“استقلال و استقلال” قبل از توافق نهایی


با وجود شایعاتی مبنی بر اینکه آندره استراماچونی یکی از گزینه های تمرینی استقلال است، این تیم همچنان در حال مذاکره با سرمربی ایرانی است.

به گزارش مهر، اعلام استعفای فرهاد مجیدی از سرمربیگری تیم فوتبال استقلال کافی بود تا در مورد تعیین جانشین وی آگاهی بیشتری پیدا کند. موضوع پس از تایید جدایی مجیدی از سوی باشگاه استقلال ادامه دارد و به نظر می رسد انتخابات نهایی و معارفه قانونی جانشین مجیدی ادامه داشته باشد.

یکی از نام هایی که به جای مجیدی ذکر شد آندره استراماچونی، سرمربی ایتالیایی است که در سال ۲۰۰۹ هدایت آبی ها را برعهده داشت. اگرچه استراماچونی در آن زمان شروع خوبی در استقلال نداشت، اما به تدریج جدا شد و استقلال را به یکی از هجومی ترین و تاثیرگذارترین تیم های تاریخ تبدیل کرد. لیگ برتر، آبی ها را به بالای جدول رساند.

پروژه استراماچونی در استقلال اما زمانی ماندگار شد که سرمربی سابق اینترمیلان در نیم فصل استقلال را ترک کرد و ایران را ترک کرد. نظم و انضباط مثال زدنی استراماچونی، کیفیت بالای تکنولوژی استقلال در زمان خودش و همچنین ایده های خوب این مربی در ذهن هواداران استقلال، خیلی زود نام او را به عنوان اولین جانشین فرهاد مجیدی، نیمکت نشین کرد.

این موضوع در زمانی مطرح می‌شود که استراماچونی پیش از این درگیر اختلاف با دادگاه عالی ورزش (CAS) شده است، حتی پس از اینکه او برای دریافت اولین گزارش‌هایش از استقلال درخواست داد.

به گزارش مهر، نشان می دهد با وجود ظاهر شدن سرمربی سابق اینترمیلان، باشگاه استقلال هیچ برنامه ای برای جذب او ندارد. این ابتدا مربوط به دعوای علنی دادگاه عالی و سپس مسائل مالی است که به نظر می رسد هزینه مربی را با هزینه بسیار بالاتری جبران می کند.

فدریکو پاستورلو، مدیر برنامه های استراماچونی در پاسخ به اینکه یکی از مربیان ایتالیایی گفته می تواند از امروز به میادین بازگردد، به طور غیرمستقیم تکذیب کرد: «ما هنوز با استقلالی که در دادگاه هستیم، در دادگاه هستیم.

از سوی دیگر استقلالی ها در حال رایزنی برای انتخاب سرمربی جدید با مربی ایرانی هستند و اگر مشکلی پیش نیاید این گزینه داخلی جایگزین مجیدی می شود. این مربی کسی نیست جز جواد نکونام که در سال های اخیر کارنامه موفقی در فوتبال ایران از خود به جای گذاشته است.

نکونام با صعود به لیگ برتر با تیم نساجی دو جایزه نیز به نام فولاد خوزستان کسب کرده است. یک بازی در جام حذفی و یک بازی در سوپرجام ایران. جدای از آن، فولاد با نکونام در لیگ قهرمانان آسیا هم می درخشد و تنها نماینده ایران در بازی شانزدهم خواهد بود.

رابطه خوب نکونام با مصطفی آجورلو، مدیرعامل فعلی استقلال نیز از دیگر عواملی است که طرفین را به بحث و بررسی مسائل جزئی و به توافق رسانده است. اگر مشکلی پیش نیاید جواد نکونام که در استقلال هم بازی کرده این بار به عنوان سرمربی به تیم اولش برمی گردد و هدفش دفاع از عنوان قهرمانی آبی ها خواهد بود.