اسامی برندگان ۳ بعدی مسابقات آزاد قهرمانی جهان و زمان رقابت اطری و عموزاد خلیلی.


اسامی فینالیست های ۳ وزن نهایی رقابت های آزاد قهرمانی جهان معرفی شدند.

به گزارش ایسنا، نامزدهای نهایی رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در بلگراد صربستان مشخص شدند.

در این ده مسابقه رضا اطری در وزن ۶۱ کیلوگرم و رحمان عموزاد خلیلی در ۶۵ کیلوگرم به فینال راه یافتند اما محمدحسین محمدیان با شکست ۵ بر ۲ مقابل کایل اسنایدر جهان از رسیدن به نیمه نهایی وزن ۹۷ کیلوگرم بازماند. قهرمان المپیک از آمریکا. .

در وزن ۶۱ کیلوگرم رضا اطری در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر یک بصیرعلی لی از مقدونیه را شکست داد و در دور بعد با نتیجه ۴ بر صفر اسلام بازرگانوف از آذربایجان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله گئورگی وانگلوف از بلغارستان را با نتیجه ۶ بر ۳ شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. آتاری در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۳ از سد نارانخو نارمنداخ مغولستان گذشت و راهی فینال شد. وی در این دیدار به مصاف ری هیگوچی دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن می رود.

در وزن ۶۵ کیلوگرم رحمان عموزاد خلیلی در دور اول جون سوک یون از کره جنوبی را با امتیاز ۸ بر ۱ شکست داد و در دور بعد اسماعیل موزوکایف دارنده مدال برنز جهان از مجارستان را با نتیجه ۶ بر صفر شکست داد و به میدان رفت. به مرحله یک چهارم نهایی وی در این مرحله عادل اوسپانوف از قزاقستان را با امتیاز ۱۳ بر ۲ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. در این مرحله عموزاد خلیلی قهرمان جهان و دارنده مدال نقره و برنز المپیک از آذربایجان حاجی علی اف را با نتیجه ۹ بر ۲ شکست داد و راهی فینال شد. او در این بازی با جان دیاکومیهالیس آمریکایی مبارزه می کند.

محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم پس از استراحت در دیدار نخست در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر ساموئل شرر از سوئیس را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله ۸ بر ۵ مقامد زاخاریف از اوکراین را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محمدیان در نیمه نهایی مقابل کایل اسنایدر قهرمان المپیک و جهان از آمریکا با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و راهی مرحله گروهی شد. وی در این دیدار به مصاف برنده دیدار زبیگنیو بارانوفسکی از لهستان و ماگومدخان ماگومدوف از آذربایجان می رود.

اسامی برندگان سه دوره اخیر به شرح زیر است:

۶۱ کیلوگرم: رضا اطری (ایران) – ری هیگوچی (ژاپن)
۶۵ کیلوگرم: رحمان عموزاد خلیلی (ایران) – جان دیاکومیهالیس (آمریکا)
۹۷ کیلوگرم: کایل اسنایدر (ایالات متحده آمریکا) – باتیربیک تساکلوف (اسلواکی)

مسابقات قهرمانی و فینال اوزان بالا ساعت ۲۰:۳۰ فردا (یکشنبه) برگزار می شود.