استودیوی مراقبت Google Conditions را اعلام کرد، ابزاری که از هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کندگوگل به کار خود در فضای EHR ادامه می دهد و ابزار جدیدی به نام Conditions با پشتوانه هوش مصنوعی است که هدف آن ارائه دیدی جامع به پزشکان از بیمار است. ویژگی جدید بخشی از گوگل خواهد بود استودیوی مراقبت، معاون آن، پل مورت، این هفته در ViVE اعلام کرد، ابزار جستجوی مواجهه با پزشک که به سازماندهی سوابق پزشکی بیماران کمک می کند.

مورت توضیح داد که ویژگی اصلی Care Studio زمانی برای پزشکان مفید است که بدانند در پرونده پزشکی به دنبال چه هستند. در همین حال، شرایط می‌توانند به دریافت مهم‌ترین اطلاعات قبل از جستجو در دست پزشک کمک کنند.

“گاهی اوقات نمی دانید به دنبال چه چیزی می گردید. در لحظات کلیدی در طول پذیرش و زمانی که می خواهید بیمار را ببینید که قبلاً هرگز ندیده اید، شاید برای مدت طولانی او را ندیده باشید، پزشک واقعاً می خواهد درک جامع تری از آنچه در این بیمار می گذرد به دست آورد.

این فناوری می‌تواند خلاصه‌ای از وضعیت پزشکی بیماران را با حادترین شرایط ذکر شده در بالا ایجاد کند. شرایط همچنین می تواند یادداشت های پزشک را برجسته کند تا به زمینه سازی اطلاعات کمک کند.

پزشکان می توانند روی هر شرایطی که فهرست شده است کلیک کنند و اطلاعات مربوط به مراقبت و معیارهای بیمار را دریافت کنند. مورت دیابت را مثال زد. اگر یک پزشک روی آن وضعیت کلیک کند، ممکن است اطلاعاتی در مورد سطح A1C بیمار، داروی متفورمین و قرار ملاقات های پزشکی مربوطه دریافت کند.

همچنین می‌تواند هرگونه اطلاعات گمشده را شناسایی کند، مانند اینکه آیا بیمار مبتلا به دیابت معاینه رتینوپاتی دیابتی را از دست داده است.

“ویژگی “شرایط” با درک الگوریتمی مفاهیم پزشکی از یادداشت هایی که ممکن است در جملات ناقص، مختصر یا با کلمات فراموش شده نوشته شوند کار می کند. ما از پیشرفت های گوگل در هوش مصنوعی در زمینه ای به نام پردازش زبان طبیعی (NLP) برای درک زمینه واقعی استفاده می کنیم. شرایط ذکر شده است و این مفاهیم را به واژگانی از ده ها هزار وضعیت پزشکی ترسیم می کند.” پست وبلاگی که فناوری را اعلام می کند.

چرا مهم است

قابلیت استفاده از EHR یک چالش بزرگ در مراقبت های بهداشتی برای بیش از یک دهه بوده است. در واقع، یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ از کلینیک مایو فقدان قابلیت استفاده EHR را با فرسودگی شغلی مرتبط دانست. گوگل این فناوری جدید را به عنوان راهی برای ارائه آسانتر اطلاعات مفید ارائه می کند.

مورت در این وبلاگ نوشت: “داده های مراقبت های بهداشتی به روش های متعددی ساختار یافته اند و سازماندهی آن را دشوار می کند.” یادداشت‌های بالینی ممکن است متفاوت نوشته شده و در سیستم‌های مختلف ذخیره شوند. یادداشت‌های بالینی همچنین بر اساس اینکه محتوا برای تصمیم‌گیری بالینی، صدور صورت‌حساب یا استفاده‌های قانونی باشد، متفاوت است.

علاوه بر این، وقتی نوبت به نوشتن یادداشت‌ها می‌رسد، پزشکان بسته به ترجیح شخصی خود، سیستم بهداشتی که در آن عضویت دارند، منطقه‌شان و سایر عوامل از اختصارات یا کلمات اختصاری مختلفی استفاده می‌کنند. همه این‌ها ترکیب داده‌های بالینی را دشوار کرده است. تا به حال.”

روند بزرگتر

در فوریه ۲۰۲۱، گوگل Care Studio را راه اندازی کرد. قبل از راه‌اندازی رسمی، گزارش‌های خبری منتشر شد مبنی بر اینکه این شرکت از سال ۲۰۱۸ با سازمان مراقبت‌های بهداشتی Ascension بر روی یک ابتکار “محرمانه” به نام Project Nightingale که شامل داده‌های بیماران است، کار می‌کرد. این همکاری باعث ایجاد نگرانی در مورد حفظ حریم خصوصی در بین بیماران، پزشکان و قانونگذاران شد.

در سال ۲۰۲۱، این شرکت از یک نسخه موبایل جدید Care Studio. مورت گفت این روش جدید به پزشکان کمک می کند تا بیمار را بررسی کنند یا به اطلاعات بیمار در حال حرکت دسترسی پیدا کنند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر