22
مهر

اسرائیل می گوید بدن این سرباز در تصادف خودرو فلسطینی زخمی شده استایروسلم (AP) – یک راننده فلسطینی روز پنجشنبه به یکی از نیروهای پلیس مرزی رژیم صهیونیستی در یک ایست بازرسی مهم در شمال قدس حمله کرد و مجروح شد.

آنها گفتند مأموران به سمت خودرو شلیک کردند که باعث سقوط آن به دیوار شد و مظنون را که 22 ساله بود از شهر قالقیلیه در کرانه باختری دستگیر کردند. پلیس اعلام کرد که این حمله یک خودرو سواری بوده است.

پلیس مرزی سازه های غیر مجاز را در نزدیکی ایست بازرسی قلندیه ، در بزرگراه بین شهر رام الله کرانه باختری ، جایی که مقر تشکیلات خودگردان فلسطین در آن قرار دارد و قدس حذف کرد.

چند دهه پیش دهها کارخانه نفت فلسطینی با چاقو مورد حمله قرار گرفتند ، اما فلسطینی ها و گروه های حقوق بشری می گویند برخی از این اتهامات تصادفات رانندگی بوده و اسرائیل را متهم به استفاده بیش از حد از نیرو می کنند.

در مورد دیگری ، پناهندگان یهودی چهارشنبه گذشته به یک افسر اسرائیلی و یک سرباز در یک پمپ در نزدیکی اردوگاه شهرک سازی کرانه باختری حمله کردند و سرانجام این حمله توسط نیروهای اسرائیلی و فلسطینی انجام شد.

ارتش گفت که این دو سرباز تحت درمان محلی قرار گرفتند ، اما توضیح بیشتری نداد. وی از گفتن کسی در این حمله خودداری کرد و از پلیس س questionsالاتی پرسید که فوراً به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

پناهندگان اخیر در واکنش به تلاش های ادعایی مقامات اسرائیلی برای محدود کردن گسترش شهرک سازی ، با ارتش اسرائیل درگیر شده و اموال فلسطینیان را در حملاتی که “پرهزینه” نامیده می شود ، تخریب کردند.

در اواخر ماه گذشته ، ده ها پناهنده یهودی به روستای کوچک فلسطینی در کرانه باختری حمله کردند و خانه ها و اتومبیل ها را ویران کردند و یک پسر چهار ساله را زخمی کردند. این عکس سربازان اسرائیلی را نشان می دهد که در بین مهاجران ایستاده اند و ظاهرا هیچ کاری برای جلوگیری از آنها انجام نمی دهند.

تقریباً 500000 مهاجر اسرائیلی در کرانه باختری در شهرک های دارای مجوز زندگی می کنند که شبیه شهرهای کوچک و روستاهای اطراف است ، اما شهرک نشینان رادیکال دهها پست پستی تاسیس کرده اند که حتی طبق قوانین اسرائیل نیز قانونی نیستند. فلسطینی ها و بسیاری از جامعه بین المللی همه شهرک سازی ها را غیرقانونی و مانعی برای راه حل دو کشوری درگیری می دانند.

ژنرال آویو کوهاوی ، رئیس ستاد ارتش ، حملات اخیر پناهجویان را محکوم کرد و گفت: “رفتار سربازان ارتش اسرائیل در” جنبه مدنی و مستلزم اجرای سریع همه قوانین “.

بیش از 2.5 میلیون فلسطینی در کرانه باختری تحت اشغال تحت حکومت نظامی اسرائیل زندگی می کنند ، و تشکیلات خودگردان در شهرها و شهرها دارای محدودیت خودمختاری است. مهاجران دارای تابعیت اسرائیلی هستند و تابع سیستم عدالت مدنی اسرائیل هستند.