استفاده، مزایا و درمان – بلاگ Credihealth


نوردرمانی قرمز نوعی فتوتراپی است که از طول موج های نور قرمز و نزدیک به فروسرخ برای درمان بیماری ها و مسائل بهداشتی متعدد استفاده می کند. همانطور که دانشمندان در حال انجام مطالعات عمیق گسترده بر روی RLT هستند، متخصصان بهداشت بیشتری شروع به ترکیب آن در عمل خود می کنند. اگر صحبت های این روش درمانی چند منظوره به گوش شما رسیده است و علاقه شما را برانگیخته است، ممکن است بخواهید به خواندن ادامه دهید. ما تمام اطلاعات موجود در مورد مزایای درمان با نور قرمز، دستورالعمل‌های استفاده و گزینه‌های درمانی را جمع‌آوری کرده‌ایم تا به شما در درک بهتر آن کمک کنیم.

نور قرمز درمانی چگونه کار می کند؟

منبع اصلی کارایی RLT از قدرت آن در بهینه سازی عملکرد سلولی ناشی می شود. قرار گرفتن مداوم در معرض نور قرمز، میتوکندری ها را تشویق می کند تا انرژی شیمیایی بیشتری تولید کنند، که فرآیندهای بیوشیمیایی سلول را تقویت می کند. به بیان ساده، درمان با نور قرمز به تولید سوخت بیشتر برای سلول‌های ما کمک می‌کند و سلامت و توانایی آن‌ها برای بازسازی را افزایش می‌دهد. فرآیندی که در سطح سلولی شروع می‌شود، باعث واکنش زنجیره‌ای می‌شود که منجر به بهبود سریع‌تر بافت می‌شود.

RLT چه مزایایی دارد؟

درمان با نور قرمز نتایج امیدوارکننده ای را برای هدف قرار دادن مشکلات همه جانبه از جمله ریزش مو، ترمیم عضلات، درد عصبی، مشکلات پوستی، بی خوابی و برخی مشکلات روانی نشان می دهد. در اینجا نحوه کار آن آمده است:

ترمیم عضلات

بسیاری از ما با دردهای عضلانی که بعد از ورزش رخ می دهد آشنا هستیم. این به این دلیل اتفاق می‌افتد که وقتی ماهیچه‌های ما بیشتر از آنچه عادت کرده‌اند کار می‌کنند، ملتهب می‌شوند و باعث درد می‌شوند. معمولاً ۲ تا ۳ روز طول می کشد تا بدن انسان از درد پس از تمرین ترمیم شود، اما با نور قرمز درمانی، بهبودی می تواند بسیار سریعتر انجام شود. قرار گرفتن در معرض نور قرمز قبل یا بعد از تمرین می تواند به شما در جلوگیری از درد عضلانی تاخیری (DOMS) کمک کند. تحقیقات همچنین نشان می دهد که درمان با نور قرمز می تواند نتایج مثبتی بر سطح انرژی عمومی داشته باشد.

بسیاری از ورزشکاران حرفه ای از نور قرمز درمانی استفاده می کنند تا به آنها کمک کند تا با تمرینات ورزشی شدید همراه باشند و به دلیل این خواص سریع تر از رگ به رگ شدن عضلانی بهبود پیدا کنند.

مسکن درد

نشان داده شده است که درمان با نور قرمز به مدیریت و کاهش درد کمک می کند. اغلب، درد ناشی از التهاب است. از آنجایی که درمان نوری توانایی سلول ما را برای بازسازی افزایش می دهد، همچنین به مبارزه با التهاب و کاهش ناراحتی مرتبط کمک می کند. تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که درمان با نور قرمز راهی عالی برای مدیریت درد مزمن عصبی است که اغلب پس از جراحی‌ها یا آسیب‌های خاص باقی می‌ماند.

بهبود پوست

بر اساس داده ها، سالانه بیش از ۵۰ میلیون آمریکایی از آکنه رنج می برند. بسیاری از ما می دانیم که مبارزه با جوش ها و اسکارهای پس از آکنه چقدر می تواند خسته کننده و استرس زا باشد. مطمئناً، داروهای تهاجمی با میزان موفقیت بالا برای مبارزه با باکتری هایی که باعث آکنه می شوند وجود دارد. از سوی دیگر، آنها عوارض جانبی زیادی دارند که ممکن است برای برخی افراد از مزایای آن بیشتر باشد. خوشبختانه، درمان قرمز و مادون قرمز نزدیک می تواند به عنوان یک ابزار عالی برای درمان آکنه باشد. طول موج های سطح پایین نور باعث افزایش گردش سلولی می شود و به ترمیم سد طبیعی پوست و محو شدن جای زخم ها کمک می کند.

بهبود خواب

کم خوابی یک بیماری شایع است که می تواند منجر به مشکلات شدید سلامتی مانند دیابت نوع ۲ و بیماری قلبی شود. این خبر نیست که بسیاری از انواع نور تولید ملاتونین (هورمون خواب) را سرکوب می کنند و در نتیجه الگوهای خواب نامناسبی ایجاد می کنند. با این حال، نور قرمز به روش های مخالف عمل می کند. این قدرت تولید ملاتونین را افزایش می دهد، که آن را به یک درمان مناسب برای کسانی تبدیل می کند که بی خوابی دارند، شیفت های شب کار می کنند یا فقط به دنبال راهی برای بهبود کیفیت خواب هستند.

گرفتگی ریزش مو

اگر ریزش مو دارید، نور قرمز درمانی ممکن است راه حلی باشد. قرار دادن فولیکول ها در معرض نور قرمز متابولیسم آنها را افزایش می دهد. علاوه بر این، فتوتراپی به تولید کلاژن کمک می کند – یکی از پروتئین های ضروری در سیستم ما. افزایش فولیکول ها و افزایش سطح کلاژن باعث رشد مو می شود.

عملکردهای ذهنی پیشرفته

درمان با نور قرمز نتایج مثبتی را بر عملکرد ذهنی نیز نشان می دهد. یک مطالعه اخیر نشان داده است که قرار گرفتن روزانه در معرض نور قرمز می تواند عملکردهای شناختی را در موارد آسیب خفیف مغزی افزایش دهد. این همش نیست. مطالعه آزمایشگاهی در سال ۲۰۱۸ روی موش ها نشان داد که نور قرمز درمانی پتانسیل زیادی برای درمان آلزایمر و زوال عقل دارد. همین تحقیق همچنین این ادعا را تقویت کرد که RLT عمیقاً به بافت نفوذ می کند و سمیت نوری (نوعی حساسیت به نور) را نشان نمی دهد.

از کجا می توان نور قرمز را دریافت کرد؟

اگر می خواهید قدرت درمان با نور قرمز را امتحان کنید، گزینه های زیادی دارید. همین چند سال پیش، دریافت جلسات درمانی فقط در مطب دکتر وجود داشت. امروزه با توجه به اینکه نور قرمز آزمایشات مختلفی را با موفقیت پشت سر گذاشته است، می توان از آن بدون نظارت پزشک استفاده کرد. در واقع، شما می توانید در خانه بروید دستگاه های درمان با نور قرمز که به طور گسترده برای فروش در دسترس هستند. بنابراین اگر زمان کافی برای اختصاص دادن به قرار ملاقات های پزشک ندارید، می توانید از همان مزایای RLT در خانه بهره مند شوید. فقط مطمئن شوید که دستگاه نور درمانی مورد تایید FDA را از یک فروشنده مطمئن خریداری کرده اید.

عوارض جانبی درمان با نور قرمز چیست؟

با همه مطالعات و تجربیات مشتری که مفید هستند، استفاده از نور قرمز درمانی بی خطر به نظر می رسد. با این حال، اگر تصمیم دارید با آن شروع کنید، توصیه می کنیم قبل از آن با پزشک خود مشورت کنید. پزشک می‌تواند به شما بگوید که آیا چراغ قرمز بهترین راه برای رسیدگی به نگرانی‌های شما است یا خیر.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر