اجزای ضروری سلامت از راه دور که باید بدانید – وبلاگ Credihealth


همه گیری اخیر نشان داد اهمیت آموزش به بیمار و چرا بیماران باید در مدیریت مراقبت خود مشارکت داشته باشند. امروزه، سازمان‌های بیشتری از فناوری Telehealth برای ارتقای مشارکت بیمار، عنصری کلیدی در تشویق رفتار مثبت بیمار، استفاده می‌کنند. بهداشت از راه دور از طریق موقعیت جغرافیایی و موانع ناتوانی جسمی که بیماران را از دسترسی به خدمات مراقبت‌های بهداشتی بازمی‌دارد، کاهش می‌دهد.

امروزه، موانع کمتری برای دسترسی به خدمات، به ویژه برای مردم مناطق دور افتاده و روستایی وجود دارد. به جای برنامه ریزی قرار ملاقات ها و صرف بخش قابل توجهی از روز خود در بیمارستان، اکنون می توانید از طریق روش های دیگر مانند مراقبت های مشابه با هزینه ای کمتر به آن دسترسی داشته باشید. کنفرانس ویدیویی و ذخیره و ارسال تصویر. در زیر آنچه باید در مورد Telehealth بدانید آورده شده است.

Telehealth چیست؟

Telehealth خدمات بهداشتی و مرتبط با سلامت را از طریق فناوری‌های ارتباطی دیجیتال مانند کنفرانس ویدیویی، نظارت از راه دور بیمار و برنامه‌های سلامت تلفن همراه ارائه می‌کند. بیشتر این فناوری‌ها آن‌هایی هستند که در خانه دارید یا روزانه از آنها استفاده می‌کنید، مانند گوشی هوشمند و رایانه.

این کار شلوغی رانندگی یا راه رفتن به مطب پزشک را از بین می برد، به این معنی که هر زمان که نیاز داشتید می توانید به خدمات بهداشتی دسترسی داشته باشید. تقریباً همه می توانند از این خدمات بهداشتی بهبود یافته بهره مند شوند، از افراد دیابتی گرفته تا مبتلایان به درد آرتریت.

سلامت از راه دور چه تفاوتی با پزشکی از راه دور دارد؟

متخصصان پزشکی از Telehealth و Telemedicine به جای هم استفاده می کنند، اما Telehealth فعالیت ها و خدمات دیجیتالی مختلف را در بر می گیرد. برای درک بهتر این اصطلاحات، ابتدا ضروری است که پزشکی از راه دور را تعریف کنیم.

تله مدیسین چیست؟

پزشکی از راه دور به تشخیص و درمان مشکلات مختلف پزشکی توسط ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی از طریق مخابرات اشاره دارد. این شامل استفاده از فناوری هایی مانند کنفرانس ویدیویی زنده و برنامه های تلفن همراه برای ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی به بیمارانی است که از نظر جغرافیایی از امکانات پزشکی جدا شده اند. به عنوان مثال، یک پزشک ممکن است یک جلسه مشاوره با بیمار از طریق یک ویدیو داشته باشد، یا یک رادیولوژیست می تواند نتایج یک آزمایش را برای یک فرد در کشور دیگری تفسیر کند.

برخلاف پزشکی از راه دور که به طور خاص شامل مراقبت های بالینی از راه دور می شود، Telehealth تمام خدمات مراقبت های بهداشتی ارائه شده از طریق مخابرات را پوشش می دهد. برای مثال، آموزش بیمار، ارتباط از راه دور ارائه‌دهنده به ارائه‌دهنده و دستگاه‌هایی که علائم حیاتی را منتقل می‌کنند را پوشش می‌دهد. خدمات استاندارد از راه دور به شرح زیر است.

خدمات بهداشتی از راه دور که به نفع بیماران در مناطق دور افتاده است

قرارهای مجازی

گاهی اوقات ملاقات حضوری ممکن است چالش برانگیز باشد، به خصوص برای بیمارانی که در مناطق دور افتاده زندگی می کنند یا برای افرادی که از نظر جسمی ناتوان هستند. قرارهای مجازی جلساتی آنلاین با پزشک شما هستند که می توانند از طریق ویدئو کنفرانس آنلاین انجام شوند. این به بیماران این امکان را می دهد که حتی زمانی که به دلایل مختلف نمی توانند به مرکز مراجعه کنند، مراقبت های مداوم را از پزشکان معمولی خود دریافت کنند. این خدمات عمدتاً برای بیماران مبتلا به بیماری های جزئی مفید است.

از طریق یک قرار مجازی، می‌توانید ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود را از علائمی که تجربه کرده‌اید مطلع کنید، و پزشک یا پرستار شما داروها را تجویز می‌کند یا روش‌های مراقبت در منزل را برای بهبود رفاه شما پیشنهاد می‌کند.

نظارت از راه دور

شرایط پزشکی مانند بیماری های دامپزشکی و دیابت نیاز به نظارت مکرر دارد، که اگر محدود به ملاقات های حضوری باشد می تواند استرس زا باشد. با استفاده از انواع فن آوری ها، تیم مراقبت های بهداشتی شما می تواند شما را از راه دور تحت نظر داشته باشد. به عنوان مثال، دستگاه های پوشیدنی می توانند اطلاعات حیاتی مانند ضربان قلب، فعالیت بدنی، کنترل وضعیت بدن، الگوی خواب و قند خون شما را ضبط و انتقال دهند.

بیماران مبتلا به دیابت همچنین می‌توانند میزان قند خون خود را در یک برنامه سلامت موبایل آپلود کنند و به پزشک اجازه دسترسی به اطلاعات را می‌دهند. اینها اجزای ضروری هستند که به شما کمک می کنند و پزشک تعیین می کند که آیا سلامتی شما در حال بهبود است یا بدتر می شود.

پورتال بیمار

این یک جایگزین امن تر برای سایر وسایل ارتباطی مانند ایمیل است. در حالی که پزشک شما می تواند از طریق ایمیل ارتباط برقرار کند، این روش ارتباطی ترجیحی نیست، به خصوص در مورد اطلاعات پزشکی خصوصی. پورتال یک پلت فرم امن‌تر است که به شما امکان می‌دهد هر زمان که نیاز دارید با ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود ارتباط برقرار کنید، درخواست پر کردن مجدد نسخه‌ها، بررسی نتایج تشخیصی و برنامه‌ریزی قرار ملاقات‌ها را بدهید.

تماس با پزشک یا پرستار از طریق پورتال بیمار بدون نگرانی از مراجعه به مطب آنها آسان تر است. پورتال های بیمار همچنین می توانند به عنوان یک نقطه واحد برای ارتباط بین شما و سایر متخصصانی که ممکن است پزشک شما توصیه کند، خدمت کنند. از آنجایی که دسترسی به خدمات بهداشتی را ساده می کند، هر زمان که بیماران احساس ناخوشی کنند، کمک گرفتن را برای بیماران آسان تر می کند.

درگیر نگه داشتن همه بیماران در یک دنیای دور از دسترس در حال رشد ضروری است. ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی هرگز برای ارائه دهندگان و بیماران به این اندازه در دسترس و راحت نبوده است.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر