استقلال سرمربی سپاهان شد (تصویر)


سرانجام مورایس پس از مشقت فراوان در سال بیست و دوم هدایت تیم طلای اصفهان را بر عهده گرفت.

سرانجام مورایس پس از مشقت فراوان در سال بیست و دوم هدایت تیم طلای اصفهان را بر عهده گرفت.

به گزارش “ورزش سه”، پس از اعلام محرم نویدکیا مبنی بر اینکه به دلیل مشکلات خانوادگی و ترس از نتیجه نگرفتن نمی تواند برای سومین سال سرمربیگری این تیم را ادامه دهد، مسئولان سپاهان به دنبال راه حل برای دیگران و در درجه اول نام فلیکس ماگات بودند. ذکر شد. در نهایت سرمربی آلمانی کار خود را در ایران متوقف کرد تا مسئولان سپاهان به دنبال گزینه های دیگری باشند که مذاکره با آنها را آغاز کرده بودند.

ژوزه مورایس بعد از ماگات یکی دیگر از گزینه های جدی سپاهان بود که هفته گذشته سفری دو روزه به ایران داشت و از تمامی سرویس های گروه سپاهان بازدید کرد و با شرایط قرارداد با افسران این گروه موافقت کرد اما در شرایط پیش آمده که افسرش در آن حضور داشت. به عنوان سرمربی سپاهان باید زودتر تصمیم گیری شود. بالاخره این مربی باتجربه چند روز پس از بازگشت از اصفهان به پرتغال و به فکر حضور در ایران و پذیرش این چالش جدید، مال خودش بود. سپاهان قاطعانه جواب داد.

سپاهان در گذشته با امیر قلعه نویی و محرم نویدکیا در لیگ های هجدهم و بیستم تنها یک قدم تا چهار بار قهرمانی در این رقابت ها فاصله دارد و حالا مورایس که در مدال طلای اصفهان پیشتاز شده است، پیش از این هم قهرمان شده است. یک ماموریت بسیار دشوار؛ چرا که هواداران این تیم فقط به رقابت فکر می کنند و کسب عنوان اول رضایت آنها را جلب می کند.

باشگاه سپاهان نیز پس از بررسی شروع بیش از ۱۴۳ مربی و برگزاری ویدئو کنفرانس آنلاین با ۲۳ مربی در سراسر جهان، انتخاب خوزه مورایس را اعلام کرد.

استقلال سرمربی سپاهان شد (تصویر)

در سال های اخیر مربیانی چون استانکو پوکلیپوویچ کرواسی، ادسون تاوارس برزیلی، لوکا بوناچیچ کروات، ویرا برزیلی و فیرات آلمانی به عنوان سرمربی در سپاهان حضور داشتند. در واقع استیماچ و کرانچار آخرین مربیان خارجی سپاهان هستند که نتایج خوبی کسب نکرده اند و حالا پس از عهدنامه هفدهم که هدایت آن بر عهده کرانچار بود، هدایت سپاهان نیز با سرمربی خارجی اصفهانی خواهد بود.

مورایس که زمان زیادی برای بازی ندارد، در ۹۰ سال اخیر به عنوان سرمربی تیم دوم بنفیکا کار خود را آغاز کرده و در ۲۰ سال گذشته فرصت بازی در کشورهای مختلف مانند آلمان را داشته است. انگلستان، ایتالیا، اسپانیا، یونان، ترکیه، تونس. در یونان، سوئد، عربستان سعودی و کره جنوبی یافت می شود. جالب اینجاست که این مربی که تجربه زیادی به عنوان مربی و کمک مربی در کشورهای مختلف به خصوص ژوزه مورینیو دارد، توانسته در مسابقات الهلال عربستان و چونبوک موتورز کره جنوبی قهرمان شود که این لذت به سپاهان می رسد. طرفداران امیدواری با این مربی به ششمین تورنمنت تاریخ لیگ برتر برسد.

در حال حاضر سپاهان با تقسیم چهار بازیکن کلیدی خود مواجه است و نیاز به خرید در بسیاری از محوطه های ورزشگاه دارد.