اتفاق شگفت‌انگیز و نادر برای ستاره لیگ برتری/ آقای سرمربی در مرکز میدان!کوین‌ دبروینه ستاره بلژیکی منچسترسیتی، موفق به دریافت مدرک مربیگری درجه A یوفا شده است و از همین حالا می‌تواند به عنوان مربی فعالیت کند.

اتحادیه فوتبال بلژیک در سال ۲۰۱۹ با اعلام اینکه ۱۹ بازیکن از جمله دبروینه دروس مجوزهای A و B مربیگری خود را در هنگام بازی برای تیم ملی کشور شان فرا خواهند گرفت، پروژه منحصر به فردی را آغاز کرد.

سه سال بعد از آن ماجرا، روز سه شنبه گزارش شد که دبروینه هافبک متفکر منچسترسیتی یکی از ۱۰ بازیکنی است که دروس دوره‌های حضوری و عملی را گذرانده است و به همین دلیل مجوز A خود را دریافت کرده است.

گفته می‌شود که در فصل جاری، دبروینه برای تیم‌های جوانان تا زیر ۱۶ سال، در آکادمی منچسترسیتی، جلساتی برگزار می‌کرد و همین موضوع باعث شده است که او پس از دریافت گواهینامه حرفه‌ای یوفا، دومین نشان مربی‌گری را دریافت کند.

در کنار دبروینه، ددریک بویاتا، دریس مرتنس، سیمون مینیوله، دنیس پرات، ماتز سلز، لئاندرو تروسارد، یوری تیلمانس، یان ورتونگن و اکسل ویتسل نیز موفق به دریافت این سند معتبر شدند.

معمولاً بازیکنان باید بازنشسته شده باشند تا مدرک مربیگری دریافت کنند، اما فدراسیون فوتبال بلژیک درخواست معافیت ویژه از یوفا دریافت کرد و به همین دلیل ۱۱ نفر از بازیکنان سابق و فعلی تیم ملی این کشور سند دریافت کرده‌اند و آمادۀ هدایت تیم‌ها هستند که این موردی بسیار خاص در فوتبال جهان به حساب می‌آید.