افزایش مزاحمت های دندانی در اطفال – وبلاگ Credihealth


دندانپزشکی حرفه ای است که نجات بیمار غرق شده و همچنین درمان مجدد است. مردم در سراسر جهان دندانپزشکی را به عنوان حرفه ای برای رفاه بشر دنبال می کنند.

مشکلات دندانی در بزرگسالان بسیار شناخته شده است، اما این مسائل در کودکان چندان رایج نیست. اگر فرزند شما به کلینیک دندانپزشکی مراجعه می کند، این می تواند یک مسئله بسیار مهم برای شما باشد. دکتر گوتیهیکی از باتجربه ترین دندانپزشکان دنیا به حقایق زیر رسیده است.

نحوه پرورش مشکلات دندانی در کودکان:

دوران کودکی زمانی از زندگی است که در آن احساس راحتی می کنید، به خصوص مسائل مربوط به سلامت دهان و دندان در این مرحله نادر است. کودک فقط در صورتی می تواند دچار مشکل دندان شود که شیرینی زیاد بخورد.

یکی از مهم‌ترین نکات برای رسیدگی به سلامت دندان‌های کودکان، کنترل عادت‌های نابه‌موقع آنها در خوردن شیرینی است. شیرینی ها یکی از دلایل اصلی ایجاد مشکلات دندانی برای افراد غیر بالغ هستند.

کودکان عادات آشکاری در خوردن محصولاتی دارند که شامل مقدار زیادی لاکتوز، ملاس و سایر مواد میلی‌فلوان است. با توجه به این عادت گسترده کودکان، مشکلات دندانی در کودکان به میزان قابل توجهی در حال افزایش است.

بهترین راه برای جلوگیری از آسیب دندان های کودکان:

با توجه به تحقیقات اخیر که توسط متخصصان بهداشت جهانی جامعه بررسی شده است، به این نتیجه رسیده است که سلامت دندان ما به شدت به مسواک زدن روزانه ما بستگی دارد.

این یکی از دلایل اصلی است که همه دندانپزشکان به شدت توصیه می کنند دندان های خود را بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنید. به دلیل عادت به تمیز کردن دندان ها در فواصل منظم، پلاک برای مدت طولانی باقی نمی ماند و باعث ایجاد باکتری های بدخیم می شود.

برای کودکان زیر ۱۰ سال، مسواک زدن بعد از هر وعده غذایی بسیار دشوار است. به دلیل عدم توجه و سهل انگاری، ممکن است مسائل بسیار بحرانی رخ دهد. والدین مسئولیت بیشتری دارند تا آنها را مجبور به پیروی از روال سخت مسواک زدن مداوم کنند.

آمدن دندان های جدید در دهان فرزند عزیز شما:

مراحل اولیه رشد دندان در دهان کودک دوره بسیار حساسی از زندگی است. به خصوص برای والدین، مراقبت از فرزندان در زمان مناسب بسیار مهم است.

معمولاً دندان ها بین سنین ۶ تا ۱۲ سالگی شروع به رشد می کنند. در این دوره محتاطانه، باید از کودک خود در اوج مراقبت کنید. زیرا در طول فرآیند رشد دندان ها ممکن است لثه آنها احساس درد کند.

در این مرحله باید دندان‌های آن‌ها را با یک انگشت تمیز با مالیدن آن‌ها تسکین دهید یا ممکن است پارچه مرطوب تمیز را روی آن‌ها بمالید تا آرام و آرام شوند. این زمانی است که اکثر والدین بی توجه هستند که منجر به آسیب های شدید دندان می شود.

کل این روند رشد دندان ها یک معضل پزشکی است. دندان ها از ۶ شروع به رویش می کنند و تا ۲۱ سالگی ادامه می یابد. بزرگسالان ۲۸ دندان دارند که ۳۲ دندان شامل دندان عقل می شود.

آیا جلوگیری از ایجاد پلاک در مراحل ابتدایی حیاتی است؟

پلاک ویروسی ترین دلیل برای از بین بردن سلامت دندان شماست. اثر بدخیم بین دندان های شما و چندین اسید متورم ایجاد می کند، به ویژه برای کودکان مخرب تر است.

مسواک زدن در فواصل منظم باعث می شود پلاک های ترسناکی را که باعث می شود اسیدهای مختلف در داخل دهان ما مبارزه کنند دور بیندازیم.

خط پایین:

کودکان باید برای تمرین عادات روزانه مسواک زدن و غرغره کردن، به ویژه پس از بیدار شدن و خوابیدن، سخت تمرین کنند. برای جلوگیری از هر گونه مشکل شدید در مراحل اولیه زندگی فرزندانتان باید تمام عادات سالم را رعایت کنند.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر