استقلال به تیم نمی آید و ۱۰ مهدی قیدی/ اتوبان سپاهان چپ و راست!


سرمربی سابق استقلال به شدت از خریدهای تابستانی این باشگاه انتقاد کرد و گفت: متأسفانه خریدهای انجام شده در فصل نقل و انتقالات به گونه ای بود که بازی تیم استقلال ناقص است و چیزهایی وجود دارد که «چند تایی از آنها کم است.

سرمربی سابق استقلال به شدت از خریدهای تابستانی این باشگاه انتقاد کرد و گفت: متأسفانه خریدهای انجام شده در فصل نقل و انتقالات به گونه ای بود که بازی تیم استقلال ناقص است و چیزهایی وجود دارد که «چند تایی از آنها کم است.

صادق ورمزیار بازیکن و مدیر سابق تیم استقلال در گفت وگو با خبرورزشی درباره دیدار استقلال مقابل سپاهان صحبت کرد.

به نظرت شکست هفته اول استقلال چه پیامدهایی برای این تیم دارد؟

طبیعی است که در ابتدای مسابقات، پیروزی تاثیر مثبتی روی تیم داشته باشد. اما این بازی برای استقلال و شروع مربی جدیدش خوب نبود. این تیم حداقل نباید در این بازی می باخت، من هم معتقدم که می بردند اما مشکلاتی که در استقلال دیده شد مانع از پیروزی این تیم شد.

در مورد مسائل استقلال دقیق تر هستید؟

متأسفانه می بینیم که استقلالی ها در پست های مختلف به خصوص در خط حمله بازیکنانی را به صورت ناهماهنگ خریداری کردند.

به نظر شما این ایرادی دارد؟

هیچ مشکلی با آن وجود دارد. استقلال می تواند ۱۰ تا دیگر داشته باشد. اما اگر ۱۰ مهدی قائدی داشته باشید ولی پشت سر آنها مجتبی جباری یا علی کریمی نباشد، آن ده مهدی قائدی به درد نمی خورد. یا مثلاً اگر ۱۰ لیونل مسی دارید اما یکی از ژاوی یا اینیستا در تیم شما نیست، آن ده لیونل مسی کمکی نمی کند. چون اینها برای دیگران لازم است.

آیا استقلال به هافبک نیاز دارد؟

استقلال در پست های زیادی به بازیکنان نیاز دارد. متاسفانه خرید در حین انتقال به هیچ وجه حرفه ای نبوده و مشخص نیست چه کسی با چه اطلاعاتی و بر چه اساسی این بازیکن را خریده است.

آیا می توانید مثال دیگری از هزینه ای که استقلال باید انجام می داد را بیان کنید؟

آره! استقلال دفاع استادیوم خاصی ندارد. کسانی که امروز در استقلال به عنوان مدافع میانی بازی می کنند، تجربه این کار را ندارند. چاسمی و سیلوا هر دو مدافع میانی نیستند. چشمی داشت عقب می رفت که سرش نزدیک بود به تور دروازه برخورد کند. سیلوا در حال حرکت بود که محمد علینژاد ۵ بار توپ را از او دور کرد و رفت! یکی از آنها منجر به گل شد. اینها شخصیت هایی نیستند که در این منطقه بازی می کنند. سیلوا باید سرش را بالا نگه دارد. نمونه های دیگری نیز وجود دارد.

کدام مثال

بدون صالح حردانی دفاع درستی نداریم. چرا در این پست از میرزایی رهبر استفاده شده است؟ این چه نوع بستنی بود؟ یاماگا یک وینگر نیست. او با سیستم ۲-۵-۳ کنار گستد ایستاد و با هم کار کردند و گل زدند در حالی که یمگاه اصلا وینگر نیست.

چپ چطور؟ سلمانی و جلالی کجا بودند؟

آره! سلمانی و جلالی با هم پیستون چپ را نمی سازند. از طرفی میرزایی و یاماگا دقیقاً همین وضعیت را داشتند. به همین دلیل جاده چپ و راست استقلال برای سربازان باز بود و آنجا اتوبان کردند.

این مشکلات از کجا می آید؟

از تیم اختتامیه کادر مدیریت استقلال. وقتی مدیریت یک گروه را برای استقلال تعطیل می کند، این اتفاق می افتد. کار یک مدیر مدیریت است نه تعطیلی تیم! اگر چنین است، آنها باید تیم را هدایت کنند. در واقع چیزی که من می گویم از سر دلسوزی است وگرنه این نتایج ادامه پیدا نمی کند اما کار با این شرایط برای استقلال سخت است.

چطور

حتی اگر بهترین ماشین دنیا را داشته باشید، بدون چهار چرخ زیر آن کار نمی کند. حتی بهترین هواپیمای دنیا هم بدون سوخت پرواز نمی کند. همه اینها مانند تکه هایی از یک پازل هستند که مکمل یکدیگر هستند. بازی استقلال گروهی بی نقص نیست. من نگران این هستم که تا زمانی که ساپینتو بخواهد بازیکنانی را در سبک های مختلف قرار دهد و به آنها آموزش دهد که چگونه در چه پستی بازی کنند تا فاصله بازیکنانی که خریداری نشده اند را کاهش دهد، امتیازهای زیادی از دست می رود و در نهایت استقلال شانس قهرمانی در رقابت ها را خواهد داشت. .از دست دادن