ابراهیم نکو: مجلس وقت عمومی خود را کاهش دهد – پایگاه خبری مدارا


به گزارش پایگاه خبری مدارا؛ وی گفت: “برخی از اعضای اقتصاد و وزرای دولت دارای مشخصات اداری قوی نیستند، احتمالاً در ابتدای دولت بهتر است وزرای با تجربه و با تجربه تر، دانش و حرفه ای در کابینه حضور داشته باشند.” ابراهیم نکو نماینده مجلس با بیان اینکه امروز نباید این مشکل را داشته باشیم، گفت: اقتصاد کشور در ماه های اخیر.

یکی از اعضای سابق کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه می‌دهد: «با توجه به شرایط کلی اقتصادی کشور نمی‌توان گفت که مشکلات کشور ناشی از ناکارآمدی یا ناکارآمدی و ضعف وزیران است. با یک اشتباه کوچک دلایل این امر مربوط به مسائلی است که کنترل همه جوانب در دست دولت نیست، مانند مذاکرات تنبیهی، افزایش روزانه و پیامدهایی مانند افزایش تورم، گرانی کالاها. کاهش ارزش پول ملی، رشد نقدینگی و نشانه کمبود ارز. همه این مشکلات در دهه های اخیر وزرای اقتصادی را از انجام اقدامات لازم برای پیشبرد اهداف خود باز داشته است. این مشکلات در کنار بیکاری و رکود اقتصادی و مشکلات اقتصادی و صنعتی کشور نیازمند بازنگری در تصمیمات و تصمیماتی است که در یک ماه و چند سال قابل حل نیست و باید تکمیل شود. فرآیند برنامه ریزی بلند مدت “

نکو با اشاره به اینکه چگونه دخالت مجلس در تعقیب وزرای اقتصادی می تواند به تغییر دادگاه وزرا کمک کند، گفت: «مجلس باید به جای مسائل خارجی، بر روی مسائل مهم ملی تمرکز کند. امروز بسیار مهم است که مجلس جلسات علنی را نصف کند و در کمیسیون های ویژه در قالب کارشناسان به مسائل کلان بپردازد و از این طریق بتواند تصمیمات مهمی اتخاذ کند. نظارت بر خدمت وظیفه عمومی خوب و قابل تقدیر است، اما باید بتوانیم پس از اتهام، حق را اطلاع رسانی و جایگزین کنیم. چرا که ابزار نظارتی به تنهایی کافی نیست، بلکه باید پیش بینی نمایندگان مجلس و تولید بهترین ها با بهترین برآوردهای آینده را نیز در راستای نتیجه مثبت مورد توجه قرار داد و مجلس نیز این رویکرد را در پیش گرفت و متهم و برکنار کرد. روز بعد وزیران نیز بررسی می کنند. دولت نیز باید با بهترین اساتید اقتصاد به دنبال راه حل بهتر برای مشکلات باشد و با ارائه آنها به مجلس بتواند برنامه های موثری را اجرا کند.