9
شهریور

آیا نوشیدن آب چاه بی خطر است؟ این همون چیزیه که باید بدونید


آیا آب چاه شما برای نوشیدن سالم است؟ آیا باید از فیلتر آب استفاده کرد؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، محقق.

دسترسی به آب آشامیدنی تمیز برای سلامتی ضروری است. بسیاری از مردم برای تأمین آب مورد نیاز خود از آب لوله کشی استفاده می کنند-و به دلایل زیست محیطی ، این راه بهتری برای استفاده از یک بطری پلاستیکی یکبار مصرف است. اما آیا آب چاه شما واقعاً سالم است؟

قبل از بیان حقیقت در مورد آب لوله کشی ، مهم است که چند نکته را در نظر داشته باشیم. اگرچه اکثر آمریکایی ها به آب آشامیدنی سالم دسترسی دارند ، اما بیش از 2 میلیون آمریکایی بدون دسترسی به آب آشامیدنی سالم و بهداشت زندگی می کنند. علاوه بر این ، 44 میلیون آمریکایی تحت سیستم های آبی هستند که قوانین حاکم بر آب آشامیدنی سالم را نقض می کنند. در حالی که کارهای زیادی برای اطمینان از آب آشامیدنی سالم برای همه مورد نیاز است ، مرکز کنترل بیماری (CDC) معتقد است که ایالات متحده هنوز یکی از امن ترین سیستم های آب آشامیدنی را ارائه می دهد.

متأسفانه بسیاری از نقاط جهان پول کمی دارند. بیش از 884 میلیون نفر در سال 2019 آب آشامیدنی سالم نداشتند. بنابراین در حالی که دانستن غلظت آب تصفیه شده مهم است ، بسیاری از آمریکایی ها از داشتن آب لوله کشی برای بازگشت خوشحال هستند.

بنابراین اجازه دهید به بحث برگردیم: آیا آب چاه شما سالم است؟

آب لوله کشی از کجا می آید؟

آب زهکشی (معروف به آب شهری) از شیر تخلیه آب به نام پمپ خارج می شود. این آب اغلب از تعدادی از سیستم های آبی ملی از جمله چاه ها ، دریاچه ها ، کانال ها و مخازن تامین می شود.

منبع بستگی به جایی دارد که شما هستید. به عنوان مثال ، شهری مانند شیکاگو منبع آب خود را از دریاچه میشیگان جمع آوری می کند. از سوی دیگر ، مناطقی مانند سان فرانسیسکو 100 درصد آب آشامیدنی خود را از مخازن تأمین می کنند.

آب روی چاه های آب که با خشک شدن آب در خانه خاتمه می یافت

آیا نوشیدن آب چاه بی خطر است؟

قبل از اینکه آب به شیر شما برسد ، منبع را برای پردازش و تمیز کردن به بیمارستان می سپارد.

چهار مرحله برای تصفیه آب وجود دارد:

 1. انعقاد و لخته شدن: مواد شیمیایی مانند نمک های آلومینیوم و کربن سرب به آب اضافه می شوند تا زباله های ناخواسته را از بین ببرند.
 2. رسوب گذاری: رسوب زمانی اتفاق می افتد که ذرات ناخواسته ، که floc نامیده می شوند ، به صورت توده ای کامل شده و در نهایت به ته مخزن رسوب می کنند.
 3. تصفیه: پس از نصب ، فلوک از منبع آب فیلتر می شود. لخته معمولاً حاوی ذرات ناخواسته مانند باکتری ، گرد و غبار ، مواد شیمیایی و میکروارگانیسم ها است.
 4. تمیز کردن: و سرانجام ، منبع آب بدون گلوله به مواد مغذی مانند کلر آلوده است. این فرآیند به جلوگیری از شیوع بیماری های منتقله از راه آب کمک می کند. در این فرایند ، برخی از شهرها فلوراید ، ماده معدنی مورد استفاده برای جلوگیری از پوسیدگی دندان را نیز اضافه خواهند کرد.

کل فرآیند تصفیه آب توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) تنظیم می شود. قانون آب آشامیدنی ایمن (SDWA) به نقش EPA در شناسایی و محدود کردن آلودگی احتمالی در آب آشامیدنی نیاز دارد. بیش از 90 آلاینده از جمله سرب و سایر فلزات سنگین در آب آشامیدنی عمومی اندازه گیری می شود.

ممکن است با آلودگی رخ دهد

با وجود درمان ، آب لوله کشی به طور کامل عاری از آلودگی نیست. چندین راه وجود دارد که آلودگی ها می توانند آب آشامیدنی را آلوده کنند ، از جمله:

 • تخلیه فاضلاب
 • آب شیمیایی و مواد معدنی طبیعی
 • روشهای کشاورزی (پرورش ، حشرات ، کود)
 • روشهای تولید (فلزات سنگین ، سیانور)
 • خرابی تصفیه فاضلاب (سیستم سپتیک)
 • دفع نامناسب داروها (ضایعات پزشکی ، دارو)

انتشار فاضلاب می تواند مشکلات بهداشتی مختلفی را ایجاد کند ، از جمله:

خبر خوب؟ بیش از 92 درصد از تامین آب جمعیت ایالات متحده از سیستم های مبتنی بر جامعه است که استانداردهای بهداشتی تعیین شده توسط SDWA را برآورده می کنند. بنابراین برای اکثر آمریکایی ها ، آب لوله کشی آنها کاملاً در برابر آلودگی ها مصون است.

با این حال ، ممکن است همچنان از اقدامات اضافی برای تمیز کردن آب آشامیدنی خود استفاده کنید.

آب اسپری تصفیه شده در یک لیوان ریخته می شود

آیا به فیلتر آب شیر نیاز دارید؟

تصفیه آب در خانه می تواند حفاظت بیشتری در برابر آلودگی احتمالی ایجاد کند. در حالی که فیلتراسیون آب ممکن است برای اکثر مردم یک ضرورت مطلق نباشد ، محافظت اضافی می تواند مزایای بیشتر و آرامش خاطر را ایجاد کند.

برای تعیین نیاز به فیلتر آب ، نکات زیر را در نظر داشته باشید.

موقعیت جغرافیایی

برخی از مناطق جغرافیایی – مانند جوامع وابسته به آبهای زیرزمینی – در برابر آلودگی آسیب پذیر هستند.

آبهای زیرزمینی می توانند با آلودگی طبیعی و مصنوعی آلوده شوند. شورای دفاع ملی (NRDC) گزارش داده است که وقتی آبهای زیرزمینی آلوده می توانند برای چند دهه غیرقابل استفاده شوند و به سایر منابع آب مجاور مانند رودخانه ها ، دریاچه ها و دریا سرایت کنند. متأسفانه ، بسیاری از مناطق روستایی برای نوشیدن کاملاً به آبهای زیرزمینی وابسته هستند.

همچنین ، SDWA فقط سیستم آب دولتی را که به بیش از 10 هزار نفر خدمات رسانی می کند ، کنترل می کند. سیستم های آبی که کمتر از آن سرویس می دهند هر پنج سال یک بار آزمایش می شوند ، به علاوه ، فقط 30 آلاینده برای آنها آزمایش می شود. در نتیجه ، سیستم های آب در جوامع کوچک روستایی ممکن است در معرض آلودگی بیشتر قرار گیرند.

البته این بدان معنا نیست که جوامع کوچکی که به آب های زیرزمینی وابسته هستند ، آب لوله کشی را آلوده کرده اند. اگر در مورد کیفیت آب خود شک دارید ، باید به بخش بهداشت محلی خود مراجعه کنید تا به شما کمک کند آب چاه خود را برای آلوده ترین آلاینده ها بررسی کنید. همچنین می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی ایمن تماس بگیرید.

فانتزی های قدیمی

سیستم لوله کشی خانه یا آپارتمان شما نیز می تواند بر کیفیت آب آشامیدنی شما تأثیر بگذارد.

لوله ها به دلیل رطوبت محل خوبی برای میکروب های منتقله از آب هستند. رایج ترین میکروب های لوله ، مواد نازکی به نام بیوفیلم ، مخلوطی از باکتری ها ، قارچ ها و آمیب ها به عنوان چسب هستند. بیوفیلم یک مانع در اطراف لوله ایجاد می کند و از انجام وظیفه مواد شیمیایی تصفیه آب جلوگیری می کند. علاوه بر این ، به میکروب ها امکان تکثیر و تماس مستقیم با آب آشامیدنی را می دهد. در مقادیر زیاد ، باکتری های منتقله از طریق آب می توانند باعث ایجاد تعدادی از بیماری ها شوند.

با وجود سیستم آب عمومی که کار می کند ، ممکن است میکروب های منتقله از آب در لوله ها وجود داشته باشد. آنها اغلب در خانه هایی رخ می دهند که پمپ برای مدت زمان طولانی کار نمی کند یا به خوبی تعریف نشده است ، و باعث می شود آب ته نشین شود.

علاوه بر این ، اگر لوله کشی در سراسر کشور در سال 1986 ممنوع شده باشد ، اگر در خانه ای قدیمی زندگی می کنید و لوله کشی آن بازسازی نشده است ، خطر آب آلوده به سرب وجود دارد.

EPA توصیه می کند قبل از تصمیم گیری برای انجام آزمایش آب ، چند عامل را در نظر بگیرید. سوالات مهم عبارتند از:

 • نزدیکترین چاه به سیستم سپتیک در خانه شما چیست؟
 • ساختار لوله کشی در خانه شما چگونه است؟
 • آیا بعد از نوشیدن آب لوله کشی احساس بیماری داشتید؟

مجدداً ، اگر مشکوک هستید که آب لوله کشی شما آلوده است ، از وزارت بهداشت بخواهید آزمایش انجام دهد. همچنین می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی ایمن تماس بگیرید. بسته به نتایج آزمایش ، ممکن است لازم باشد سرمایه گذاری در فیلتر آب خانگی را در نظر بگیرید.

ضمانت های اضافی

برخی از افراد می توانند از سرمایه گذاری بر روی فیلتر تصفیه آب صرف نظر از مکانی که در آن قرار دارد یا لوله کشی ، سود ببرند. این افراد اغلب در برابر اثرات مضر آلودگی آسیب پذیر هستند.

نمونه ها عبارتند از:

علاوه بر این ، افرادی که آب خود را از منبع آب خصوصی مانند چاه خانه جمع آوری می کنند ، باید فیلتراسیون آب را در نظر بگیرند. صاحبان آب جمع آوری شده خصوصی وظیفه تصفیه و آزمایش منبع آب را بر عهده دارند.

و در نهایت ، افرادی که از طعم نوشیدن آب لذت نمی برند و / یا می خواهند استفاده از یک بطری پلاستیکی را محدود کنند ، می توانند از فیلتر آب استفاده کنند. ماده پاک کننده همچنین می تواند به تسکین طعم کلر در آب لوله کشی کمک کند.

مردان برای حفظ هیدراته و سالم ، آب تصفیه شده می نوشند

در فیلتر آب شیر به دنبال چه چیزی باشید

طبق گزارش EPA ، بیش از 40 درصد آمریکایی ها از تصفیه خانه های خانگی استفاده می کنند. با وجود گزینه های زیاد در بازار ، محدود کردن گزینه های شما دشوار است.

هنگام خرید فیلتر آب چند نکته را نباید فراموش کرد ، مانند عملکرد ، قیمت ، نگهداری و تأیید. بسته به مدل ، فیلترهای آب می توانند از 20 تا 100 دلار متغیر باشند. نصب حرفه ای و نگهداری سالانه نیز هزینه ای است که باید در نظر گرفته شود.

نوع و قیمت

دستگاههای ساده تری مانند فیلترهای آب را می توان مستقیماً به لوله متصل کرد ، زیر چاه قرار داد یا در سطل قرار داد. انتخاب خوبی برای کسانی است که به دنبال فیلتر کردن آبی هستند که برای نوشیدن و آشپزی استفاده می کنند. در مقایسه با فیلترهای پیشرفته آب ، آنها کمی گرانتر هستند و از 20 تا 500 دلار متغیر هستند.

از سوی دیگر ، دسترسی به آب می تواند گران تر باشد. این فیلترها با اتصال به کانال اصلی آب ، کل سیستم آب خانه را تمیز می کنند. مناسب برای خانه هایی که بیش از یک خروجی آب دارند. به عنوان یک مدل پیشرفته تر ، این فیلتر آب گران ترین است و بین 500 تا 3000 دلار متغیر است.

تایید

مطمئن شوید که به دنبال فیلترهایی با شیرهایی هستید که دارای گواهینامه مطابقت یا فراتر از استانداردهای آب آشامیدنی EPA باشند.

سه برنامه صدور گواهینامه توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) وجود دارد. فراموش نکنید که آنها را برای فیلتر کردن برچسب ها زیر نظر داشته باشید:

 1. برنامه صدور گواهینامه تجهیزات تصفیه آب NSF
 2. آزمایشگاه زیر نظر نویسنده
 3. انجمن کیفیت آب

نتیجه نهایی

در نهایت ، آب شیر برای نوشیدن در بسیاری از مناطق ایالات متحده ایمن تلقی می شود ، اما کیفیت آن بسته به جایی که شما هستید می تواند متفاوت باشد.

اگرچه این برای اکثر مردم ضروری نیست ، فیلترهای آب لوله کشی مزایای زیادی را ارائه می دهند. حفاظت بیشتر در برابر آلودگی و آزمایش بهتر H2O ممکن است دلیلی برای سرمایه گذاری در فیلتر آب لوله کشی باشد.