25
شهریور

آیا کربوهیدرات ها به خوبی با چربی های حیوانی ترکیب نمی شوند؟ : غذای مقوی


به نظر می رسد که در مطالعه من در مورد غذاهای مغذی ، دو مدرسه مذهبی محبوب وجود دارد که هر دو آنها خوردن غذاهای فرآوری نشده یا غذاهای کامل را تشویق می کنند.

  1. مکتب گیاهان تصور می کرد که بسیاری از بیماریها ناشی از خوردن زیاد محصولات حیوانی است. و هنگامی که مردم محصولات حیوانی را کاملاً قطع می کنند ، بیماری آنها باز می گردد. .

  2. مکتب کتوزیم یا روش پالئو که مزایای چربی های با کیفیت بالا از محصولات حیوانی هنگام تغذیه با علف را مورد بحث قرار می دهد و شک در مورد خوردن غلات کامل یا در برخی موارد همه کربوهیدرات ها. و من شنیده ام که بسیاری از افراد از رژیم های کتو استفاده می کنند تا جایی که می توانند کربوهیدرات مصرف کنند و بیشتر کالری موجود در چربی کره ، تخم مرغ و گوشت را مصرف می کنند (به نظر می رسد تحقیقات در مورد آن باعث تغییر روند شده است. نارسایی قلبی و دیابت).

س Myال من این است ، از آنجا که به نظر می رسد از بین بردن کامل کربوهیدرات ها یا حذف کامل چربی های حیوانی مزایایی دارد ، آیا چیزی در مورد این دو مورد وجود دارد که در بدن ما خوب مخلوط نمی شود؟ یا فقط پردازش بیش از حد آنها باعث ناسالم شدن چیزها می شود (مانند غلات / شیر ، همبرگر و پیتزا)؟