استراتژی های مسدود کردن تلفن همراه


چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ – ۰۱:۳۵

سرقت موبایل

تهران (پانا) – پلیس همیشه گفته است که سه بعد سرعت، فرصت و راحتی سرقت به ویژه سرقت های خرد مهم است، اما زمانی که عرصه سه بعدی برای سارقان تنگ باشد، به ندرت سرقت از آنها به نتیجه می رسد.

به گزارش میزان، صداقت کاذب برخی افراد و بحران اقتصادی باعث شده است که کیف سرپوشیده به یکی از جرایم رایج در شهرهای بزرگی مانند تهران تبدیل شود. این در حالی است که طبق آمار قضایی، زنان بیشتر به سرقت کیف قپان می پردازند و اغلب مالباختگان پس از چنین حوادث تلخی با آسیب های روحی و جسمی متعددی مواجه می شوند.

کیف و تلفن همراه از جمله تهدیداتی است که به گفته برخی سارقان با تجربه، با رعایت چند نکته امنیتی می توان به راحتی از آن جلوگیری کرد و به حداقل رساند.

آن‌طور که یکی از سارقان گوشی پس از دستگیری و در بحث انتخاب سوژه‌هایش گفت: به دلیل تنگنای مالی و پرداخت هزینه دیالیز خواهرم، عده‌ای از کنار خیابان ایستاده‌اند و سلول‌های خود را نگه داشته‌اند. تلفن های همراهشان را برمی داشتم و می دزدیدم.

یکی از سارقان باتجربه درباره نقشه سرقت خود می گوید: به نمونه ای از گوشی تلفن همراه توجه کردم، افرادی را که گوشی در دست داشتند سرقت می کردم.

وی برای سخت‌تر شدن مسیر سرقت برای سارقان به اهالی توصیه می‌کند: در حالی که در ماشین هستند شیشه‌های خود را پایین نیاورند و کسانی که در پیاده‌رو با تلفن همراه خود صحبت می‌کنند، حتما گوشی را به دیوار بگیرند. ، زیرا بررسی سیستم تلفن برای سارقان بسیار سخت است و این نوع سرقت نیز بسیار خطرناک است و بسیاری از سارقان در چنین مواقعی دست به سرقت نمی زنند.

در راستای صحبت های این سارقان سابقه دار، سرهنگ. رضا قاسمی، فرمانده کلانتری ۱۳۸ جنت آباد، هوشیاری و دقت شهروندان را اولین گام در پیشگیری از سرقت می داند و می گوید: شهروندان مراقب وسایل خود باشند یا از هدست استفاده کنند و گوشی خود را در دسترس قرار ندهید.

پلیس همچنین می‌گوید سه حوزه سرعت، فرصت و راحتی برای سرقت به‌ویژه سرقت‌های خرد حائز اهمیت است، اما زمانی که قلمرو این سه منطقه برای سارقان تنگ باشد، به ندرت سرقت آنها موفق می‌شود.

اگر با قربانیان صحبت کنیم، آنها اعتراف خواهند کرد که در زمان سرقت تلفن همراه و مشغول بودن آنها به محیط زیست خود اهمیتی نداده اند، بنابراین ساکنانی که چنین حوادثی را تجربه می کنند، اقدام عاقلانه ای برای جلوگیری از این سرقت ها بدون ایجاد جراحت انجام می دهند. یک دزد .. گنج خودت باش

طبق آمار پلیس تهران هدف سارقان شهرهای دیگر است، این مجرمان علاوه بر هوشیاری و هوشیاری شهروندان باید از فعالیت مجرمانه خود دست بردارند، زیرا در معرض مجازات شدید ماموران انتظامی قرار دارند.