ارتقای بهره وری از طریق روش های دانش بنیان گام مهمی در تامین امنیت غذایی است


تصویب کلیات سند امنیت غذایی کشور با حضور معاون اول رئیس جمهور؛

چهارشنبه ۲ دی ۱۴۰۱ – ۲۳:۱۹

عرض المزید هیات دولت

تهران (پانا) – در جلسه ای که به ریاست معاون اول رئیس جمهور و با حضور جمعی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و اعضای دولت برگزار شد، کلیات سند امنیت غذایی کشور مورد بررسی قرار گرفت. تایید شده. .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محمد مخبر، وی در این دیدار ایمنی مواد غذایی را یکی از مهمترین و اولویت دارترین موارد برای همه کشورها برشمرد و گفت: سند ملی امنیت غذایی باید سندی جامع بر اساس خدای کشور باشد. اختیار داده شده .
معاون اول رئیس جمهور امنیت غذایی را یک نیاز مهم برای کشور دانست و افزود: امروز امنیت غذایی با امنیت ملی کشورها پیوند خورده است و باید برای امنیت غذایی کشور برنامه راهبردی داشت.
این کارشناس همچنین بر لزوم ارتقای تولید به عنوان اقدامی برای تامین امنیت غذایی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم تولید و سود را به ویژه در بخش کشاورزی افزایش دهیم، با تکیه بر فناوری و دانش روش های جا افتاده، روش های گران تامین آب، استفاده از آن در کشاورزی نیز دلیل اقتصادی خواهد داشت.
وی به نقش مهم فناوری دانش بنیان در ارتقای تولید و امنیت غذایی اشاره کرد و گفت: این امر لزوم افزایش تولید را با تکیه بر روش های دانش بنیان دو چندان می کند.