اصولگرایان با ارشاد مخالفت می کنند؟ – پایگاه خبری استقامت


بر اساس گزارش ها دکه روزنامه فروشی مدارا; هفته گذشته همزمان با انتشار گزارشی مبنی بر اختلاف افسر گشت ارشاد با مبارز سابق تیم ملی بوکس کشورمان، ویدئویی به نام رضا مرادخانی در کنار همسر و فرزند ۱۰ ماهه اش مریم در شبکه های اجتماعی منتشر شد. عارفی، نهم اردیبهشت در پارک پردیسان تهران کشته شدند. در حال قدم زدن در پارک بودند که راهنما به همسر رضا مرادخانی یاد حجاب داد و ماجرا با تیراندازی راهنما به پایان رسید.

طبیعی بود که پس از این اتفاقات، رسانه ها با انتقاد از عملکرد راهنمای گشت زن و شوهر از دولت، فعالان حقوق زنان و فعالان مدنی انتقاد کردند. اما این بار اتفاق جدیدی افتاد و برخی از اصولگرایان از نحوه نظارت بر مسیر خود انتقاد کردند.

پیروان عموماً دو راهبرد در زمینه حجاب دارند. گروهی از افراد دارای فرصت در این سازمان معتقدند که موضوع حجاب را نباید ساده گرفت و ناگهان با اعطای آزادی اجتماعی ممکن است همچنان از آزادی سیاسی غفلت شود. نمونه ای از رفتاری که گروه دیگر اما همچنان بر اجرای دقیق قوانینی که ملزم به پخش آن است اصرار دارند و با گروه اول موافق نیستند.

انصراف از حق ثبت اختراع به منظور ایجاد هزینه برای دولت هیچ تفاوتی با سیاست عربستان مبنی بر اعطای آزادی ملی در این کشور ندارد. ترجمه ای که گروه اصولگرای عملگرا آن را انتخابی جدی می دانند. حتی روزنامه رسالت روز سه شنبه سرمقاله خود را در این باره نوشت و نوشت: در شرایط کنونی شرایط به قدری تغییر کرده که ناظران موفقیت خود را به کلی از دست داده اند. خطر را افزایش دهید. به روشی اشتباه و به صورت کاریکاتور انجام می شود.

در واقع مدیرمسئول روزنامه رسالت به صراحت به جذب بی حجابان اشاره می کند و می نویسد: این فاش شد! این در مورد حجاب است! پس از کی میخوای محافظت کنی؟! این دختر کم حجاب دختر من است که دختر ما و شما … صدیقی این هفته در دیدار با مغازه ها در بحث بهداشتی با حجاب گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر طرحی تدوین کرد و شروع به الزام دولت برای ارتقای امنیت کارکنان کرد و در این مورد جلسات متعددی با وزرا برگزار شد و طرح به رئیس جمهور ارائه شد که پس از بررسی به سازمان ها ابلاغ شد که همه سازمان ها باید استاندارد را ارتقا دهند. از نظافت و حجاب در پشت ادارات به یکی از ارکان مهم جامعه یعنی مغازه ها و تشکل های مردمی می رسیم و در این راستا به شما دوستان عزیز پیشنهاد می کنیم که ما را در زنده نگه داشتن این فرمان الهی یاری و حفظ کنید.

دانشگاه شریف هفته گذشته نیز تصمیم به شکاف درهای دانشگاه گرفت که با انتقاد شدید تشکل های دانشجویی محتاط و مستقل مواجه شد. اما به نظر می رسد که در روزهای بحران اقتصادی، فکر افزایش لیبرالیسم سوسیال در حال قوت گرفتن است و شاید آنچه که شورشیان جرات اعلام آن را نداشتند در مجلس و تاریخ محقق شود.