ابزارهای ضروری برای دندانپزشکان و تکنسین دندانپزشکی – بلاگ Credihealth


برای ارائه مراقبت های دندانی موفق، باید یک تشخیص دقیق دندانی انجام دهید. اما نمی توان از اهمیت لابراتوار دندان غافل شد. شما باید تخصص خود را در ساخت دستگاه های دندانپزشکی و ساخت پروتزها برای ارائه یک درمان کلی به کار ببرید. شما باید از ابزار و مواد مناسب برای کار استفاده کنید. تمام پولیش های دندان برای پولیش نیاز به عوارض دارند. چه آزمایشگاه شما به استفاده از پیشرفته ترین فناوری دیجیتال اختصاص داده شده باشد یا با تجهیزات قدیمی کار کند، ضروری است که آزمایشگاه شما روی تجهیزات آزمایشگاهی دندانپزشکی با کیفیت بالا سرمایه گذاری کند و آن را به خوبی نگهداری کند. سرمایه گذاری بر روی تجهیزات آزمایشگاهی دندانپزشکی درجه یک و نگهداری از آن به آزمایشگاه شما کمک می کند تا نیازهای پروتزهای دندانی جداشدنی و ثابت و همچنین برای پاسخگویی به نیازهای دندانپزشکی را برآورده کند. برخی از بهترین ابزار برای دندانپزشکان هستند:

میکروسکوپ دندان

میکروسکوپ دندانی کیفیت معاینه و درمان شما را بهبود می بخشد. همچنین به ارائه دهندگان مراقبت های دندانی اجازه می دهد تا ویژگی هایی را که در غیر این صورت با چشم غیر مسلح غیرممکن است، بررسی کنند. این تجهیزات فرآیند را برای همه افراد درگیر آسان می کند و طراحی ارگونومیک آن خطر کمردرد و بدن درد را از بین می برد.

اسکنر دندان

چه به دنبال توسعه یک سرویس جدید باشید یا صرفاً می خواهید کارایی را در تجارت فعلی خود افزایش دهید، یک اسکنر دندان می تواند به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کند. از فناوری جدید استفاده می‌کند و به ارتودنتیست‌ها اجازه می‌دهد تا تشخیص‌ها و برنامه‌های درمانی را بسیار آسان‌تر تهیه کنند.

مدل تجهیزات ساختمان

پرینت سه بعدی فناوری است که ساخت هر محصولی را بر اساس درخواست آسان می کند. آزمایشگاه‌ها و کلینیک‌های دندان‌پزشکی می‌توانند از آن برای ساخت آتل‌ها، مدل‌های تراز کننده شفاف، راهنمای جراحی زیست سازگار، مدل‌ها و الگوهای ثابت و پروتزهای کامل به روشی کارآمد استفاده کنند.

دستگاه قالب و ریخته گری دندان

ترمیم های سرامیکی و چینی در حال رایج شدن هستند. با این حال، بسیاری از آزمایشگاه های دندانپزشکی هنوز ترمیم های مبتنی بر فلز را ترجیح می دهند. این ترمیم ها به قطعاتی نیاز دارند که به درستی ریخته گری شوند. بنابراین، بیشتر لابراتوارهای دندانپزشکی از تجهیزات قالب و ریخته گری دندان بهره مند خواهند شد. این امکان اتوماسیون را برای بسیاری از جنبه های کار فشرده فرآیندهای ساخت فراهم می کند و نظارت بر زمان بندی و دما را با دقت بالا فراهم می کند.

ماشین واگذاری

پولیش دندان، دندان ها را جلا می دهد. این پایه قوی برای دندان های سالم فراهم می کند. از مینای دندان محافظت می کند و از ایجاد حفره جلوگیری می کند. دستگاه غواصی دندانپزشکی که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، برای تمیز کردن و از بین بردن کثیفی ابزارها یا ماشین های دندانپزشکی ضروری است. دستگاه غواصی دندان ممکن است از مواد مختلفی از جمله زیرکونیا، فلزات و سرامیک ساخته شود.

واکس برقی دندانپزشکی

دستگاه های اپیلاسیون دندان برقی برای شکل دادن به موم های دندانی به شکل مناسب برای فرسودگی یا تعمیرات قبل از ریخته گری ساخته می شوند. این ماشین‌ها نوک فلزی را گرم می‌کنند و شکل دادن و تراشیدن موم‌هایی را که در آزمایشگاه و ادارات مهم هستند، ساده‌تر می‌کنند.

تجهیزات روشنایی

یک آزمایشگاه دندانپزشکی برای یک نتیجه دقیق به تجهیزات نورپردازی ایده آل نیاز دارد. بهترین تجهیزات نورپردازی باید سبک وزن، با روشنایی بالا و حرارت کمتر باشد تا بهترین روشنایی را در ایستگاه کاری شما فراهم کند.

دستگاه تصفیه هوا و سیستم فیلتراسیون

متخصصان سلامت از مواد بسیاری استفاده می کنند که برای سلامتی آنها مضر است. این کار تکنسین های دندانپزشکی و کارمندان را در معرض خطر آسم، آلرژی و سایر عوارض جانبی قرار گرفتن طولانی مدت در معرض مواد شیمیایی قرار می دهد. با تمیز کردن فضای اداری و کاهش تعداد ویروس ها و میکروب ها، می توانیم خطرات قرار گرفتن در معرض را کاهش دهیم. بنابراین، نصب یک دستگاه تصفیه هوا و/یا سیستم تهویه خروجی در مطب های دندانپزشکی ضروری است تا هم از کارکنان دندانپزشکی و هم از بیماران در برابر آسیب محافظت شود.

یک تکنسین آزمایشگاه دندانپزشکی باید درک دقیقی از جزئیات داشته باشد. آنها باید چشمی تیزبین برای دیدن داشته باشند و توانایی استفاده از چشم و دست خود را برای کار با هنر خود داشته باشند. آنها باید به فایل های دندانی، پیک ها و سایر ابزارهای شکل دهی تکیه کنند. از این ابزارها می توان برای ایجاد خطوط، منحنی ها و شکاف های متمایز استفاده کرد که فردیت و عملکرد دندان ها را فراهم می کند.

ShareGuide و رنگ سنج کامپیوتر

دندانپزشک باید بداند که از نظر تئوری، روکش ها و بریج ها باید با بقیه دندان های طبیعی فرد ترکیب شوند. در عمل، آنها باید به خوبی با بقیه لبخند بیمار ترکیب شوند. تطبیق ترمیم دندان شما با دندان های شما بخش مهمی از هر روش دندانپزشکی زیبایی است. کارکنان دندانپزشکی شما ممکن است از راهنمای سایه برای تعیین اینکه آیا دندان های شما با بقیه دهان شما مطابقت دارند یا از رنگ سنج کامپیوتری برای تعیین دقت تطابق رنگ شما استفاده کنند.

اگر می‌خواهید یک کلینیک دندانپزشکی را انتخاب کنید، باید مطمئن شوید که کلینیک تجهیزات مناسبی دارد و از جدیدترین و بهترین تکنیک‌ها استفاده می‌کند. پولیش دندان از ابزار خاصی برای پولیش دندان استفاده می کند. شما می خواهید به دنبال کلینیکی باشید که رویکردهای آزمایش شده و واقعی را با فناوری های جدیدتر و پیشرفته تر ترکیب کند. برای وبلاگ های بیشتر، به وب سایت ما مراجعه کنید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر