استفاده از انواع لوله مانیسمان، گالوانیزه، داربستی و … در فولاد ۱۱۸.


لوله های فولادی به عنوان یک ابزار مهم و مفید در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال از این لوله ها برای انتقال سیالات و آب، روغن و … استفاده می شود. به طور کلی از لوله های فولادی در شرایط مختلفی استفاده می شود. این لوله ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند که از جمله رایج ترین آنها می توان به لوله مانیسمان، لوله گالوانیزه، لوله داربست، لوله آب، لوله گازرسانی، لوله صنعتی و … اشاره کرد. کاربرد هر لوله با دیگری متفاوت است. از آنجایی که از فولاد ساخته شده اند، از کارایی و استحکام لازم بهره می برند. شکل ظاهری این محصولات معمولاً استوانه های بلند با سطح مقطع گرد است. ضخامت، خواص، اندازه و کاربرد آنها با یکدیگر متفاوت است. با ما همراه باشید تا با کاربرد انواع لوله در استیل ۱۱۸ آشنا شوید.

استفاده از لوله مانهایم

یکی از پرکاربردترین انواع لوله های فولادی، لوله های مانیسمان می باشد. این لوله ها به لوله های بدون درز نیز معروف هستند. این لوله به گونه ای تولید شده است که بدنه آن کاملا یکنواخت و بدون درز باشد. در ساخت این لوله از فرآیند جوشکاری استفاده نمی شود. پایه و ساختار آن نیز از فولاد کم کربن ملایم ساخته شده است.

در ساخت لوله مانیسمن از مواد خاصی استفاده شده است که آن را در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم می کند. لوله مانیسمان به دلیل اینکه کاملا یکنواخت است و هیچ درزی در آن وجود ندارد بسیار محکم است. لازم به ذکر است که قیمت لوله مانیسمان نسبت به سایر لوله ها بیشتر است. در موارد مختلف از مراحل مختلف مانیسمان استفاده می شود.

همانطور که گفته شد این لوله ساختاری محکم دارد و در برابر زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد. از این رو کاربردهای فراوانی دارد و در صنایع مختلف کاربرد دارد. از جمله کاربردهای مهم لوله مانیسمان می توان از آن در خطوط فشار قوی، استفاده در خطوط صنایع غذایی و دارویی، استفاده در خطوط هیدرولیک و برای تولید خطوط نفت و گاز استفاده کرد. از طرفی برای نصب کابل های فشار قوی در نیروگاه ها، تامین آب صنعتی و کشاورزی و گرمایش و سرمایش نیز کاربرد دارد. به طور کلی استفاده از این لوله در صنایعی که اتصال آن مشکل است دیده می شود. برای خرید لوله مانیسمان به سایت آهن۱۱۸ مراجعه کنید.

کاربرد لوله قلع

در میان سایر لوله های فلزی، لوله های ساخته شده از روی وجود دارد. این لوله ها به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و آسیب پذیری شناخته شده اند. در ساخت این لوله از فلز روی استفاده شده است. این فلز تمام سطح لوله را می پوشاند و در نتیجه آن را در برابر خوردگی بسیار مقاوم می کند. از طرفی استفاده از این فلز باعث افزایش طول عمر لوله می شود. استفاده از لوله های گالوانیزه در صنایع مختلف به ویژه خطوط آبرسانی بسیار متداول است. گروهی از لوله های گالوانیزه بر اساس جنس و نوع لوله شامل آهن و فولاد می باشد.

در مقایسه کلی لوله های گالوانیزه با سایر لوله ها می توان گفت که مقاومت آنها بالاست. بنابراین می توان از این محصول در مناطقی که احتمال آسیب دیدگی بالایی وجود دارد استفاده کرد. لازم به ذکر است که به دلیل فلز روی روی آن، عمر این لوله از ۵۰ سال فراتر می رود، ساختار کامپوزیتی این لوله باعث می شود که مقاومت آن در برابر ضربه بسیار بالا باشد.

یکی از خصوصیات این لوله که در واقع مشکل آن است این است که در هنگام نصب رنگ شفافی دارد اما به مرور زمان به دلیل نزدیک بودن به وضعیت آسمان تغییر رنگ داده و تبدیل به ابر می شود. اما این لوله ها را می توان به عنوان لوله های راحت و سازگار با محیط زیست مورد استفاده مجدد قرار داد و بازیافت کرد.

کاربرد اصلی لوله قلع انتقال آب و گاز است. این لوله ها اغلب در ساخت و ساز و تامین آب مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع این موضوع تنها مربوط به آب نیست، برای انتقال گاز نیز استفاده می شود. از این لوله برای آبیاری و همچنین گیاهان دارویی نیز استفاده می شود.

استفاده از لوله داربست

از دیگر لوله های فولادی فروخته شده در Ahan118 لوله های داربستی می باشد. لوله های داربست بر خلاف لوله های دیگر برای انتقال مایعات استفاده نمی شوند. این لوله به عنوان کانتینر در ساخت و ساز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی لوله های داربست از چوب یا فلز ساخته می شوند. با استفاده از لوله داربست می توان به راحتی به نقاط صعب العبور ساختمان دسترسی داشت. از این لوله برای قرار دادن کارگران یا مصالح در حین ساخت استفاده می شود. از نظر وزن به دو گروه سبک و سنگین تقسیم می شوند. لوله های داربست سنگین مقاومت و استحکام بیشتری دارند. بنابراین قیمت بالایی دارند.

لوله های داربست اغلب به طور گسترده در ساخت و ساز ساختمان استفاده می شود. اما استفاده از لوله داربست مربوط به ساخت یک ساختمان مقاوم و همچنین ایجاد پشتیبان برای کمک به نگهداری و ساخت پروژه های ساختمانی مانند پل ها، استفاده از آنها به عنوان برج مراقبت و غیره می باشد.

نمایندگی معتبر آهن ۱۱۸ انواع محصولات فولادی، انواع لوله، پروفیل، تیرآهن، ورق، میلگرد و … را با مناسب ترین قیمت و کیفیت تضمینی به فروش می رساند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما با شماره ۰۲۱۵۴۴۷۳ تماس حاصل فرمایید.