استاندارد، آهسته رهش و محلول – HealthPhreaks


قرص هیدروکورتیزون عمدتا به سه شکل وجود دارد. اشکال استاندارد، محلول و آزاد. قرص های هیدروکورتیزون به عنوان کورتیکواستروئیدها طبقه بندی می شوند. آنها معمولاً به عنوان استروئیدهای خوراکی شناخته می شوند.

این قرص ها به عنوان یک درمان جایگزین برای افرادی که غدد فوق کلیوی آنها هورمون های استروئیدی کافی تولید نمی کنند استفاده می شود. این وضعیت می تواند نتیجه بیماری آدیسون باشد که در صورت انجام عمل جراحی برای از بین بردن آن رخ می دهد
غدد فوق کلیوی؛ تو می توانی خرید اینترنتی قرص هیدروکورتیزون.

قرص هیدروکورتیزون چگونه کار می کند؟

اول از همه، هورمون های کورتیکواستروئیدی معمولا توسط غدد فوق کلیوی بدن سنتز می شوند. کورتیکواستروئیدها بر عملکرد سیستم های بدن تأثیر می گذارند و به تعادل الکترولیت ها و مایعات در بدن کمک می کنند.
بدن

قرص ها همچنین در کاهش ویروس های سرطانی ضروری هستند. این کار با کاهش التهاب با جلوگیری از رسیدن سلول‌های خونی عامل عفونت، معروف به لکوسیت‌های پلی‌مورف، به ناحیه متورم بدن انجام می‌شود. این باعث کاهش تورم در اطراف مناطق آسیب دیده می شود.

قرص هیدروکورتیزون

منبع: https://www.pexels.com/

قرص های هیدروکورتیزون همچنین به درمان بیماران مبتلا به اختلالات خونی مانند مولتیپل میلوما کمک می کند. کورتیکواستروئیدها همچنین با تحریک آپوپتوز (مرگ سلولی) سلول‌های خاص عمل می‌کنند که ممکن است به مبارزه با بیماری کمک کند. از این قرص ها می توان برای درمان حالت تهوع ناشی از شیمی درمانی نیز استفاده کرد.

انواع قرص هیدروکورتیزون

سه نوع اصلی قرص هیدروکورتیزون وجود دارد.

دیسک های استاندارد

این قرص ها معمولا به صورت کامل مصرف می شوند و نیازی به رقیق شدن ندارند. هنگامی که قرص های استاندارد را مصرف می کنید، دارو بلافاصله در بدن شما آزاد می شود. مصرف قرص ها بعد از غذا توصیه می شود
از ناراحتی های غیر ضروری معده خودداری کنید.

قرص های کند اثر

دیسک های آهسته به عنوان دیسک های انتشار اصلاح شده نیز شناخته می شوند. دارو به صورت دوره ای در بدن شما آزاد می شود. قرص‌های با رهش اصلاح‌شده معمولاً یک بار در روز و بیشتر در ساعات صبح، سی دقیقه قبل از صبحانه مصرف می‌شوند. خرد کردن یا شکستن قرص ممکن است باعث بی اثر شدن آن شود.

مصرف گریپ فروت یا آب میوه ممکن است عوارض جانبی را افزایش دهد و همچنین ممکن است قرص ها را بی اثر کند. قرص های کند اثر باید با رعایت دقیق دستور پزشک مصرف شوند.

قرص های محلول

این قرص ها باید در آب حل شوند تا موثر باشند. قرص ها باید در حداقل ۵۰ میلی لیتر آب حل شوند. هنگام حل کردن، باید اطمینان حاصل شود که کل مایع گرفته شده است. قرص های قابل حل باید مصرف شوند
حدود ۳ بار در روز. برای جلوگیری از ناراحتی معده می توانید قرص های حل کننده را بعد از غذا یا همراه غذا مصرف کنید.

آیا مصرف بیش از حد قرص عوارضی دارد؟

خوب، مصرف همزمان تعداد زیادی قرص تأثیر کمی خواهد داشت، اما ممکن است زمانی که تعداد زیادی قرص را به طور مکرر مصرف می کنید، باعث آسیب شود. عاقلانه است که در صورت مصرف بیش از حد با پزشک خود مشورت کنید.

فکر نهایی

نوع قرص های هیدروکورتیزون که مصرف می کنید کاملاً به وضعیت سلامتی شما بستگی دارد. این قرص ها همچنین ممکن است با داروهای دیگر تداخل داشته باشند، بنابراین در صورت داشتن هر گونه درمان مداوم، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر