ادعای جالب یک مهاجم خارجی; من با هر بازیکنی در پرسپولیس رقابت می کنم!شیرزد تمیروف مهاجم ازبکستانی پرسپولیس سال گذشته به همراه یحیی گل محمدی به این تیم پیوست. بازیکنی که سرمربی سرخ ها اعتقاد خاصی به او داشت و بارها او را به جای مهدی عبدی در ترکیب سرخپوشان قرار می داد. تامیروف را هواداران پرسپولیس با شوت های شگفت انگیزش از دور به یاد می آورند. آمار ضعیف او در گلزنی باعث شده تا احتمال حضور او در لیست نقل و انتقالات مطرح شود اما او می گوید هنوز یک سال از قراردادش با پرسپولیس باقی مانده است.

فصل حضورت در پرسپولیس چطور بود؟

این اولین فصل من در خارج از کشور بود. من واقعاً به زمان نیاز داشتم تا به فوتبال خارج از ازبکستان عادت کنم. سعی کردم به سرعت وفق پیدا کنم، اما نتوانستم ۱۰۰% سریع خودم را بیان کنم.

یعنی نمک و امثال آنها، درسته؟

همچنین، این اولین باری بود که در کشور دیگری حضور داشتم و نتوانستم استعدادم را ۱۰۰% نشان دهم. اما سعی کردم سریع با تیم ارتباط برقرار کنم و به سطح بازی برسم.

هدف شما چه بود و آیا به آن رسیدید؟

به اهدافم نرسیدم، امیدوارم هر روز بهتر از دیروز بودم.

اشاره به جدایی پرسپولیس دارد. آیا این درست است؟

من به این سوال پاسخ نمی دهم.

برخی از هواداران پرسپولیس از عملکرد شما انتقاد کردند. شما قول می دهید که اگر فصل بعد بتوانید آن افراد را راضی کنید

من در بهترین فرم خودم نبودم، اما فکر می کنم خیلی سخت است که به تیمی مثل پرسپولیس بپیوندی، سریع بازی کنی و بتوانی بهترین عملکردت را به نمایش بگذاری. این قطعا زمان می برد. اگر بمانم سعی می کنم هر روز بهتر از دیروز باشم و انشاالله گل های زیادی برای پرسپولیس پیدا کنم.

در مورد بازیکن نشدن پرسپولیس بعد از ۵ بار چه می گویی و نظرت برای قهرمانی در استقلال چیست؟

فوتبال بازی پیروزی و شکست است. پرسپولیسی ها حس پیروزی دارند اما گاهی پیش می آید که توپ گل نمی شود و سرنوشتت عوض می شود. تا جایی که می توانستیم تلاش کردیم اما آنطور که باید موفق نشدیم. البته هدف ما برد است اما به آن نرسیدیم. از هواداران عذرخواهی می کنم و امیدوارم در فصل های آینده اگر در پرسپولیس بمانم بتوانیم موفق شویم و در مسابقات قهرمان شویم.

هدف فصل آینده چیست؟ مثلا چند هدف دارید؟

هدف ما یک تیم است. فوتبال یک بازی تیمی است و من نمی توانم هدف خود را تعیین کنم. قطعا برای کسب امتیاز تلاش خواهم کرد و مهمترین چیز این است که بتوانم در فصل آینده برنده شوم.

پرسپولیس در حال حاضر انتقال قدرتمندی را آغاز کرده و به نظر می رسد رقیبی بزرگ برای سال آینده باشد. شما چی فکر میکنید

پرسپولیس با پیروانش همیشه به دنبال رقابت است. مهم نیست که چه کسی می آید یا می رود، مهم این است که همه ما سعی کنیم شجاع باشیم. از مدیران و کادر فنی گرفته تا بازیکنان، هدف مشترک ما یکی است. ما برای رقابت پرسپولیس و سرگرم کردن هواداران می جنگیم.

پرسپولیس هم خواهان جذب یک یا چند مهاجم از جمله سجاد شهباززاده است. در این صورت اگر بمانید فضای بازی را از دست خواهید داد. با آمدن بازیکن جدید مشکلی دارید؟

نه، رقابت برای ما بسیار عادی است. رقابت باعث پیشرفت می شود. چه شهباززاده و چه هر رزمنده دیگری، خوشحالم و تلاش می کنم برای حضور در تیم رقابت کنم. امیدوارم بتوانم موفق شوم و در تیم باشم.