اجرای قانون بدون غافلگیری شامل سلامت از راه دور نمی شود


عکس: رضا اصطخریان/ گتی ایماژ

قانون بدون غافلگیری ارائه دهندگان را مجبور می کند تا پیامدهای قانونی را که اوایل ماه جاری اجرایی شد، درک کنند.

طبق قانون، بیمارانی که توسط پزشک خارج از شبکه درمان می‌شوند، فقط می‌توانند با نرخ شبکه هزینه دریافت کنند. بیماران را از دریافت صورت‌حساب‌های پزشکی ناگهانی از اورژانس یا آمبولانس‌های هوایی یا خدمات غیر اورژانسی از پزشکان خارج از شبکه در تأسیسات درون شبکه محافظت می‌کند.

بیماران دیگر نمی‌توانند صورت‌حساب‌های موجودی را دریافت کنند – تفاوت بین هزینه‌های ارائه‌دهنده و آنچه بیمه‌گر می‌پردازد – یا مبلغ بیشتری برای تقسیم هزینه‌ها از آنها کسر شود.

هدف کنگره این بود که هزاران دلار، گاهی اوقات در صورت‌حساب‌های پزشکی غیرمنتظره یا ناگهانی پس‌انداز کند. اما اعمال قانون بدون غافلگیری در مراقبت های بالینی به ارائه دهندگان واگذار می شود تا آن را مرتب کنند.

به گفته کایل فاجت، یکی از شرکای فولی که رئیس مشترک گروه‌های عملی مراقبت‌های بهداشتی و علوم زیستی این شرکت است، سوال بزرگ تعریف وضعیت اضطراری و استانداردی است که برای تعیین زمان پایان آن استفاده می‌شود. وی پرسید: آیا وضعیت اضطراری با ثبات بیمار خاتمه می یابد یا باید معیار دیگری اعمال شود؟ این شامل خدمات اورژانسی برای سلامت روان و اختلالات مصرف مواد می شود.

یک سوال دیگر در مورد خدمات از پیش برنامه ریزی شده. بیماران باید از اینکه چه کسی مراقبت می کند و اینکه آیا پزشک در شبکه است، مطلع شوند. اگر پزشک خارج از شبکه باشد، بیمار باید رضایت خود را ارائه دهد. اما این می تواند دشوار باشد، برای مثال، اگر بیماری که برای سزارین برنامه ریزی شده برنامه ریزی شده است، به پزشک خارج از شبکه مراجعه کند که در زمان ملاقات برنامه ریزی نشده بود.

فاگت گفت که در برخی بیمارستان ها به لایه جدیدی از مدیریت برای رعایت قانون نیاز است.

حوزه دیگری که به خوبی درک نشده است این است که چگونه قانون بر توصیه های بهداشتی اضطراری از راه دور تأثیر می گذارد.

قانون مخابرات و بدون تعجب

فاگت، متخصص در قانون بهداشت از راه دور، گفت که این قانون می گوید که اگر توسط یک پزشک بهداشت از راه دور درمان شود، بیمار فقط می تواند با نرخ شبکه صورتحساب دریافت کند.

به گفته فاجت، از Telehealth اغلب در مواقع اضطراری استفاده می شود. اکثر ویزیت‌های اورژانس نیاز به مشاوره با پزشک دارند و مراقبت‌های پزشکی عملی توسط پزشک دیگری غیر از پزشک ارائه می‌شود.

او گفت که مراقبان قبل از COVID-19 در مرحله جنینی ارائه مراقبت های اورژانس مجازی هستند. همه‌گیری و کمبود پزشک باعث شده تا مراقبت‌های مجازی در اورژانس انجام شود.

این ارائه دهندگان بهداشت از راه دور اغلب بر اساس قرارداد کار می کنند. فاجت گفت که آنها احتمالاً واجد شرایط در بیمارستان هستند، اما کارکنان بیمارستان نیستند.

یعنی مورد تایید شرکت بیمه نیستند. طبق قانون بدون غافلگیری، آنها اکنون مشمول نرخ های درون شبکه ای هستند که توسط بیمارستان مذاکره شده است.

پزشکان اورژانس از راه دور می‌توانند قراردادهای خود را با شرکت‌های بیمه مذاکره کنند، اما به عنوان یک گروه کوچک، بعید است که نرخ‌های بالاتری را که قبل از اجرای قانون بدون غافلگیری داشتند، دریافت کنند.

فاگت گفت: «این یک فرآیند قرارداد سخت است و قدرت چانه زنی گروه کوچک کم است. “سیستم بیمارستان بزرگ قدرت چانه زنی دارد. گروه هایی که خدمات بهداشتی از راه دور ارائه می کنند، لزوماً توافق نامه ای نخواهند داشت و طبق تعریف، آنها خارج از شبکه هستند.”

فاگت گفت که گروه‌های پزشکان مستقل، که شامل اسناد بهداشت از راه دور هستند، اکنون باید قیمت مذاکره شده توسط شخص دیگری را بپذیرند. او گفت که این واقعیت می تواند بیشتر از نرخ پایین دستمزد آنها مشکل ساز باشد.

فاگت گفت: “من فکر می کنم سلامت از راه دور سازگار خواهد شد.” “من فکر می کنم که این تبدیل به راهی برای تجارت خواهد شد.”

چرا این مهم است

نکته اصلی این است که قانون بدون غافلگیری آنچه را که وعده می دهد انجام می دهد – بیماران را از گرفتن صورت حساب بزرگی که تحت پوشش بیمه نیست نجات می دهد.

فاگت گفت صورت‌حساب‌های غافلگیرکننده یک موضوع اخلاقی و اخلاقی هستند. بیماران، در ضعیف ترین حالت خود در اورژانس، تنها برای دریافت اسکناس ۵۰۰۰ دلاری به خانه فرستاده می شوند که هرگز ندیده اند.

فاجت می‌گوید: «مثل لگد زدن به کسی است که او ناامید است.

با این حال، در اکوسیستم مراقبت های بهداشتی بزرگتر، پایان دادن به صورت حساب های پزشکی ناگهانی در نهایت هزینه ها را تغییر می دهد.

فاگت گفت: «به سیستم در سطح جهانی فکر کنید: کسی در جایی برای چیزی پول می پردازد. “در پایان روز، کسی باید پرداخت کند.”

روند بزرگ

فاگت گفت که ارائه دهندگان به او گفته اند که قانون بدون غافلگیری شرکت های بیمه را تشویق می کند تا پرداخت های خود را کاهش دهند.

BlueCross BlueShield از کارولینای شمالی توسط انجمن متخصصان بیهوشی آمریکا به انجام این کار متهم شده است. نامه ای که توسط BCBS در کارولینای شمالی برای بیهوشی و سایر پزشکان در نوامبر گذشته ارسال شد، تهدید می کند که وضعیت پزشکان در شبکه را پایان می دهد، مگر اینکه آنها با کاهش بازپرداخت از ۱۰٪ تا بیش از ۳۰٪ موافقت کنند.

ASA این را به عنوان شاهدی بر پیش بینی خود برای کنگره در هنگام تصویب قانون بدون غافلگیری تلقی کرد: اینکه بیمه گران از خلاءهای موجود در قانون برای استفاده از قدرت بازار خود استفاده می کنند.

AHA و AMA از وزارت بهداشت و خدمات انسانی به دلیل اجرای روند حل اختلاف در قانون شکایت کردند که به گفته آنها به نفع شرکت بیمه است. داور نزدیکترین پیشنهاد را به مبلغ پرداخت واجد شرایط تعیین خواهد کرد. طبق قاعده، این مبلغ توسط شرکت بیمه تعیین می شود که طبق دادنامه به پرداخت کننده مزیت ناعادلانه ای می دهد.

توییتر: @SusanJMorse
یک ایمیل به نویسنده ارسال کنید: [email protected]

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر