بیماری هایی مانند دیابت، بیماری های قلبی و عروقی، عدم تعادل هورمونی، اعتیاد به الکل، اختلال عصبی و سوء مصرف مواد بر فعالیت های جنسی تأثیر می گذارد. همچنین ممکن است نتیجه داروهای ضد افسردگی باشد.
  • علل روانی علل روانشناختی اختلالات جنسی به استرس کاری، اضطراب در مورد عملکرد در اتاق خواب، مشکلات رابطه مانند سوء استفاده خانگی، افسردگی، آسیب های جنسی گذشته و احساس گناه مربوط می شود.

چگونه اختلال عملکرد جنسی در قانون ازدواج نقش دارد؟

در بسیاری از ایالات، اختلال عملکرد جنسی به عنوان دلیلی برای طلاق ذکر نشده است. اکثر زوج ها به تفاوت های آشتی ناپذیر اشاره می کنند که نیازی به توضیح ندارد. در موارد ابطال، ممکن است ناتوانی جنسی را نقل کنید که همسرتان قبل از ازدواج فاش نکرده است.

درمان ها چگونه به اختلال عملکرد جنسی کمک می کنند؟

درمان اختلالات جنسی معمولاً با شناسایی علت شروع می شود. هنگامی که علت مشخص شد، درمان از دارو درمانی تا جنسی درمانی را شامل می شود. در مردان، اصلاح سبک زندگی، سطح هورمون ها و آزمایش های تشخیصی کمک می کند. از سوی دیگر، زنان با شرح حال دقیق و معاینه فیزیکی مورد ارزیابی قرار می گیرند. در زنان نیز کاهش استرس و بهبود سبک زندگی ممکن است کمک کننده باشد.

عواقب طلاق

عملکرد جنسی می تواند باعث ناراحتی و نارضایتی عاطفی در روابط شود. با این حال، ممکن است به این دلیل ارزش طلاق را نداشته باشد. توصیه می شود قبل از تصمیم به طلاق، تمام جنبه های دیگر رابطه خود، مانند آینده فرزندان، در صورت وجود، وضعیت مالی خانواده و شغل خود را ارزیابی کنید. از مسائل بهداشتی شریک زندگی خود حمایت کنید و در صورت قابل درمان بودن اختلال عملکرد جنسی، از پزشک معالجه کنید. ممکن است بتوانید در ازدواج خود خوشبختی پیدا کنید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر