ارزش ۲۰۰ میلیارد محتویات کیسه گوجه فرنگی و ارزش ۲.۵ میلیارد تن کل کالاهای مسروقه!


سرقت پرسروصدا از صندوق امانات یکی از شعب بانک ملی با دستگیری ۱۳ سارق و یارانشان در ترکیه و ایران (تهران در شمال کشور) پایان یافت. دزدی با حقایق جالب

به گزارش «تابناک»، روز گذشته خبری مبنی بر دستگیری گروهی از تبهکاران در رسانه ها منتشر شد. این باند تبهکار اخیرا با یک سرقت خاص از یکی از شعب بانک ملی در تهران توجه همگان را به خود جلب کرده است، زیرا سرقت از شعب عادی و گاوصندوق آن حتی در ساعات کاری بانکی انجام نمی شود، بلکه در شب و از بانک صورت می گیرد. گاوصندوق .

این اطلاعات کافی بود تا دزدی را به نگرانی عمومی تبدیل کند و تمام تدابیر لازم را برای دستگیری مجرمان در برنامه خبری که امروز منتشر شد و نشان دهنده اقدام بزرگ پلیسی است که منجر به دستگیری شد، انجام شود. از ۱۳ نفر موردی که اندازه های آن از مرزهای کشورمان فراتر رفت.

این مطلب را فرمانده انتظامی کلانشهر در نشست خبری ویژه عصر دیروز در این خصوص بیان کرد و تاکید کرد: تعداد سارقان و عوامل سرقت ظرف مدت ۴۰ ساعت دستگیر شدند که ۸ نفر و بر اساس یافته های آنها سه پناهجو هستند. . آنها از کشور فرار کردند. برنامه ای است که صبح دیروز در یکی از کشورهای همسایه ترکیه محقق شد و پس از انتقال این افراد به تهران رسانه ای شد.

همانطور که سردار رحیمی خاطرنشان می کند، هیچ یک از کارکنان و نمایندگان بانک ملی ایران در این رسوایی دخیل نبودند و تنها ۲ نفر به اتهام نظارت بر اتهامات امنیتی فراخوان و دستگیر شدند تا مسئولیت این موضوع بر عهده آنها باشد. فایلی که اکنون ابعاد آن کاملتر شده و علاوه بر جزئیاتی که در شکل گیری آن دخیل است، حاوی نکات جالب و الهام بخشی نیز می باشد.

این موضوع در تصاویر اجناس کشف شده از سارقان نیز مشاهده می شود که نشان می دهد محتویات اصلی ۱۶۹ سکه مسروقه طلا، جواهرات، سکه و سکه بوده است تا بر روی پول ریالی اشیاء مسروقه حساب شود. از ژنرال نرخ شعبه بانک بسیار بزرگ بود، به عنوان مثال، بیش از ۶۰۰ میلیارد تن سرمایه گذاری خارجی تنها در ۲۰ سنت پس انداز شده بود!

همانطور که بررسی ها نشان می دهد در یکی از آن جعبه ها بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان جواهرات خانوادگی نگهداری می شد که البته ارزش آن به شعبه اعلام نشد. مشکوک است اگر بدانید ارزش کل طلا، جواهرات، سکه و پول های ذخیره و غارت شده در صندوق امانات این شعبه بانکی بیش از یک میلیون تومان ۲.۵ هزار تومان برآورد شده است.

ناگفته نماند که به دلیل نامشخص بودن ارزش دارایی های نگهداری شده در این صندوق ها، امکان اتکا به بیمه و در نهایت ترجمه بیمار از دارایی و بانک پس از سرقت، برای امضای قرارداد صلح بین آنها وجود نداشت. آنها و بانک تأسیس شده می توانند تا ۵۰ درصد ارزش دارایی ها و اعدادی را که به بانک اعلام نشده است، بسته به شرایط از جمله نقش مقام قضایی در پرونده، به دست آورند.