اسفاری: دولت می توانست مذاکرات بهتری را تسهیل کند – پایگاه خبری مدارا


بر اساس گزارش ها وب سایت استقامت نیوز ییک سال از انتخابات سید ابراهیم رئیسی و حدود ۱۰ ماه از آغاز به کار رژیم سیزدهم می گذرد.سیزده دستگاه دیپلماسی.

محمدحسن آصفری، نماینده مجلس و تحلیلگر سیاست خارجی درباره اجرای ابزار دولت سیزدهم به خبرنگار فردا می گوید: محقق نشده است، اما به هر حال دولت چه کسانی توانسته است اقدام مثبتی انجام دهد. از جمله اینکه در دولت سیزدهم ارتباطات منطقه ای گسترش یافت و دولت توانست با کشورهای همسایه روابط خوبی برقرار کند. این چیزی است که ما در دولت قبل ندیده بودیم و دولت دوازدهم و دوازدهم توجه زیادی به غرب داشتند و هیچ ایده ای برای ارتباط با مردم غرب نداشتند.

وی ادامه داد: دولت کنونی در شرق آسیا نیز خوب عمل کرده است و عضویت ایران در توافقنامه شانگهای یک دستاورد بزرگ یا پایان یک توافق راهبردی بلندمدت بوده است که بسیار مهم است.

این کارشناس سیاست خارجی همچنین گفت: متأسفانه دولت قبل با برجام به همه چیز گره خورده بود و به یاد داریم که رئیس جمهور وقت می گفت مردم را بنوشید به برجام وابسته هستند، گفت: دولت فعلی این ایده را رها کرده و هنوز به تعهدات خود عمل نکرده است. اقتصاد محلی به برجام».

آسفاری در پایان گفت: البته باید گفت که عملکرد منابع دیپلماتیک در مذاکرات بهتر بود و شاهد مذاکرات قوی تری بودیم. وی افزود: به نظر می‌رسد دولت برنامه مناسبی برای مذاکره نداشت و درک این موضوع که جاه‌طلبی‌های غرب نسبت به آمریکا مشکلات زیادی را در روند نتیجه‌گیری مذاکرات ایجاد کرد، اما در عین حال آرزو می‌کنیم که بهتر پیش می‌رفتیم. “