استارتاپ سوئیسی Scewo فناوری ویلچر را دیجیتالی می کندScewo، یک شرکت Medtech از سوئیس، یک فناوری پیشگام را برای کاربران ویلچر راه اندازی کرد که اخیراً به عنوان یک کمک پزشکی در آلمان تأیید شده است.

بر اساس گزارشی از استارت آپ ها در اتحادیه اروپا ویلچر برقی اولین در نوع خود است که تنها با استفاده از دو چرخ می تواند از پله ها بالا برود. دارای عملکردهای هدایت دیجیتال است و در آینده به سمت رانندگی خودکار توسعه خواهد یافت.

چرا مهم است

طبق آخرین بیانیه مطبوعاتی Medtech، در دسامبر ۲۰۲۱، ویلچر برقی پله‌نوردی Scewo BRO به عنوان یک دستگاه پزشکی در فهرست آلمانی Medicaid تأیید شد.

این استارت آپ که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد، ظرف سه سال ویلچر الکتریکی مبتنی بر حسگر “BRO” را توسعه داد و همچنین برنده جایزه Medtech 2021 سوئیس شد.

فناوری حسگر محیط را اندازه‌گیری می‌کند و کاربران را قادر می‌سازد تا به آرامی روی سطوح ناهموار حرکت کنند. اپلیکیشن مربوطه به کاربران گوشی های هوشمند اجازه می دهد تا ویلچر را نه تنها از طریق پله ها، بلکه مستقیماً به داخل صندوق عقب خودرو هدایت کنند. عملکردهای دیگر عبارتند از بلند کردن صندلی، به عنوان مثال برای استفاده از سوپرمارکت و مکالمه در سطح چشم.

روند بزرگ

مطابق با استارت آپ ها در اتحادیه اروپاهر ساله حدود ۲۰ میلیون نفر در سراسر جهان دچار ناتوانی حرکتی می شوند.

ویلچر BRO در حال حاضر در آلمان، اتریش و سوئیس موجود است.

ناتالی روچی، مدیر ارتباطات و روابط عمومی در Scewo AG گفت: “ما در حال برنامه ریزی برای گسترش به بازار اتحادیه اروپا هستیم و در حال حاضر در حال آماده سازی نهایی هستیم.”

در حال ضبط

MobiHealthNews Scewo از نحوه کنترل دیجیتالی و هدایت ویلچر برقی پرسید: “شما می توانید از طریق برنامه بین حالت های مختلف جابجا شوید. به عنوان مثال، در جلوی پله ها، می توانید با لمس یک دکمه از حالت رانندگی به حالت نردبان تغییر دهید.” روچی.

و او ادامه داد: همچنین می‌توانید تنظیمات مختلف صندلی مانند زاویه پشتی، دانلود نرم‌افزار جدید در BRO را از طریق برنامه یا همیشه به لطف دوربین دید عقب تنظیم کنید. در همین حال، جهت و سرعت BRO از طریق یک جوی استیک دستی کنترل می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر