ابدومینوپلاستی – عوارض و خطرات جراحی زیبایی شکم

پس شما به ابدومینوپلاستی (تاممی تاکس) فکر می کنید. آیا به راحتی از آنها اجتناب می شود من این عوارض را به شما نمی گویم تا شما را از ابدومینوپلاستی بترسانم، بلکه چون از نظر فنی ترجیح می دهم بیمار همیشه از عوارض و مراحل جراحی خود آگاه باشد.

در اینجا لیستی از عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی (تاپ شکم) آمده است.

واکنش بیهوشی:

این واکنش در حین جراحی به دلیل بیهوشی است

مرگ ناف:

شایع تر در سیگاری ها به دلیل عدم بهبود ۲ اسکار جراحی رخ می دهد.

خون ریزی

هماتوم (خطر ۳-۴%)

مجموعه های خون

عفونت (خطر کمتر از ۱%)

معمول نیست زیرا جراحی ها در شرایط سپتیک انجام می شوند

کلوئید:

جای زخم سنگین

پوست خرد شده

ضایعات پوستی که در آن پوست چین و چروک است

واکنش به داروها

سروما

بی نظمی های پوستی

نکروز پوست یا مرگ پوست (احتمالاً در افراد سیگاری بیشتر است)

کندی بهبودی

پارگی بخیه

تورم

جای زخم قابل مشاهده

عوارض جدی بعد از ابدومینوپلاستی غیر معمول است. با این حال، هر گونه جراحی و عوارض خاص مرتبط با این روش خطراتی دارد.

عوارضی مانند عفونت و لخته شدن خون نادر است، اما ممکن است رخ دهد. عفونت را می توان با زهکشی و آنتی بیوتیک درمان کرد، اما بهبودی شما را طولانی می کند. می‌توانید با حرکت در سریع‌ترین زمان ممکن پس از جراحی، خطر لخته شدن خون را به حداقل برسانید (بی‌حرکتی اجازه می‌دهد خون جمع شود و لخته‌ای ایجاد کند که می‌تواند به ریه‌ها، قلب یا مغز برود و باعث آمبولی ریوی، حمله قلبی یا سکته شود).

اگر مشکلات زخم ایجاد شود، ممکن است بهبود را برای چند هفته یا حتی ماهها به تاخیر بیندازد. نواحی پوست ممکن است بمیرد و از بین برود (این عارضه در بین افراد سیگاری شایع تر است). این امر منجر به تاخیر در بهبودی می شود و ممکن است نیاز به پیوند پوست داشته باشد. اگرچه نادر است، اما ممکن است چربی از طریق برش مایع شده و تخلیه شود. جراحی اضافی نیز ممکن است لازم باشد.

یکی از مشکلات رایج بعد از ابدومینوپلاستی جمع شدن مایع زیر پوست پس از برداشتن درن ها است. جراح شما می تواند مایع را با سوزن تنفس کند. زهکشی ظرف یک ماه متوقف می شود و تاثیری بر نتایج نهایی نخواهد داشت.

جای زخم

اسکارهای جراحی – به عنوان عارضه ابدومینوپلاستی – دائمی هستند. یک اسکار طولانی وجود خواهد داشت که از لگن تا باسن گسترش می یابد. با این حال، برش‌ها معمولاً زیر خط لباس شنا قرار می‌گیرند، بنابراین معمولاً قابل مشاهده نیستند. اسکارهای شما ممکن است در طول سه تا شش ماه اول و با بهبودی بدتر شوند، اما این طبیعی است. به طور معمول ۹ ماه تا یک سال طول می کشد تا جای زخم صاف شود و رنگ آن روشن شود.

پیامدهای تغذیه ای

عارضه کمبود پروتئین

ابدومینوپلاستی (تومی تاکس) یک جراحی متابولیک است که برای ایجاد سوء تغذیه طراحی شده است. کمبود انرژی به دلیل مصرف کم غذا، عدم تحمل غذا و سوء جذب مواد مغذی رخ می دهد. ابدومینوپلاستی (تومی تاکس) با هدف دستیابی به سوء تغذیه برای کاهش وزن اما بدون عارضه است.

کمبود پروتئین می‌تواند بعد از عمل ابدومینوپلاستی (تومی تاکس) رخ دهد. نسبت توده چربی به کاهش توده بدون چربی حدود ۴:۱ عمل‌های غیرقابل محدودیتی مانند RYGB است. ۱۲ احتمالاً بعد از انحراف بیلیوپانکراس (BPD) حتی شدیدتر است. ادبیات روشن نیست برخی سوءتغذیه شدید پروتئین-کالری را گزارش می‌کنند، اگرچه موارد کم توسط دیگران توصیف شده است.

کمبود پروتئین در ابتدا با خستگی و از دست دادن قدرت عضلانی خود را نشان می دهد، به ویژه با کاهش وزن بیشتر از حد انتظار مانند بیمارانی که تنگی آناستوموز معده دارند. پیشرفت کمبود پروتئین با ادامه کاهش وزن همراه با ایجاد ریزش مو، بهبود ضعیف زخم، تحلیل رفتن، لاغری، کواشیورکور و ماراسموس قابل پیش بینی است.

کمبود پروتئین باید به سرعت با مکمل برطرف شود. اگرچه نیاز معمولی پروتئین برای افراد متوسط ​​۱ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز است، اما این فرمول برای افراد چاق مرضی با وزن ۲۰۰ کیلوگرم بیشتر کارایی ندارد. اکثر جراحان ابدومینوپلاستی (تومی تاکس) برای بیماران پس از عمل جراحی شکم خود، ۶۰ تا ۹۰ گرم در روز مصرف می کنند، اما در واقع، شواهد کمی برای این دستورالعمل وجود دارد. کمبود پروتئین را می توان با بررسی سطح آلبومین سرم در فواصل زمانی منظم ارزیابی کرد، اما معیار قابل اعتمادی نیست. ما سطوح آلبومین نرمال مجازی را در بیمارانی که به شدت دچار سوءتغذیه بودند مشاهده کرده‌ایم که با ارائه تغذیه اضافی به مقادیر بسیار پایین کاهش می‌یابد. تقریباً به نظر می‌رسد که بیماران فاقد آنزیم‌هایی برای استفاده از آلبومن هستند، و ذخیره‌های آلبومینی ایجاد می‌کنند که قابل استفاده نیستند.

رویکرد این است که اگر این بیماران بتوانند رژیم خوراکی را تحمل کنند، باید سریعاً با مکمل یک یا دو قوطی مایع، پروتئین بالا و آماده سازی ویتامین بالا مانند Ensure Plus به این بیماران ادامه داد. این رویکرد به ندرت با شکست مواجه می شود، اما ممکن است هفته ها طول بکشد تا بیماران به یوپروتئینمی بازگردند. با این حال، اگر بیماران قادر به خوردن یا نوشیدن نیستند، تغذیه کامل تزریقی باید به سرعت با تأکید بر اصلاح آهسته به جای سریع شروع شود. در تجربه ما، بیماران بد تغذیه باید به آرامی اصلاح شوند. آنها قادر به مدیریت بارهای ناگهانی زیادی از مواد مغذی در اولین بار نیستند.

عارضه کمبود کربوهیدرات

کمبود کربوهیدرات، که به صورت هیپوگلیسمی اپیزودیک آشکار می شود، احتمالاً بسیار شایع است. بسیاری از بیماران اعتراف می‌کنند که در طول روز، معمولاً حدود ۲ ساعت یا بیشتر پس از غذا، دوره‌هایی از احساس «لرزش و سبکی سر» دارند. زمانی که سری بای پس های معده ما حدود ۱۰۰۰ مورد در طی ۱۶ سال بود، ما ۴۷ بیمار را در مطب خود پیدا کردیم که سطح گلوکز ثبت شده ای را در محدوده ۳۰-۴۰ دسی لیتر در میلی لیتر داشتند. به نظر می رسد که هیپوگلیسمی مستقل از سن، جنسیت، نژاد، وزن اصلی و درجه کاهش وزن است و می تواند تا ۱۴ سال پس از عمل ظاهر شود. خوشبختانه، همه بیماران ما با آب نبات مصرف شده در اولین “هاله” هیپوگلیسمی، یعنی ضعف، لرزش، تعریق و غیره به خوبی مدیریت شدند. همه در عرض یک سال پس از ظهور علائم پاک شدند. یک گزارش اخیر از نسیدوبلاستوز که نیاز به برداشتن پانکراس دارد، نشان می دهد که موارد مقاوم به درمان احتمالاً به دلیل ایجاد تومورهای ثانویه وجود دارد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر