ابوذر ندیمی: یکی از دلایلی که امثال من به رئیس جمهور رای دادند ادغام قوه است/ قوه مجریه و حقوقی از خیلی از مسائل اطلاعی ندارند – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; یکی از نیازهای اصلی مردم در زمان روی کار آمدن رئیس جمهور بهبود وضعیت معیشتی بود و مردم با ماهیت، روش ها و افراد دولتی که می خواستند ابتدا سیاست های خود را پیش ببرند، کاری نداشتند. چیز. سطح زندگی و گسترش جدول آنها بود که در سال اول دولت نتیجه چندانی نگرفت و هر روز شاهد گرانی بودیم.

ابوذر ندیمی، کارشناس اقتصادی درباره عملکرد دولت در حوزه اقتصادی در ابتدا به «خبر سراسری» گفت: ارزش هر گروه از جمله دولت را باید از جهات مختلف ارزیابی کرد، نکته اول قانون است، باید بررسی شود، قوه مجریه باید بررسی شود بیایید بر خلاف قانون بررسی کنیم مثلا اگر بخواهیم ضعف مالی را قضاوت کنیم باید وضعیت فعلی را با قانون بسنجیم متاسفانه دولت خوب کار نکرده یا ما نمی کنیم در سال گذشته شاهد موفقیت در بخش حقوقی باشیم، زیرا قوانین محدودیت سیاسی تعیین کرده است، مادران تصمیم گرفته است که در این زمینه موفقیتی حاصل نشود، بنابراین شاهد ضعف بزرگی در دولت هستیم. موضوع قانون برنامه و بودجه بحث بعدی بحث وعده های دولت در این مورد است که باید پاسخ داده شود و به این وعده ها نیز باید از جهات مختلف نگاه کرد. بحث انتظارات، زیرا مردم انتظارات مشکلات خود را از سهام دارند. بازار، اجاره، بازنشستگان و غیره که مردم انتظار داشتند و نتیجه آن را می بینیم. در بررسی یکساله دولت باید این واقعیت را بپذیریم که مشکلات فعلی ناشی از عدم تحقق وعده هایی است که مربوط به رئیس جمهور و هیئت دولت است.

وی همچنین درباره محال بودن وعده‌های رئیس‌جمهور و نگاه این اتفاق به اقتصاد افزود: دولت در سیاست خارجی نتایج خوبی نداشته است و فقط نظر می‌دهد، در حالی که رایزنی ویژه نیست. برای امور خارجی. اخبار، و نه کار خاصی انجام داده است.” اما در بخش دولتی تصمیم بر این شد که گشت ارشادی برای مدیران ایجاد شود اما گشت اخلاق فقط مطرح شد و یا در حوزه امنیت و آزادی با سلیقه برخورد شد. بنابراین، با چنین رویکردی، وقتی ضعف اقتصادی دولت را برشمردیم، بسیار زیاد است، اما اکنون قوه مجریه و مقننه به بسیاری از مسائل آگاهی ندارند. به هیچ وجه ما را به موفقیت نمی رساند.”

ندیمی در پایان درباره مقید نبودن رئیسی از نظر اقتصادی به برجام گفت: ما سه کلمه در مورد برجام داریم، اول اینکه برجام موفقیتی است که بهای خود را پرداخته است و اگر ادامه ندهیم ضررش بیشتر است. و باید بپذیریم که کل دولت تصمیم به امضای برجام گرفتند و به تعبیر رهبر انقلاب، ابزار سیاست خارجی در این زمینه ابزار اعدام بود، ثانیاً تمام نیازهای اقتصادی ما در شرق برآورده نخواهد شد. حقیقت این است که تمام کسری های ما توسط چین، روسیه و هند تامین نمی شود، ما باید یک چشم انداز جهانی داشته باشیم و بپذیریم که صنعت ما وابسته به غرب است و به روس ها هم نمی توان اعتماد کرد، مثلا من در هیئت مدیره یک شرکت پتروشیمی که مدت ها در قطعات خود مشکل داشتیم نکته سوم این است که اثرات تحریم ها را ببینیم که باعث افزایش ۵۰ درصدی قیمت ها شد. در غیر این صورت، برجام شماره یک زمان طولانی همان قدرت اول را دارد و هر چه بیشتر بگذرد قدرت کمتری دارد. ».