#افسانه ها و حقایق درباره درمان ناباروری را بدانید – بلاگ Credihealth


در یک مطالعه در سال ۲۰۱۸، مشخص شد که بیش از ۱۰٪ -۱۴٪ از زوج های هندی ناباروری را تجربه می کنند. توانایی باردار نشدن یا حامله نشدن اما سقط جنین می تواند بسیار سخت و دلخراش باشد. بیش از ۲۷.۵ میلیون زوجی که از ناباروری در تلاش برای باردار شدن هستند. درک این نکته مهم است که این موضوع مختص زنان نیست. ناباروری که بر اساس جنسیت خاص نیست، افراد بیشتری از جمعیت شهری را تحت تاثیر قرار می دهد و معمولاً در بین افرادی که چاق هستند یا از فشار خون بالا یا دیابت رنج می برند دیده می شود.

پس از یک سال تلاش، برای شناسایی مشکل و درک بهترین درمان های ناباروری، باید به پزشک مراجعه کرد. این درمان ها عبارتند از تلقیح داخل رحمی، داروهای باروری و تزریق هورمون، درمان باروری به کمک ناباروری که شامل لقاح آزمایشگاهی- انتقال جنین، انتقال گامت به داخل فالوپ، انتقال زیگوت به داخل فالوپ و انتقال جنین منجمد می شود. متخصصان IVF در هند را می توان در وب سایت هایی مانند [highlight color=”yellow”]cridihealth.com[/highlight].

یک زوج باید از هرگونه افسانه یا تردیدی که در مورد این درمان های ناباروری دارند دوری کنند. راحت بودن و اعتماد به متخصص ناباروری و بیمارستان برای نتیجه مثبت این فرآیند مهم است. در زیر به برخی از افسانه ها و حقایق در مورد درمان های ناباروری می پردازیم.

افسانه ۱: درمان ناباروری فقط زنان را شامل می شود

یکی با درمان های کمک باروری که برای زنان در دسترس است بیشتر آشنا است. اما گزینه هایی مانند ICSI، IMSI و PICSI به مردانی که مشکلات باروری مردانه مانند تعداد اسپرم کم و تحرک ضعیف اسپرم دارند، کمک می کند. پس از معاینه کامل و تشخیص نهایی، متخصص در مورد یک برنامه درمانی که هر دو طرف را درگیر می کند تصمیم می گیرد.

افسانه ۲: IVF تنها روش درمانی برای نتایج ۱۰۰٪ مثبت است

قطعا نه. نتایج یک درمان IVF به عواملی مانند سن زن، دلیل ناباروری، شرایط بیولوژیکی و هورمونی بستگی دارد. مشخص شده است که زنان زیر ۳۵ سال شانس بیشتری برای باردار شدن از طریق IVF دارند. با افزایش سن، شانس باردار شدن کاهش می یابد. با یک مشورت کنید [highlight color=”yellow”]متخصص IVF در هند[/highlight] برای درک دقیق عوامل و فرآیندها.

افسانه ۳: کودکانی که از طریق IVF متولد می شوند ممکن است وزن کم هنگام تولد یا سایر ناهنجاری ها داشته باشند

خطرات برای نوزادی که از طریق IVF یا به طور طبیعی متولد می شود، یکسان است. در مواردی که مادر بیش از ۳۵ سال سن داشته باشد و سابقه خانوادگی اختلالات ژنتیکی داشته باشد، خطر ناهنجاری افزایش می یابد. فناوری های کمک باروری مانند PGT-A، PGT-M، و PFT-SR می توانند چنین خطاهای کروموزومی را در جنین شناسایی کنند و شانس داشتن فرزند سالم و طبیعی را افزایش دهند. آزمایش ژنتیک با IVF می‌تواند ناهنجاری‌های کروموزومی را تشخیص دهد و به مادران کمک کند تا بچه‌ای سالم داشته باشند.

باور غلط ۴: IVF گران است و برای همه نیست

[highlight color=”yellow”]هزینه لقاح آزمایشگاهی[/highlight] بسته به محل، تخصص پزشک و وضعیت پزشکی مادر متفاوت است. اگر چه در سطح بالاتر، می توان بیمه ای گرفت که هزینه درمان ناباروری بخشی یا کامل را پوشش می دهد. زوج‌ها همچنین می‌توانند در هزینه‌های درمان پس‌انداز کنند و زمانی که توانایی پرداخت آن را داشتند، آن را دریافت کنند. می توان جستجو کرد هزینه های لقاح آزمایشگاهی در هند با صحبت با یک متخصص پزشکی در cridihealth.com.

لیست ما را برای بهترین بیمارستان های IVF در بمبئی بررسی کنید.

افسانه ۵: بسیاری از درمان های کمک باروری در نهایت منجر به دوقلو شدن می شوند

اغلب در مورد IVF گفته می شود، این افسانه سال هاست که در گردش است. حاملگی های چند قلو در هنگام انجام چرخه های IVF رایج است، اما اکنون، می توان برای کاهش شانس دوقلو شدن، انتقال جنین تکی را انتخاب کرد. داروهایی که در این دوره‌ها مصرف می‌شوند، به‌ویژه برای افزایش تخمک‌گذاری می‌توانند خطر بارداری چند قلو را افزایش دهند. زنان زیر ۳۰ سال که IVF را انتخاب می کنند نیز در معرض خطر بیشتری برای داشتن دوقلو یا سه قلو هستند.

افسانه ۶: زایمان سزارین تنها راه برای به دنیا آوردن نوزادی است که با IVF باردار شده است

زایمان سزارین برای نوزادانی که هم با IVF و هم به طور طبیعی باردار می شوند، امکان پذیر است. وضع نامناسب و زایمان زودرس در مورد دوقلوها شایع است و غیره [highlight color=”yellow”]متخصصان IVF در هند[/highlight] ممکن است زایمان سزارین را توصیه کند. این نوع زایمان برای زنان بالای ۳۵ سال نیز انتخابی است که باردار شدن این نوزاد برای آنها سخت و طاقت فرسا بوده است. امروزه، خانواده ها ترجیح می دهند زایمان سزارین انتخابی یا برنامه ریزی شده را انتخاب کنند.

افسانه ۷: در طول درمان IVF، بستری شدن در بیمارستان ضروری است

فرد باید در یک پذیرش شود بیمارستان IVF در هند بیشتر برای چند ساعت، برای روش بازیابی تخمک. تنها در صورت وجود عوارض یا نزدیک به زایمان مادر، پذیرش توصیه می شود. می توان بهترین ها را به نمایش گذاشت بیمارستان IVF در هند لیست در پورتال های مراقبت های بهداشتی مانند Credihealth.

افسانه ۸: برای موفقیت درمان های کمک باروری، استراحت کامل در رختخواب و استرس صفر لازم است

در طول روش های ART نباید زندگی خود را متوقف کرد. فرد باید با آن مانند یک بارداری عادی رفتار کند و اقدامات احتیاطی اجباری را در هر نوع بارداری انجام دهد. زنان در حین بارداری از طریق درمان های ناباروری می توانند کار کنند، رانندگی کنند و به راحتی به زندگی خود ادامه دهند.

افسانه ۹: فقط زوج های جوان تر باید IVF را انتخاب کنند

درمان های کمک باروری مانند IVF برای یک گروه سنی گسترده است. زنان در دهه بیست و سی سالگی می توانند چنین درمان هایی را انتخاب کنند. برای گروه های سنی مسن تر، می توان از تخمک های اهدا کننده برای این فرآیند استفاده کرد، اگرچه میزان موفقیت قطعاً در بین زوج های جوان بیشتر است.

لیست ما از بهترین بیمارستان های زنان در بمبئی را بررسی کنید.

نتیجه

زوج‌هایی که در سرتاسر جهان به دنبال درمان‌های باروری هستند، باید در مورد این روش‌ها سؤال بپرسند، تحقیقات خود را انجام دهند، نگرانی‌های خود را باز کنند و از صحبت کردن در مورد آنها با متخصصان خود احساس راحتی کنند. با فن آوری های رو به رشد، به دنبال حق متخصص IVF در هند و بیمارستان IVF در هند آسان شده است بهتر است به خاطر داشته باشید که برای دریافت اطلاعات و برنامه درمانی مناسب به متخصص باروری مراجعه کنید. هرگز برای تشخیص پزشکی به اینترنت وابسته نباشید. سالم، سالم و به درستی مطلع باشید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

[button color=”transparent_credi” size=”medium” class = “custom_button” link=”https://www.credihealth.com/medical-assistance?utm_source=blog_acnetreat&utm_medium=bottom_button&utm_campaign=book_appointment” icon=”” target=”true”]درخواست پاسخ به تماس [/button]

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر