اثرات سیگار بر باروری مردان و زنان – وبلاگ Credihealth


در این مقاله دکتر نثارج پاتل یک تابع بهترین پزشکان IVF او در احمدآباد در مورد “اثرات سیگار بر باروری مردان و زنان” صحبت می کند. دکتر نثارج پاتل مدیر و مشاور زنان و زایمان، جراح لاپاراسکوپی و پزشک IVF در احمدآباد در مرکز IVF نیشا می باشد.

او یک متخصص زنان و زایمان واجد شرایط با فلوشیپ ناباروری، IVF و سونوگرافی در مامایی و زنان از IKDRC، احمدآباد است. او بیش از ۸۰۰۰ سیکل IVF را با میزان موفقیت ۶۰ درصد انجام داده است.

سیگار کشیدن و باروری

عواقب منفی سیگار کشیدن برای سلامتی، مانند بدخیمی، آمفیزم، بیماری عروق کرونر قلب و سایر بیماری‌ها، برای اکثریت مردم شناخته شده است.

یک واقعیت کمتر شناخته شده این است که سیگار تأثیر منفی بر تناسب اندام باروری مردانه و زنانه و همچنین سلامت کلی دارد.

هر مرد و زنی باید بداند که سیگار کشیدن، صرف نظر از اینکه قصد بچه دار شدن در آینده را دارند یا خیر، می تواند به میزان قابل توجهی تناسب اندام دستگاه تناسلی آنها را مختل کند.

مرکز IVF نیشا یکی از بهترین مراکز باروری است من کلینیکn احمدآباد، هند پس از سال ها تجربه، متخصصان زنان و زایمان و متخصصان IVF از میزان موفقیت بسیار بالایی در مورد درمان برخوردار هستند.

این یکی از معتبرترین و مورد اعتمادترین مراکز IVF در احمدآباد است که توسط دکتر نثارج پاتل یکی از بهترین متخصصان IVF اشاره می کند.

اثرات سیگار بر ناباروری مردان

مردان سیگاری نسبت به افرادی که سیگار نمی کشند سطح اسپرم و تحرک اسپرم کمتری دارند. برخی از مطالعات نشان می دهد که مردان سیگاری بسیار بیشتر از افراد غیر سیگاری احتمال دارد اسپرم هایی با ناهنجاری های ژنتیکی تولید کنند.

اگر زن وابسته باردار شود، احتمال انتقال آسیب ژنتیکی مستقیم به کودک در حال رشد یا تهدید توانایی مادر برای باردار شدن واقعاً زیاد است.

سیگار کشیدن (از جمله دود دست دوم) همچنین می تواند باعث مشکلات جنسی مانند اختلال نعوظ شود که می تواند تأثیر غیر مستقیم بر باروری طولانی مدت داشته باشد.

اثرات سیگار بر ناباروری زنان

سیگار کشیدن زمان باردار شدن زنان را در مقایسه با زنانی که سیگار نمی کشند افزایش می دهد.

آنها دارای سطوح پایین استروژن هستند که از بهبود و بلوغ تخمک ها جلوگیری می کند. اعتقاد بر این است که سیگار با ایجاد منفی شدن لوله های فالوپ و کاهش ذخیره تخمدان که بیشتر بر حسب نرمی و تعداد تخمک ها ظاهر می شود، از تخمک گذاری مناسب جلوگیری می کند.

در مورد زنان تحت درمان IVF

دکتر نیسرج پاتل، متخصص برجسته IVF، مستقر در احمدآباد، نشان داده است که میزان موفقیت زنان تحت درمان IVF را به شدت کاهش می دهد.

این تا حد زیادی به این دلیل است که سیگار کشیدن منجر به مشکلاتی در رگ‌های خونی می‌شود که مانع از کاشت جنین در دیواره داخلی رحم می‌شود. به همین دلیل، به زنانی که روش های IVF را در نظر می گیرند، توصیه می شود قبل از شروع هر گونه درمان باروری، سیگار را ترک کنند.

آیا سیگار می تواند روی فرزندان من تأثیر بگذارد؟

مردانی که مادرانشان ½% (یا بیشتر) سیگار بعد از ظهر می‌کشیدند، تعداد اسپرم کمتری نسبت به کسانی داشتند که مادرانشان سیگار نمی‌کشیدند. سیگار کشیدن در دوران بارداری نیز می تواند کودک را از زمان تولد بیشتر از ابتدای بارداری محدود کند.

پزشکان اطفال نشان داده اند که نوزادانی که با وزن کمتر متولد می شوند، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به مشکلات بالینی در مراحل بعدی زندگی (علاوه بر دیابت، چاقی، و بیماری های قلبی عروقی) هستند.

دکتر نیسرج پاتل، پزشک برجسته IVF که اهل احمدآباد است، خاطرنشان می کند، نوزادانی که مادر و پدرشان سیگار می کشند، در معرض خطر ابتلا به سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) و ابتلا به آسم شدید هستند.

اثرات روی جنین

حتی اگر زنی موفق به بارداری شود، اثرات مضر مختلف سیگار ممکن است مانع از بچه دار شدن او در آینده شود. در اینجا برخی از پیامدها وجود دارد:

  • وزن نوزاد در بدو تولد کاهش یافت.
  • تولد زودرس کودک
  • مرگ هایی که قبل از دوره زمانی اتفاق افتاده است
  • مرگ و میر در نتیجه “سندرم مرگ ناگهانی کودک خردسال”
  • در نتیجه احتمال بروز ناهنجاری های مادرزادی بیشتر است.

مطالعات انجمن هماتولوژی آمریکا (ASH) همچنین نشان داده است که سیگار کشیدن مانع توسعه مکانیسم تولید مثل سالم در جنین می شود که ممکن است در آینده منجر به کاهش باروری در نوزادان پسر/مونث شود.

به عنوان مثال، تحقیقات نشان داده است که زنانی که در هر زمان از بارداری سیگار می کشند، در معرض خطر بیشتری برای به دنیا آوردن نوزادان پسر با بیضه های کوچکتر و تعداد اسپرم کمتر هستند.

کودکانی که والدینشان سیگار می‌کشند بیشتر از بزرگسالان در معرض ابتلا به عفونت‌های تنفسی مانند آلرژی برونش و خس‌خس هستند.

ترک سیگار ممکن است فرآیند ساده ای نباشد، اما دستیابی به آن لزوما غیرممکن نیست. همانطور که برای نوزاد آماده می‌شوید، نه تنها تشویق می‌شوید، بلکه مهم است که سیگار را قطع کرده و در نهایت به طور کامل ترک کنید.

همچنین ممکن است چندین تلاش و مکان دور از خانه شما طول بکشد، اما هیچ چیز نمی تواند با شادی که وقتی بتوانید برای اولین بار کودک خود را در آغوش بگیرید تجربه خواهید کرد، مقایسه شود.

آیا ترک سیگار از نظر افزایش شانس باردار شدن و داشتن یک بارداری سالم مزایایی دارد؟

آره. ترک سیگار می تواند باروری را بهبود بخشد، علیرغم این واقعیت که هر چه زایمان تخمک کمتر باشد، احتمال دائمی بودن اثر بیشتر خواهد بود. هزینه بارداری با سردرد سیگار کشیدن کاهش می یابد هر چه فرد طولانی تر بدون سیگار باشد.

با این حال، تحقیقات نشان داده است که کار همراه با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی و/یا یک گروه مربی، شانس شما را برای ترک موفقیت آمیز سیگار افزایش می دهد.

داروهای جایگزین نیکوتین (مانند آدامس نیکوتین یا چسب نیکوتین) و/یا داروهای تجویزی به نام بوپروپیون شناخته می‌شوند و گاهی اوقات می‌توانند به افراد کمک کنند سیگار را سریع‌تر ترک کنند، و در صورت نیاز می‌توانید از این روش‌ها حتی در هنگام تلاش برای باردار شدن استفاده کنید.

پس از ارزیابی خطرات و مزایای استفاده از آن در دوران بارداری، شما و ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود ممکن است تصمیم بگیرید که از آن در دوران بارداری استفاده کنید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و اظهارات در این نشریات صرفاً مربوط به نویسندگان و مشارکت کنندگان است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. برای انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر