اعتراف تلخ یک جانباز: وضعیت جسمانی من شرم آور استروی کین بازیکن سابق منچستریونایتد فاش کرد که سطح آمادگی جسمانی او از زمان بازنشستگی از فوتبال در سال ۲۰۰۶ به طرز شرم آوری کاهش یافته است.

این بازیکن ۵۱ ساله مدعی شد که آمادگی جسمانی ضعیف او را از شرکت در بازی افسانه های یونایتد در کنار هم تیمی های سابق گری نویل و دیوید بکهام در برابر تیم هایی مانند لیورپول و بایرن مونیخ باز داشته است. کین که چندین سال در دوران طلایی منچستریونایتد کاپیتان بود، اضافه کرد که مشکلات مصدومیتی در طول زندگی‌اش دویدن را برای او دشوار کرده است و او برای همگام شدن با سرعت بازی مشکل دارد.

سرمربی سابق یونایتد گفت: من آماده نیستم. از بس دور است. وضعیت جسمانی من واقعاً خجالت آور است. فقط به این دلیل که اضافه وزن ندارم به این معنی نیست که تناسب اندام دارم. من نمی توانم بدوم و این خیلی بد است. منظورم این است که در چند سال گذشته چند بار دعوت شده‌ام تا بازی‌های کهنه‌سربازان، اسطوره‌ها یا هر چیزی که می‌خواهید نامشان را بگذارید، انجام دهم، اما هرگز نرفتم، زیرا برایم سخت بود که زمین بخورم. عوامل خطر من خیلی زیاد است.»

بازیکن مشهور جمهوری ایرلند ۱۳ سال پر از جام را در اولدترافورد سپری کرد و ۴۶۸ بازی انجام داد و ۵۰ گل برای شیاطین سرخ به ثمر رساند. شکی نیست که کین یکی از موفق ترین فوتبالیست های تیم انگلیس بود.